Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Körülbelül mennyi időbe telik...

Körülbelül mennyi időbe telik a törzskönyv átvétele, a megigényléstől számítva? A kutyám tenyésztője ignyelte meg a törzskönyvet chippel együtt, de ennek már 3 hónapja. Ez létezik? És hogy 30 ezer forintért intézné?

Figyelt kérdés
2009. nov. 15. 14:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A törzskönyv chippel együtt, most 5,500 Ft.

Mivel az alom sületése után szokás megigényelni mire a kutya 2 hónapos és el lehet vinni, már régen megjött. Az ügyintézés max. 30 nap. Szerintem nem tenyésztőtől vetted, hanem szaporítótól és soha nem fog megjönni az a törzskönyv. 30.000 ezret tenyésztő nem kér el a törzskönyvért, a törzskönyv ALAP. Minden kutyának megkéri a születésük után.


Miért hoztad el a kutyát törzskönyv nélkül? Hogy szól a szerződésed? Benne van a törzskönyv?

2009. nov. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egyébként 3 nap alatti ügyintézésnél is csak 16.000 forint.

Nem meoe tagoknak (de ha tenyésztő akitől vetted akkor ő tag) is csak 11.000 30 napon belüli ügyintézésnél és 32,000 3 nap alatt.


[link]

Származási lapnál találod az árakat

2009. nov. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A törzskönyv ára ugyan 5500Ft, de számítsd hozzá azt is, hogyha csak az a kérdező kérette le vele, ki kell fizetnie a tenyésztőnek pluszban a fedeztetési jegyet (+2000Ft), az alombejelentő jegyet (+2000Ft), meg a kutyába a chip berakását (+4000Ft). Ez alapjáraton 13500Ft-ba kerül.


Kérdező, téged biztosan átvertek, nálam (ország legeldugottabb szegletében) 3 hét alatt megjönnek a törzskönyvek. A pénz még annyira nem is gázos, hiszen ha jóval olcsóbban vetted meg előtte hobbira, a törzskönyvvel a tenyésztő felvállalja a nevét is.

Viszont a kutyát nem szabadott volna elhoznod, mivel a tenyésztő nem adhatja ki őket a chippelésig és a törzskönyv kézhez kapásáig.

Itt az idővel van a gond, ebből már nem lesz törzskönyv, a "tenyésztőd" átvágott.

2009. nov. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Most ismét felhívtam, és mondta az emberünk, hogy ez papírmunka, ezért megy lassan. És hogy most adta be a kérelmet újra, mert az anyakutya papírját elkeverték. Ha inkább magam intézném mit kellene tennem? Milyen papírokat szerezzünk be?
2009. nov. 15. 17:48
 5/12 anonim ***** válasza:

Te nem intézheted, csak a tenyésztő.

És az állatorvos már nem is chippezhetné be a kutyát, csak az anyja alatt. (Hogy bizonyítod, hogy abba a kutyába kerül a chip akinek megkérték?)


Szerintem ez nagy kamu.


Tenyésztő nem adja ki a kutyát a kezéből papírok nélkül.


(Milyen fajta egyébként? Szülei tenyészszemlések,láttad az ő papírjaikat? Vagy csak egy szaporítónak most eszébe jutott, hogy megpróbál törzskönyvet szerezni a kölyöknek?

2009. nov. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A kutya francia bulldog, 8 hetes korában hoztuk el, és a tenyésztő megmutatta a kutyus szüleinek a papírjait is. Remélem azok nem kamu papirok voltak. Nem gondoltam volna, hogy ez az ügy macerás is lehet. Ez az első kutya a házban. Így nem tudtam, milyen feltételekkel lehet elhozni egy ebet.
2009. nov. 15. 17:56
 7/12 anonim ***** válasza:

És biztos vagy benne, hogy tenyésztő? Én azért szkeptikus lennék. Bár kívánom, hogy ne legyen igazam és tényleg csak valami adminisztrációs gond legyen.

(Érdeklődhetsz egyébként a MEOE-nél vagy a fajtaklubnál a tenyésztőről akkor legalább megtudod, hogy tényleg lesz törzskönyv, vagy még hagyod magad hitegetni egy darabig.)

2009. nov. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Már tényleg szkeptikus vagyok. Most December első hete az igéret, azt még megvárom. Azután..hmm..


Köszönöm a hasznos inforációkat.

2009. nov. 15. 19:51
 9/12 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Szia!

Véletlenül nem Kalocsa környékéről hoztad a kutyát?

2009. nov. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem Kalocsáról. Hogy honnan, azt inkább nem írom le. Nem keltem a rossz hírt, míg nem telik le az a bűvös egy hónap még. De ha kamu, akkor a pontos címet is közlöm.
2009. nov. 16. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!