Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador vagy Golden retriever?

Labrador vagy Golden retriever?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ezelőtt volt egy német juhász kutyánk, de Ő sajnos nyáron kullancs miatt meghalt, és vele nem tudtunk foglalkozni, mert nem volt kézhez szoktatva, és apukámon kívül mindenki félt tőle a családban, így csak éjszaka volt szabadon az udvarban. Karácsonyra szeretnék egy kutyát, akivel már ténylegesen foglalkozhatunk, és nevelhetjük őt. A labradorba vagy a golden retrieverbe gondolkoztam. Mint már a fentiekből is kiderült, nem vagyunk valami tapasztaltak kutyázás terén, de most már szeretnék egyet, amit sétáltathatok, ápolhatok, etethetek és amivel játszhatok. A labradorba vagy a golden retrieverbe gondolkoztam. Ti melyik fajtát ajánlanátok nekem?

2013. nov. 3. 18:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Labrador:)
2013. nov. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Igazából nem sok különbség van a 2 közt, de mégis csak akad.

Én egy kezdő családba Golden retrievert ajánlanék...sokkal kezesebb lehet, mint egy labrador...

2013. nov. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ha nem vagytok tapasztaltak a kutyázásban és nincs 100 ezretek egy fajtatiszta kölyökre, én ajánlanám nektek a retriever fajtamentést:

[link]

[link]

2013. nov. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat! Gondolkodunk még rajta, ez a fajtamentés is jó ötlet, csak kölyökként gondolnám elhozni, hogy már a kezdetektől hozzászokjon az életformánkhoz és persze hozzánk. :) Bár nem tudom.. ez nehezebb döntés mint hittem. Tapasztalatokat szívesen fogadok a fajtákkal kapcsolatban, vagy esetleg a fajtamentéssel kapcsolatban. Még egyszer köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2013. nov. 3. 19:01
 5/11 anonim ***** válasza:
Inkább labi, de csak akkor ha fekete, vagy barna, amúgy golden. A zsömi labikat nem szeretem.
2013. nov. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A kölyökkel az a baj, hogy ha tapasztalatlanok vagytok, akkor nehézségekbe ütközhettek, meg egy pici kutyának nem lesz elég a téli szünet, nagyon sok időt kell vele tölteni az első 2-3 hétben (ezért is van hogy sokan kivesznek szabadnapot), mert sírni fog, mint állat és a tanítás is nehezebb ha keveset vagytok otthon. A retriever egyébként is családi kutya, tehát őt nem lehet kirakni a kertbe, hogy "jól elvan magában", mert nagyon fontos neki hogy a gazdi közelében legyen, így én inkább kinti-bentinek ajánlanám, de 5-6 hónapos koráig én bent tartanám mindenképp, főleg mivel télen a pici kutya hamar felfázik, nem is beszélve arról, hogy oltások híjján halálos fertőzésnek van kitéve. Egy kamasz kutyának már megvan minden oltása, fogékonyabb a tanulásra, sétálni is lehet már vinni, és persze nagyon hálásak tudnak lenni :)
2013. nov. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, igazad van. Szerintetek az úgy megfelelő lenne, ha nem karácsonyra, hanem nyár elején kérném a kiskutyát, hogy nyáron tudjak vele napi több órát foglalkozni? Mert sulis vagyok, és a nyári szünetben itthon vagyok. Most inkább a goldik felé hajlok, bár magamat ismerve ez még változni fog. Viszont sokat olvasok ezekről a kutyikról, és olyan jószívvel foglalkoznék egy kis csöppséggel.
2013. nov. 3. 21:03
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia.Ez kérdés?Hát persze hogy a golden .Nekünk goldenünk van a világért nem adnám oda és nem kérnék másik kutyát.Családba ő a legjobb kutyus.Nagyon odaadó és hűséges kutya.Csak ajánlani tudom.
2013. nov. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Labrador!:)
2014. márc. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Labrador! A legtüneményesebb kutyus. Szerintem egyszerűen tanítható, igaz a miénk elég rossz volt kiskorába, de most már nagyon okos. :)
2014. márc. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!