Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Parvovírus, megmarad a két...

Parvovírus, megmarad a két hónapos kutyám?

Figyelt kérdés
Vasárnap vettünk egy 2 hónapos német juhász kiskutyát. Már akkor is öklendezett picit a kocsiban mikor hoztuk, és itthon is ment a hasa.Tegnap előttig csak a hasa ment. Viszont aznap, már hányt is egyszer, és nem volt annyira feldobott. Gondoltunk hogy egy kis gyomorrontás(nem is evett semmit, csak hányás előtti órákban). Tegnap már jobban volt, nem evett csak egy keveset, de már járkált. Ma arra keltünk hogy újra hányt, igy elvittük az orvoshoz, beadott neki vagy 4 fajta injekciót. Egész nap hányt, ivott, hány, ivott... de mostmár véreset hányt. Felhívtuk a dokit és azt mondta h már csak holnap lehet újra beoltani. (adtunk neki egy ampulla normaflore-t, még a véres hányás előtt) Nem evett semmit se ma, ha főzők neki rizst, esetleg összeturmixolom, vajon megeszi? Szerintetek megmarad?
2013. nov. 1. 19:07
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
100%
Infúzióra lenne szüksége sürgősen és folyamatosan... igazán csak az ami életben tarthatja a parvós kiskutyát de így is nagyon nagyon kicsi rá az esély.
2013. nov. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
89%
Vigyétek vissza a tenyésztőhöz,de gondolom egy mocskos szaporítótól vettétek. Sajnálom szegény kiskutyát remélem túléli!
2013. nov. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
100%

szegény kutyus :(. mikor én kicsi voltam, és kaptam egy kutyát, az orvos teljesen lemondott róla, annyira lebetegítette a parvo... anya rábeszélte hogy kezelje, csinálja! egész éjjel vele virrasztottunk, és itattuk vele a folyadékot. aztán megmaradt :) utána évekig úgy hívta a doki, hogy csodakutya. nála egészségesebb kutya később a környéken nem volt;) úgyhogy csak pozitívan!


egyébként nem volt beoltva még?

2013. nov. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:

Nyilván nem volt beoltva,és borzalmas helyről hozhattátok...Most őszintén,miért jó egy ilyen embernek pénzt adni,aki így tartja a kutyákat?


Vigyétek normális rendelőbe,infúziózni kell,a parvó nem játék.Nagyon könnyen belepusztul.

2013. nov. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Az orvos nagyon rendes volt, csak aztmondta h nem lehet megismételni ma:(((( és ugye ünnep van, több helyet bejártunk ma egy közelebbi városba, és nemvolt ügyelet, igy elvittük kicsit messzebre.

Hát igen! Megkell mondjam rendes lakása se volt az embernek. Elöször 10E-ért, majd 5-ért kínálgatta, az egyik honlapon, és ugye nem tudtuk milyenek a körülmények, elmentünk érte, 2 kutyus volt, de egy másik ennél sokkal kissebb! Kérdeztük h be van-e oltva, és aztmondta: "dehogyvan! " és mondta is hogy most nemiskell, csak inkább féreghajtót vegyünk most neki. így azt kapott szerán, de oltást sajnos nem.

2013. nov. 1. 19:24
 6/52 anonim ***** válasza:
23%
Nekem 2 német juhász kölyköm is parvós volt.Az egyik megmaradt a másik nem.Nem tudod azt csinálni amit én,de azért leírom,hasonló hozzáállással hátha sikerül.Ez akkoriban volt húszon éve mikor még nem oltattunk parvó ellen.Az egyik aki meghalt,kapott mindent,infúzióra hordtam legalább 2 hétig,benn volt a szobámba agyon lett sajnálgatva,ápolgatva mégis elment.ő már 3 hós volt.A másik is kapott kezelést,de nem jutott el arra a szintre mint az elődje.Mentünk barátnőmmel a bányába fürödni,vigyük a kicsit is,vigyük,-én már lemondtam róla...(most már tudom,túl korán hoztam az előző beteg kutyi után). Elvittük a kis beteg 2 hónapos csontsovány kiskutyát.Útközben felvettem,pátyolgattam,barátnőm rám szólt tegyem le van neki 4 lába.Letettem,jött szépen a pórázon.Végül még a tóban is megfürdettük.Meggyógyult.Utána nem hagytam,hogy magába forduljon.Lehet,hogy csak egyszeri eset volt,de lehet benne valami.
2013. nov. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 sippara ***** válasza:
67%

Akkor ez van, megspóroltatok kb. százezer forintot a kutya árán, most tessék egy részét kicsengetni az orvosnál, aztán - ha túléli - lehet perkálni a maradék párszázat, hogy egyáltalán járni tudjon a kutya. Veregessétek meg a vállatokat, gondolom, telefont is ötszázért vesztek a kínai piacról.


Ettől függetlenül a kutyának folyadékpótlás (infúzió), és folyamatos állatorvosi felügyelet kéne.

2013. nov. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
23%

Már betegen hoztátok el, ha szerdán be lett volna oltva akkor ráoltotok a betegségre és biztosan elpusztulna a kiskutya mert nagyon gyorsan végigmenne rajta...


Ilyen helyről soha nem szabad kutyát venni. Német juhászt már törzskönyvvel 2 oltással, chippel szűrt szülőktől lehet kapni 25-30 ezerért. Ha véletlen megmarad a kölyök akkor most legalább egy évig nem is tudtok venni max más teljes oltási programmal rendelkezőt mert a parvo ha egyszer valahol megjelent nagyon nehéz kiirtani az udvarból/lakásból

2013. nov. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
tényleg 30ért lehet venni nj-t?
2013. nov. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 sippara ***** válasza:
48%
Nem, nem lehet. Ahogy semmilyen más fajtát sem - egész egyszerűen azért, mert a normális ellátásuk se jön ki harmincból - ráadásul az nj egy különösen gázos fajta a dp miatt.
2013. nov. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!