Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti milyen parancsot tanítottat...

Ti milyen parancsot tanítottatok eddig a kutyátoknak? Hogy?

Figyelt kérdés

Kérlek írjátok meg a fajtáját,korát,nemét és egy rövidebb leírásban,hogy hogy tanítottátok meg :)

Ha szeretnétek,én is leírom.


2013. júl. 19. 21:21
1 2
 1/17 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
90%

Nem igazán szeretek trükköt tanítani, pedig marha gyorsan tanul. Általában olyan dolgokat, amik kellenek a mindennapokban, pl. a hopp-ezzel ugrik be a kocsiba.

Szokásoson kívül (gyere,fekszik, ül, marad) a lábhoz, tiéd, kérem, hagyd, hopp, figyel, keresd, pacsi, kúszik(na ezt egyszer csak azért tanítottam, hogy lefoglaljam, egyébként a többi sztem hasznos), a menjél-t is már kezdi érteni(menjen előre). Azt hiszem ezek, de szerintem még sok mást is megért (pl. szépen), általában az egyébként is előforduló viselkedésekre erősítek rá jutival, vagy pl. a lábhozt klikkerel tanultuk, de sztem nagyjából mindent meg lehet tanulni rávezetéssel.

Trükk ebből talán csak a kúszik, ilyesmiket majd lehet később fogok neki tanítani, de van olyan hasznosabb parancs még, amit előtte bele akarok verni(nem szó szerint) a kis bukójába.


Hat hónapos, aussie.

2013. júl. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

border collie, most 16 hónapos, lány

pacsi:megfogtam a lábát és felemeltem, mondtam neki hogy pacsi és megdícsértem

integet: kértem a pacsit de a kezem nem tartottam, felemelte a lábát és megdícsértem

meghajol: mikor nyújtózott mondtam neki hogy meghajol és megdicsértem

forog: körbeforgattam egy jutit húzva az orra előtt és dicséret

szlalom láb közt: én terpeszben és vezettem a kutyát a lábam közt szlalomba, dícséret

kerül: ehhez kell egy fa vagy egy másik ember, megállsz a fával/emberrel szemben és a kutyát leülteted magad mellé. mondod a vezényszót: kerüld és elvezeted a fa/ember körül. utána elküldöd magába, majd egyre növeled a távolságot

Most ennyi jutott eszembe, az alapgyakorlatokat nem írtam le, gondolom azt tudod :) Sok sikert a tanuláshoz :)

2013. júl. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ül, fekszik, fordul, lábhoz, beszélj, pacsit, kezet rá, ereszd, vissza, hagyd (ez még nem tökéletes), fogd (ez sem), figyelj, marad (folyamatban). hopp (autóba beugrás).


Majdnem 10 hónapos rotti. Azt, hogy hogy tanítottam nem lehet pár szóban leírni, csak hosszan... vagy normálisan tanítod, vagy sehogy.


Ül, fekszik, lábhoz, kúszik, marad, hagyd, hopp (szintén autóba beugrás).


7 éves vizsla keverék.

2013. júl. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

Fúú, van egy pár, megpróbálom összeszedni, de lehet, hogy ezt-azt kihagyok. Egy szuka huskyról és egy kan keverékről van szó, a husky 2és fél éves, a keverék 2.


Behívás, lábnál követés, ültetés, fektetés, menetelés közben ültetés, menetelés közben fektetés, 'előre', bójához, több bójához az általam adott sorrendben, a keverékem ha széttárom a karom mellkasomra ugrik, hozd, ereszd, kérem (rámutatok vmire és odaadja), akadályon és kúszón átmenetel, kézjelre ültetés, fektetés távolból, behívás akadályon át, távolban fektetés hanggal, szabályos hozzám parancs (beül elém minél közelebb), lábhoz kerülés, ugatás, pacsi, 'lelő', forgás, szlalom a lábaim között menet közben és egyhelyben, hopp (felugrik, amire rámutatok), kúszik.


Kb. ennyi, de lehet, hogy van még. Klikkerrel és jutalomfalattal vagy labdával tanítok. Különösen én sem rajongok a trükktanításért, de jól lefoglalja az agyukat, meg jó látni a lelkesedést a szemükben. Némelyiken még van mit csiszolni, nem mondom mindre, hogy tökéletes megy.

2013. júl. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Na a maradot kihagytam:D Arra nekünk 2 parancs van, ha nem hívom el, hanem majd én megyek vissza az a 'marad', ha pedig lehet, hogy elhívom akkor mégegyszer megismétlem, hogy fekszik vagy ül, mielőtt ottagyom.
2013. júl. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

14 hónapos kan vizsla.

Az alapok (gyere ide, ül, fekszik, marad, lábhoz, kövess(lábnál követés)).

Trükkök (pacsi, paff! (lelövés), forgás, tolatás, szlalom, meghajlás, buksi (fejét leteszi fekvésnél) hopp, hozd ide, ereszd).

Most tanuljuk a bójához kimenetelt illetve a tárgyat eldugom és megkeresi dolgot.

Klikkerrel tanulunk, a felsoroltak nagy részét megvezetéssel vagy elkapással tanítottam, mostanában a formálást kóstolgatjuk. Én szeretem a trükkök tanítását, mert a kutty imádja, teljesen felpörög tőle... Na meg valamivel fárasztani kell az agyát... :)

2013. júl. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát, az alap parancsokat (ül, fekszik, marad, lábhoz) mindenképp tudja, mert ezekből lehet csak kiindulni a többihez. Amúgy a második válaszolónál elbizonytalanodtam, hogy nem én vagyok-e, mert eléggé hasonló trükköket tudnak a kutyáink. Mármint, nálam egy 4-5 éves, talált, ivartalanított keverék szukáról van szó.

