Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai vagy japán akita?

Amerikai vagy japán akita?

Figyelt kérdés
Azt szeretném tudni hogy melyik a jobb házörző a japán vagy az amerikai akita? Valamint: ez furcsán hangzik de kitől vegyek kutyát tenyésztőtöl vagy szaporítótól? Ezt azért kérdem mert tartok tőle hogy a tenyésztők kiállitási kutyái nem igazán jó házörzők vagy ez nem így van?

2013. okt. 30. 19:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Egyiket sem tartom jó házőrzőnek, nem arra valók. Ha csak arra kell kutya, akkor ne a kettő közül válassz!


Mindenképpen tenyésztőtől.

2013. okt. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Egyik sem házőrző. A szaporítók ideggyenge kutyái amik mindentől félnek nem hinném h jobb házőrzők lennének mint egy normális tenyészetből való kutya. Sajnos ez a fajta nem éppen erre való.
2013. okt. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
hát nem tudom. én a kutya enciklopédiámban azt olvastam hogy:igen meggyőző módon védi a területét de most kissé elbizontalanodtam
2013. okt. 30. 19:52
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Minden kutyának más a habitusa ez egyed függő is, lehet h kikapsz egy olyat aki jól őriz, de lehet h olyat választasz ami nem :) De mindenképpen tenyészetből vegyél, mert náluk is gyakori a dp, és egyéb csúnya örökletes betegség.
2013. okt. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
és élőben hánnyal találkoztál? mert ezek a "nagy kutya enciklopédiák" csak nagyon felületesen szemléltetik a valóságot
2013. okt. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ötös: egyelsem ez nem túl gyakori fajta a környéken :(
2013. okt. 30. 21:12
 7/11 anonim ***** válasza:
94%
Ne haragudj, de a kérdésed alapján óva intenélek, hogy bárhonnan is beszerezz egy akitát. Ez egy erős és határozott kutyafajta, nem kezdőknek való.
2013. okt. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

5. vagyok

Kérdező, javaslom hogy látogass el egy kiállításra, ott a saját szemeddel láthatod hogy milyenek és a tenyésztőket is megismerheted.

2013. okt. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
28%
Aki meg azt mondja hogy az Akita nem kezdőknek való az hülye. már bocsánat. annyi egoista, beképzelt akita, meg szánhuzó tulajt életemben nem láttam. két kutyánk van egy japán akita, és egy malamut. Ők voltak nekem az elsők. Még is feltudtam őket nevelni, és imádnak itt lenni. Imádnak velem lenni. Az akitával az elején gond volt, mivel valamennyire többet foglalkoztam a mallamut kutyámmal, de stabilizálódott a helyzet. Nem számit hogy ki mennyire tapasztalt. Csak elhatározás kérdése az egész. Akkor nem szabad ezeket a kutyákat választani ha csak pillanatbeli felángolás miatt kell. Ők nem egy tipikus otthagyod a kertben és eljátszik kutya..nagyon igénylik hogy foglalkozz velük mert különben elszöknek. Az akita pedig igen is házőrző. Ő szokott a kapuhoz menni és ugatni ha jön valaki. Majd a mallamut is utána szalad és ő is rákezd, de nem mindig.
2013. okt. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
9. oké, hogy neked elsőre sikerült, de nem vagyunk egyformák. Nem mindenki néz utána, hogy mi az a kutyanevelés, mert azt hiszik, hogy az "okos kutya" úgy születik, hogy nevelni se kell. Akinek meg nem volt még sose kutyája, nem tudja felmérni, nem tud viszonyítani hogy mi az hogy mozgékony, sok mozgást igényel, vagy lustibb egy kutya és itt sok bicska megtörik. Ez csak egy példa volt.
2013. okt. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!