Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fekhelye van benti...

Milyen fekhelye van benti (lakásban, házban tartott) kutyátoknak?

Figyelt kérdés
Hamarosan érkezik első benti kutyánk.Már nézegettem a fekhelyeket,gondolom,kicsit nem érdemes,úgyis kinövi.Vannak kosarak,viszont közepes testű lesz,oké,hogy bele tud gömbölyödni egy közepes/nagy kosárba,de kényelmesen kinyújtózni,elterülni már nem tud benne,nem?Ugyanerre gondoltam a szövet fekvőhelynél is,aminek fala van,ott is véges,meddig nyújtózhat.Nem célszerűbb egy olyat venni,ami ilyen matracszerű és elég nagy?Arról max lelóg valamije,de csak kényelmesebb,nem?Milyen fekvőhelyet használtok,mit javasoltok?Nagyon köszönöm előre is a segítséget!
2013. nov. 4. 19:59
1 2
 1/13 gas72 ***** válasza:
100%
kényelmes, nagy párna, egy viszonylag strapabíró szivaccsal, habár azt sokszor elhordja, ha akarod letiltod arról, hogy ráncigálja, vagy sok huzatba kerül :) a kosarakról én is hasonló véleménnyel vagyok. esetleg lehet egy babaágy matracát kivenni és azt használni
2013. nov. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk addig 1 nagy takaró volt a fekhelye,amíg el nem érte a végleges méretét.

Átgondoltuk,abba maradtunk,hogy nem dobunk ki 2-3 havonta ezreket az ablakon,hogy kinő mindent,így 2 évesen vettünk neki egy ágyat,addigra már leszokott a rágcsálásról is :D


Így az ágy hibátlan,az első 2 évet meg kiszolgálta egy takaró egy matraccal :D

2013. nov. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg az egyiknek kosara van párnával, a másiknak meg ágymatracból készült fekhelye.
2013. nov. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én egy akkora kutyaágyat csináltattam, miben el is tud nyúlni majd nagy korában, de van egy pici oldala is, mert amúgy a kutyák (legalábbis az enyém) nagyon szeretnek összegömbölyödve az oldalának dőlve aludni.
2013. nov. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ugyan kinti-benti kutyám van, aki egész nyáron alig jött be, de mostantól egyre többet lesz bent, és éjjelre beköltözik 1-2 hét múlva.

Mivel csak a konyhában és az én szobámban van a kutya, valamint kicsi a hely, és nem is szeretnék méreg drága cuccokra költeni, nincs kimondott "fekhely" :)

Nyert magának egy kutyapárnát, ami fele ekkora kutyának való...illetve ilyen ovális plüss fekhelyet vettem, de már ezer éves.

Viszont van egy csomó régi huzat és pokróc.

Ezért 4-be hajtott pokrócot szoktam leteríteni neki, rajta esetleg a plüss fekhely vagy a kis párna huzatban.

Nappalra meg felhajtom 20-30 cm keskenyre a fal mellé, hogy a szobaajtót ki tudjuk nyitni, ha közlekedünk :D

2013. nov. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém a boxát használja fekhelynek, le van neki takarva, benne puha takaró van, tök jó kis kuckója van. Hamarosan érkezik a 2. kutyám, ő is egy boxot fog kapni.
2013. nov. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Akiteki ***** válasza:
100%
Az enyémek is bevonulnak a boxokba meg a ketrecekbe éjszakára. Meg van, aki az én székemen szeret aludni. Az ágyakat sorban szétcincálták.
2013. nov. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

Mi gondatlan állattartók vagyunk,nincs fekhelyük.Mindketten az ágyunkat tartják a helyüknek,ott alszanak és ott tartózkodnak olyankor,mikor normális kutya a fekhelyére vonul.Úgy alszanak,hogy a takaró alatt szorosan hozzánk bújnak.

Volt nekik,sosem használták.Én meg elraktam,ne fogja a port.Ha helyükre küldjük őket,automatikusan irány az ágy.

2013. nov. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat!Hát igen,az ágyban alvó kutyáknak a legjobb:) Az én kiskutyám viszont elég szőrös fajta,meglehet,tele lennénk szőrrel,ha ő is mellettem aludna(persze,még nem kizárt,hogy így lesz:)) Való igaz,nagyon jó ötlet,hogy eleinte érdemes még plédet,pokrócot tenni alá,úgyis szétszedi,aztán ha nagyobb,akkor jön már jól a drágább fekhely,amit nem rág ízekre pár nap alatt.Valószínűleg én is veszek akkor plédet neki,s arra egy moshatóbb huzatot,aztán azon csak ellesz:)
2013. nov. 4. 23:07
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálam a nagyszoba tényleg nagy, és az előző tulaj itthagyott nekem egy régi, kihúzható fotelágyat.Ezen ketten gyönyörűen elférnek, van nekik régi nagypárna, és egy hatalmas takaró, mert nagyon szorosan bújnak egymáshoz alvás közben. :) Kutyaágyat nem veszek, helyette megveszem nekik a drágább tápot.
2013. nov. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!