Egyébként tud pacsizni, amit nem tanítottunk neki, mert alapból adta a lábát, csak hozzátettük hogy pacsi, ebből meg ugye jött az integetés, ami most már szépen megy, ha integetek neki, ő visszaint. :)

Meghajol, amit nem a nyújtózkodik-rájutalmazok módszerrel értem el, hanem a kezemet a hasához tettem, aztán a jutalomfalatot a földre tettem, így el is értük a meghajlós pózt.

Fordul, ami csak egy egyszerű körkörös mozdulat a kezemmel, de most már szépen megy, forgunk egyszerre. :D

Szlalom menet közben a lábam között, valamint állva (nyolcas). Ezt úgy értem el, hogy sétáltam, a kutyát meg mindig áthívtam a lábam között, pár nap alatt megtanulta.

Kerüld: a vezényszóra (egyenlőre még csak egy közel lévő) tárgyat, dolgot) megkerül.

Kúszik, ezt nem írom le külön, hogy tanítottam, mert szerintem nem túl bonyolult.

Agility akadályokat ismeri és szereti is. :)

Persze behívás és pórázon, póráz nélkül láb mellett sétálás, de ez nálunk alap dolognak számít. Labdát hozza, viszi, kergeti, kezembe adja, imád apportozni. :)

Meghaltál, amikor a parancs kimondásakor hanyatt vágja magát, nem csóválja a farkát, nem liheg, sőt, olykor néha még sóhajt is egy nagyot, hogy elhiggyük, kilehelte a lelkét. :)

2013. júl. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem is huskym van.

Amiket eddig tudunk:

Ül, fekszik, marad, lábhoz, behívás, bumm, hemreperg, pitizés, táncolás, szégyelld magad, láb között előre, hátha, lábfejre ráálni, vonatozás, hangot, tolatás, tárgyak kerülése, apport(hozd, ereszd,kérem) jobbos-balos pacsi, láb érintés, hajolás, kúszás, karika kéz és láb között, hopp(agility pályán az akadályoknál is hopp van, meg ha kiteszem kezem lábam, és azt ugorja át is hopp van) szlalom láb között, 8-as, szia, nyelv kinyújtás, hátamra ráugrás, fekvőtámasz pózban alattam felettem való bújkálás-ugrálás, puszi adás, ugatás, forgás, körülöttem való körbejárás, rázás, karolás, ölelés.

Na meg az engedelmes dolgokra nagyon rágyúrtam, és pl simán tudom póráz nélkül sétáltatni, nem megy el mellőlem, meg ha úgy adódik engedelmes vizsgát is szeretnék vele csinálni.


Még tudom, hogy vannak, de hirtelen nem jut eszembe több. Így is meglepődtem magamon, hogy hirtelen ezek eszembe jutottak


Amúgy, csináltam magunkról egy videót, ha gondolod, akkor elküldöm privátban a linket:) de azon nem az összes trükkünk van rajta.

2013. júl. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Másfél éves cane corso szuka : ül, fekszik, vár,marad, kérem, ereszd, köpd ki,fordul, lelövés, ugatás,pacsi,hopp -ennek több variációja- (ha csak simán mondom ugrik egyet, ha mutatok tárgyat azért ugrik fel,ha egy fát vagy valami olyan helyet megütögetek ahová fel lehet ugrani akkor oda megy fel, ha megütögetem a mellkasom és közben mondom, hogy szépen akkor két lábra állva rám támaszkodik, ha nem mondom, hogy szépen akkor ölbe ugrik) szépen - akkor visszább vesz a vehemenciájából legyen az játék vagy bármi amit csinál. Ne feszülj - terület védésből adódó komplikációk megszüntetése :D Teti - fekvés, pihenés (kajálás után ezt mindig parancsba kell adni mert különben játék lenne ezerrel :D ) Hol a helyed? - ez a sima helyedre küldés kedvesebb változata :) Psszt! (kézjellel) , követés ( ha kézjellel adom ki a parancsot akkor osonva jön mögöttem vagy hozzám) Keresd - ha nem találja az eldobott tárgyat és fel akarja adni. Ki az? - ez csak szórakozás, olyan mint más kutyáknál a cica szó, eszeveszetten keresi a cicát, nem számít, hogy sose volt ott cica, na nekünk ugyanez csak emberrel,azt keresi, hogy ki jött be az udvarra, ki az a betolakodó akit el kell kapni. Mehetsz - ez a kirobbanó energiával történő elindulás tárgyért vagy adott helyre, emberhez, kutyához bármi. Megállsz - ha elindul valahová ahová nem akarom, hogy menjen - ha ezután azt mondom vissza, akkor nem kell oda jönnie hozzám mehet a dolgára, ha azt mondom vissza hozzám akkor hozzám kell jönnie.

10 hónapos cane corso szuka : ugyanezek, kivéve a lelövés, ne feszülj és ki az.

Szinkron pacsi- egyszerre egy kézbe pacsi- ez a kedvencem, a girl power :D :D

2013. júl. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Jajj a puszit kihagytam, pedig az a legaranyosabb. Olyankor az arcomhoz nyomja a száját, de nem nyal meg :)
2013. júl. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!