Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mopsz vagy francia bulldog?

Mopsz vagy francia bulldog?

Figyelt kérdés
Mindkét fajta szerelmese vagyok de egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy melyik legyen.
2013. okt. 31. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Mopsz,nekem inkább az tetszik
2013. okt. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mit takar a szerelmese?


Csak küllemre tetszenek,vagy a jellemük is,ami elég eltérő..?


Azt kellene választanod,amelyikkel jobban passzol az életmódotok.Plusz egy mopsz orvosilag sokkal többe fog fájni,még jó tenyésztőtől is bele lehet futni iszonyat beteg példányba...

2013. okt. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem meg jobban tetszik a francia bulldog!:) és az legalább nem röfög annyira..:D
2013. okt. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is imádom minkettő röfit nagyon de inkább mopszot fogok majd venni később második kutyának. Mérleg nyelve azért billen mopszok felé,mert bulldog természettel nem olyan egyszerű,elég makacsok tudnak lenni.
2013. okt. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, volt már francia bulldogod? Az oké, hogy vicces, aranyos, pukizik, röfög, böfög, de ezek a kutyák jóval több figyelmet és törődést igényelnek egy átlagos kutyánál. A szaporítóknak köszönhetően sajnos egyre több a beteg, gyenge idegrendszerű francia bulldog. Szaporítótól semmi jóra ne számíts. Lehet, hogy odaad egy kutyát 30.000 forintért, de gondolj csak bele... Ennyi pénzből még csak az oltások és a táp ára amivel 8 hétig etették sincs meg... Nem feltétlenül, de jó eséllyel az allergiák, a csípő diszplázia, a légcső szűkülettől kezdve ezer féle nyavaja fog rajta kijönni. Te pedig elfogod vinni őt az állatorvoshoz súlyos 10.000 forintokért. Mire az a szerencsétlen kutya 1 éves lesz, ott fogsz tartani, hogy benne van 2-300 000 forintban! Bizony. Azok az ismerőseim, akik szaporítótól, vagy bizonytalan helyről vették a kutyusokat, mindnek egytől egyig van valami baja. Ha téged komolyan érdekel ez a fajta, és szeretnél ilyen kutyákat, nagyon kérlek, hogy csak is tenyésztőtől, törzskönyvvel, chippel, eü-garanciával vegyél kutyust. Igen, megkérik az árát. 110-170 000 forint között mozog egy egészséges kölyök ára. Aki ennél olcsóbban akar tk-s kutyát adni, ott valami nincs rendjén. Ha ezt az árat soknak találod, de francia bulldogot szeretnél, akkor érdeklődj a bulldog fajta mentésnél, onnan egy jelképes összeg ellenében örökbe fogadhatsz francia bulldog kutyust. Elég régóta foglalkozom francia bulldoggal ahhoz, hogy óva intselek a szaporítóktól. Ha bármi kérdésed van, szívesen válaszolok rá, akár privátban is.
2013. okt. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Francia bulldog nekem szimpibb és a szobatisztasággal is könnyebben boldogul.De ha nem akarod többszörösét fizetni hipoallergén kajára,meg orvosra,kennelből vegyed,közôttük is alaposan szétnézve.Érzékeny fajta,gyakori náluk az öröklött rendellenességek.
2013. okt. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 trumpeter98 válasza:
Szerintem mopszot válassz nemfogod megbánni nekemis az van már 7 éve és imádom
2013. nov. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
:DDD nem csak akkor fog 2-300 ezret fizetni egy év alatt, ha szaporítós a kutya. Nekem aranykoszorús mestertenyészetből van a kutyám és mégis már többszáz ezret fizettem, s csak egy éves! Pedig komoly baja nem volt eddig! Csak egy hörghurut itt, egy hólyaghurut ott, egy körömbeszakadás, egy hasmenéses járvány, egy kenel köhögés..... akkor a kutyaovi, kutyasuli, ami alapból 50 ezer, stb stb stb, drága egy hobbi a kutyázás!
2013. nov. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi nem igazán tudunk ebben segíteni.Esetleg tapasztalatokat tudsz kérni,így megerősítheted a döntésedet.
2013. nov. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!