Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted jó lenne, ha minden...

Szerinted jó lenne, ha minden kutyát, aki nincs tenyésztésben, ivartalanítani kellene? Tegyük fel, hogy sikerülne ezt betartatni is.

Figyelt kérdés
Akkor egyáltalán nem lennének keverék kutyák. Szerintem sokkal színtelenebb lenne nélkülük a világ. Nekem hiányoznának... Persze tudom, megszűnne a gazdátlan kutyák kérdése is... Ennyit megérne. De gondolom, nem csak nekem hiányoznának a keverékek. :)
2009. nov. 14. 16:26
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Én írtam már ide rlgebben is, és én is mondtam hogy teljesen megszűnni sosem fog... Csak gondolom azokat a megmaradó kutyákat könnyebb pénzelni, mert kevesebben vannak. Azon meg senkinek nincs joga itélkezni hogy nekem miért az itteni kutyám fontosak és nem az afrikai gyerekek akikről nem tehetek, arról viszont igen, hogy a kutyákat elletik, mert azt csinálja a szomszéd, meg a rokon meg haver... Viszont a gyerekét egyik sem éhezteti. Azon kívül hol van az megírva hogy én rossz vagyok mert én máson akarok segíteni? Én dolgoztam azért a pénzért...
2009. nov. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges ragozni már akérdést, nekem aztán mindegy, ki mire költi a pénzét.

Konkrétan mondjuk én sem az afrikai éhezőkre gondoltam, hanem azokra a gyerekekre, /sajnos egyre többen vannak kis hazánkban/ akik csak az iskolában étkeznek rendszeresen.

Mindegy is, a kutyák ivartalanításáról volt szó.

Sajnos nem rajtunk múlik, itt a tenyésztőkre hárulna a legnagyobb feladat, vagy mondjuk egy olyan szervezetre, aki elvállalná az eladott kutyák ellenőrzését, amennyiben nem tenyészállatok.

Mindenesetre a legelső lépés az állatvédelmi törvény módosítása ilyen irányba, majd a megszervezés, plusz az ivartalanítási akciók leszervezése.

Áhhhh, ha belegondolok, erre sosem lesz pénz kis hazánkban, így hamvábaholt ötlet.

2009. nov. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
12:19, ha továbbra is a kutyákat szeretnéd támogatni, akkor mondjuk felajánlhatnád a pénzt ivartalanítási akcióra... :)
2009. nov. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
12:29 akartam...
2009. nov. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Hát nem is hallotam hogy olyat is lehet. xD De jó ötlet. Ha már itt tartunk akkor a macskákra is.
2009. nov. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
22:02 vagyok, ha már feldobtam ezt az ötletet, az 1 %-omat én is felajánlanám ilyenre xD
2009. nov. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
0%
nekem rossz tapasztalatom van erről,1éves pincsikeverék kutyám volt soha nem volt beteg rendszeresen féregtelenitve oltott vidám egézséges volt imádtunk családtag volt nálunk.amikor mütétre elvittem ivartalanitásra 2napra rá meghalt mert nem müködött veséje,bár mütét után ébredéstől kezdve látszott rajta hogy sokkos volt.az orvos csak széttárta a karját hogy nem tudhatta miért,vigyem boncolásra.Azóta szereztem menhelyről aranyos keveréket de rosszul vagyok tőle a gondolattól hogy vigyem el ivartalanitatni inkább nem.
2009. nov. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
25%

Hát ha az állatállomány nagy részének a javát nézzük akkor remek lenne csak felvet 1-2 kétes kérdést.

1. A tenyésztés, mint ÜZLETÁG nyílt utat kapna, amit én kifejezetten elleneznék.

2. Sok felelős gazdi kutyáját kellene feleslegesen megfosztani egy komplett szervrendszertől. Mert igen, vannak olyan gazdik akik képesek ügyelni kedvenceikre, így feleslegessé válik a műtét.

3. Azért az aranyos keverék kutyusokért is kár lenne. Bár gyakran nekik is jobb lenne ha nem léteznének.. Szegények.

2009. nov. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

12.39-nek.

A tenyésztés nem üzletág, mivel nem jövedelmez, inkább viszi a pénzt!

Én még nem láttam olyan tenyésztőt, aki meggazdagodott volna kizárólag kutyatenyésztésből.

Azok a szaporítók!

Pont őket lehetne kiszűrni ezzel, mivel kötelező lenne a kutya ivartalanítása 1 éves koríg!

Megyei szinten lehetne ellenőrízni a betartását, amennyiben a tenyésztő kéri, mert nem biztos benne, hogy be is tartották a szerződésben leírtakat!

A 2. ponthoz annyit fűznék, hogy balesetek a leggondosabb gazdinál is előfordulhatnak.

Elszakad a póráz, elszalad a kutya, bármi.

Mint ahogy gyermekeinkkel is történnek balesetek sajnos, hiába vigyázzuk őket éjjel-nappal óvó szemmel, a baj egy pillanat tört része alatt bekövetkezhet.

3. ponthoz: Természetesen nem tűnnének el a keverék kutyák, kiskaput mindíg, mindenhol lehet találni.

Viszont lényegesen lecsökkenne a számuk, és a kóbor, kidobott állatok száma is.

Lényegében ez lenne a cél, nem?

Még annyit fűznék a hozzá a dologhoz, hogy valószínűleg így a fajtatiszta kutyák ára is megfizethetőbb lenne, hiszen a tenyésztő tudná, hogy a kutyáját nem kutyagyárnak adta el.

2009. nov. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj de lezárnám azzal a dolgot hogy nem vitázom (legalább is értelmesen nem) olyannal aki az olcsokutya.uw.hu-ról szedi a betanult szöveget. A tenyésztés nem hoz hasznot a mocsok állatkínzó szaporítók bezzeg.. blablabla. Ez egy rossz vicc.
2009. nov. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!