Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket válasszuk? (lent)

Melyiket válasszuk? (lent)

Figyelt kérdés
Van egy pumi kiskutyánk aki mellé szeretnék még egyet.Nos.Sok állatunk van.Ló,1 póni,tehenek,birkák,kecske,szárnyasok,nyulak,sertések.Ezért is választottuk a pumit,a birkák miatt.Gondolkoztunk a kaukázusin,a kuvaszon,és a komondoron.Vajon melyik lenne érdemesebb a pumi mellé?Szeretjük a magyar fajtákat is,de nem tudtunk dönteni.Olyan kéne amelyik a területet és a házat is védi,és szeretni fogja az állatainkat.Ismerősünk ajánlotta a kuvaszt,mert nekik a puli mellé az van,és csupa jót mondott erről a fajtáról.Szerintetek melyik lenne a jobb a 3 közül?Esetleg tapasztalatotok van?

2013. nov. 4. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is a kuvaszt javasolnám.Nagyszerű fajta,nekem is az van,szuper ösztönnel megáldva.A területét az élete árán is védelmezi,a gazda engedélye nélkül senkit nem enged a portára belépni.Ugyanakkor ha be is engedsz valakit,elvonul,elfogadja a döntésed s lefekszik nyugodtan de mindvégig rajta tartja a szemét az idegenen,hátha mégis cselekednie kell.Ő az első olyan kutyám,aki nem csak ugat,de harap is,ha valaki engedély nélkül bejön és ezt nagyra becsülöm benne-ugyanakkor nem olyan elvakult,mint a kaukázusi,nem tartja magáénak a fél utcát,nyitott kapunál sem menne ki hacsak nem én hívom,míg az utcában lakó kau-tól mindenki retteg,mert bizony akárhogy foltozzák a kerítést,ő napi szinten kijár s magáénak gondolva a fél utcát,már nem egy embert megharapott,aki a,,területén"át akart haladni,és ezt nem az első kau-nál tapasztalom.A kuvasz ezzel szemben tisztában van a határaival és nem célja hogy megcibáljon minden arra járót,csak ha tényleg úgy érzi,szükséges a fellépés.Ugyanakkor nagyon ragaszkodó,s bár egygazdás igazán,a család többi tagját is szereti,védelmezi,a kisgyerekekre külön vigyáz.Nálunk két kicsi van(3 és 6 évesek)nyúzhatják,simogathatják,ha viszont egyikük-mégha játékból is-felvisít,már rohan oda megnézni,mi baj van.Az őrzés a vérében van,csodálatos,büszke magyar fajtánk-szerintem csak jól járnátok,ha ti is hozzájárulnátok nemzeti kincseink megőrzéséhez.Egy eredeti feladatkörét ellátó,dolgozó kuvasznál kevés szebb látvány van.
2013. nov. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kuvaszt akkor vennék ha családi kutya lehetne, tehát napi több óra foglalkozás, séta, tanítás, miegyéb, innen ered a legenda, hogy "megbolondul" öreg korára, hajlamos erre ha nincs rendesen foglalkozva vele.


Én inkább a komondort ajánlanám, régen a kis pumi terelgette a báránykákat, aztán ha jött a farkas, akkor szólt a "nagytesónak", a komondornak :) ő már önállóbb fajta, mint a kuvasz, de a gazdáit a végsőkig óvja, tőle 100% hogy nem fog senki bejutni a házba, arra mérget vehetsz, arra kell csak vigyázni, hogy a rasztás bundába ne akadjanak bele ágak, gallyak vagy egyéb dolgok, mert később kínhalál lesz kiszedni belőle, ezért reggelente egy átnézést én mindenképp csinálnék a helyedben. És ami fontos még, hogy hivatalos, MEOE által regisztrált tenyésztőtől, azaz kennelből vegyetek kutyát! A magyar fajták hazánkban olcsóbbak mint a külföldi fajták, de elengedhetetlen ez a szempont, hogy egy stabil idegrendszerű kutyát kaphass, ne pedig egy félős lutri szaporított példányt. Ajánlom a Pénzesgyőri és a Mátyás Király Udvari kennelt.

2013. nov. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ryuuzaki ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem lévővel, én is inkább a komondort ajánlanám :) Kaukázusit viszont szerintem semmiképpen se, nagyon agresszívvá tud válni, ha nem foglalkoznak vele eleget.
2013. nov. 5. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Komondor,a kuvasz kicsit hamis.De mindenképpen jó kennelből,mert különben bevásárolhat az ember.Ezeknél a kutyáknál nagyon nem mindegy az idegrendszer.A kaut nagyon nem ajánlanám.Végrehajtó szerepe volt,egészen más a viszonya az emberrel.
2013. nov. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönjük a gyors válaszaitokat,mindenkinek ment a zöld kéz.Akkor mégis inkább a komondort vegyük?De nem lenne nagy egy pumi mellé?Félünk hogy szétszedné felnőtt korába.
2013. nov. 5. 14:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha a fentebb írt tenyésztőktől érdeklődsz, ők segíteni fognak ahol csak tudnak, akár a megvásárlás után is állnak rendelkezésedre, bármi baj vagy kérdés van.

Egyébként nem bántja, régen is együtt dolgozott ez a két fajta, szóval szerintem már csak "tradícióból" sem lesz bajuk egymással, minden csak szoktatás kérdése amúgy :)

2013. nov. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönjük!:)
2013. nov. 6. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!