Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet erről lenevelni?

Hogyan lehet erről lenevelni?

Figyelt kérdés

Adva van egy végtelen kedves, bújós, barátkozós egy éves keverék kutyus. A szüleim kutyájáról van szó. Akinek én vagyok a "másodlagos" gazdája, imádjuk egymást. De máris a lényegre térek.:)


Nem engedi, hogy benyúljunk a házába. Sem nekem, sem a szüleimnek. Képes odakapni, és morogni. Én ezt ma tudtam meg, amikor a házába nyúltam. Ekkor mondták a szüleim, hogy ilyen. Én mérgembe az orrára koppintottam, ráütöttem a hátsójára, és rákiabáltam. Szegény annyira meglepődött, mert még soha senki nem nyúlt hozzá egy újjal sem.


Viszont ami a probléma, hogy ő ezt úgy értelmezte, hogy nem mehet be a házába. Utána félt, és nem mert a házikója közelébe menni. De akkor mégis hogyan kell erről leszoktatni?


2013. nov. 1. 20:11
 1/5 sippara ***** válasza:
Valaki végre be mert nyúlni az ő területére, valaki megpróbálta megtörni az egyértelmű teljhatalmát - ráadásul ez a valaki egy alattvalója volt. Természetes, hogy összezavarodott, hiszen ez egy stabil falkában nem természetes. Szépen át kell venni tőle a falkavezérséget minden téren, ha ez megvan, nyugodt, normális, boldog, kiegyensúlyozott kutya lesz :)
2013. nov. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem én, értem! De konkrét kérdésre, konkrét választ!:)) Tehát milyen módon tegyük ezt? Testi fenyítés, kiabálás? Milyen módon a legérthetőbb ez a kutyának? Igazából másban nem tapasztaltam ezt a falkavezérséget. Azt leszámítva, hogyha játszani akar, akkor menni kell mese nincs. Addig ugatja az embert, amíg nem megy:))
2013. nov. 1. 20:25
 3/5 sippara ***** válasza:

Nem. AZÉRT ugatja az embert, mert TUDJA, hogy menni fog. Prímán irányítja az egész családot a kis diktátor :)


Kezdésnek jó, ha ezt átolvassátok,és pontról pontra betartjátok: [link]

2013. nov. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sok segédanyagot talál a neten a falkavezérségrő. Ajánlom a Cerberos honlapját, nagyon jó tippeket ad. Esetleg Jan Fennel kutyapszihológia könyvét. A verés, kiabálás nem vezet célra. Az egyértelmű határok annál inkább.

[link]

2013. nov. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ok rendben. Kicsit kezdtem már úgy érezni, hogy a fejünkre nőt a kis mocsok:)
2013. nov. 1. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!