Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted jó lenne, ha minden...

Szerinted jó lenne, ha minden kutyát, aki nincs tenyésztésben, ivartalanítani kellene? Tegyük fel, hogy sikerülne ezt betartatni is.

Figyelt kérdés
Akkor egyáltalán nem lennének keverék kutyák. Szerintem sokkal színtelenebb lenne nélkülük a világ. Nekem hiányoznának... Persze tudom, megszűnne a gazdátlan kutyák kérdése is... Ennyit megérne. De gondolom, nem csak nekem hiányoznának a keverékek. :)
2009. nov. 14. 16:26
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
50%

16.25-nek:

Ne hidd, hogy az olcsokutya.hu - val szimpatizálok, éppen, hogy nem.

Én nem ítélem el azt a hobby kuyást sem, aki lehoz egy egy almot, saját kedvencétől, mert igenis szeretne Tőle megtartani kölyköt, és a többit jó helyre elajándékozza.

Sőt!

Nekem is nemrég születtek kiskutyáim, igaz, csak 2, így mindkettőt meg is tartom.

Ha többen lettek volna, akkor is lett volna jó, ellenőrizhető gazdi mindnek, olyan barátok, ismerősök,akik nem tudnak többszáz ezer Ft-ot kiadni egy kiskutyáért, de fajtatisztát szerettek volna.

Szóval rossz helyen kopogtatsz ezzel.

Viszont még mindíg fentartom, hogy a tenyésztés csak viszi a pénzt!

2009. nov. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Anyám... xD Te nem ti vagytokn akkor a sznobok? Nincs pénzetek rá és mégis muszáj fajtatisztát venni? Miért zaokat kell szídni akiknek van pénzük/gyűjtenek stb és megveszik rendes helyről? Én is akarok egy kocsit de csak amerikába van és nincs rá pénzem akkor lemondok róla és veszek egy suzukit (most mondtam valamit) mert autóra azért szükségem van. Bár ebben az országban még olyan gyerekes a szint hogy erre nem képesek az emberek
2009. nov. 17. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
0%

Miért lenne sznob, akinek nincsen 2-300 ezer Ft-ja egy kutyára, de mondjuk szerelmes egy bizonyos fajtába?

Nekem tettszik a kínai meztelen kutya, akkor nem fogok

mondjuk németjuhászt venni, mert az relatíve "olcsóbb", és csak arra futja, nem?

Azért meg már ne kövezzünk meg senkit, ha nem menhelyről akar kutyát!

Nekem volt menhelyi kutyám, most is van egy mentett kutyum is, de fajtatiszta, tk-s kutyám is!

A menhelyi kutyám anno talált kutya volt, kóborolt, befogták.

Tőlem is állandóan szökött, kerítést mászott szó szerint!

Míg végül sikerült neki végleg megszökni. Mindene megvolt, mégsem érezte magát jól itthon.

A menhelyi, ismeretlen előéletű kutyát nem mindenki tudja bevállalni, pl. kisgyerek miatt.

A szomszéd, barát, ismerős kuyájától született fajtatiszta kölyköt viszont nyugodt szívvel elfogadja, mert ismeri a szülőket,fajtát, tulajdonságait, vérmérsékletét, felnőttkori méretét, tehát nem zsákbamacskát kap.

Ez miért sznobság?

2009. nov. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Mert van ami sokba kerül és nem lehet rajta alkudni. Pl pont a meztelen kutya még tenyésztőtől is elég rizikós, mert annyira extre hogy az már szenvedés neki. Nemh iszem hotgy valaki ennyire drága kutyát hobbiból tudna szaporítgatni. Épp ti (akik lenézitek a törzskönyvet), reklámozzátok, hogy mindegy milyen kutya, jó. Akkor?

A kutyát meg nem elkényeztetni kell (mindene megvan) hanem nevelni, akkor nem szökik. Természetesen ha befogadsz pl egy 5 éves keveréket akkor nehezebb hozott anyagból dolgozni.

Jó akkor az nem sznob aki a kutya és a saját érdekében nem vesz rossz minőséget. De akkor miért sznobozzák lépten-nyomon azt aki drágább kaját vesz, tk-s kutyát??? Tudjátok mit jelent a sznob? Nem azt akinek van pénze hanem úgy akar látszani mint akinek van pénze...

2009. nov. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
0%

"Sznob az a személy, aki annak a felfogásnak él, miszerint néhány ember belülről fakadóan alsórendűbb nála..."

Mint ha rád illene ez a kijelentés.

2009. nov. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Tök jó, hogy már nem is a kérdésen vitatkoztok...
2009. nov. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Nem gondolom, hogy felsőbbrendű vagyok valakinél is. Egyszerűen gyűjtöttem pénzt a kutyámra. Ha nem tudtam volna, akkor nem vettem volna vagy találtam volna pl fajtamentőknél, de valsózínű hogy inkább kivártam volna hogy legyen pénzem. Most is azt teszem. Mert vagy egy másik fajt ami az álmaim kutyája csak az többe kerül mert nagyobb és stb... Hol van itt a felsőbbrendűség? Az nem felsőbbrendűség, hogy akinek nincs minimális pénze az ne vegyen kutyát hanem felelősségteljes gondolkozás.
2009. nov. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
És az sem felsőbbrendűség, hogy csinálhat akárki akármit, ha nem tenyésztő, árt a kutyájának/utódainak/fajtának vagy a kutyapopulációnak. Ennyi. Ez így van, akármi vagyok. Csak a legtöbb ember nem képes hosszútávon gondolkozni+nem ért a kutyájához. És én nem azért gondolom azt hogy elég jól ismerem őket mert eredendően felsőbbrendű vagyok, hanem azért mert tudom mennyit olvastam utánuk, mennyit figyeltem a nálam jobbakat, mennyit voltam kutyákkala stb.
2009. nov. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
0%
Lehet ezt a témát ezer oldalról ragozni, akkor sem lesz se vége se hossza. De azt azért hagy kérdezzem már meg mióta minimális pénzösszeg több százezer forint? Rablás. Üzlet az egész, csoda hogy nem reklámozzák a tévében...
2009. nov. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!