Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hobapos Staffordshire...

4 hobapos Staffordshire terrierem támad, morog. Miért?

Figyelt kérdés
Stafforshire terrier kiskutyammal van a baj. Tegnap elhoztunk egy negy honapos nagyon szep szuka kutyust. Azonnal elvittuk egy nonstopp allatklinikara, chippet kapott, oltasokat mert meg egyse volt neki, es fereghajtot, . Tegnap semmi gond nem volt, am boldognak sem tunt. Most elfoglalt egy sarkot a konyhaban es ha valaki a kozelebe megy azonnal megprobal tamadni, morog, ugat vicsorit. Milehet a problema? Picit rautottem de csak hergelesnek vette. Csak a 3 eves fiamat engedi magahoz, de ot is vedene. Miert?

2013. nov. 5. 10:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
92%
jézus atya úr isten, basszus, jelentsd fel őket, mint a sicc! vagy írd le ide a címüket és feljelentem én őket, kérlek, de ez állatkínzás és törvénysértés amit művelnek, könyörgök, ne hagyd szenvedni szerencsétlen kutyusokat :(
2013. nov. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Mi Ausztriaban elunk, a kutyusok Vas megyebol vannak. Tegnap.az allatklinika tett bejelentest, mert azonnal problema volt, hogy ekkora kutyus, minden oltas nelkul, fergesesen es bolhasan erkezett hozzajuk. Azonnal elkertek a cimet hogy honnan van a kutyus.
2013. nov. 5. 11:20
 13/20 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Eddig egy csomó kutya között élt, valószínüleg retteg a falkája nélkül, gondolom, hogy nem sokat volt ott szocializálva. Én azt mondanám, hogy most keress fel egy szakértőt, aki addíg, míg beadjátok az összes oltást kimegy házhoz, és segít lefektetni az alapokat. Mi is tudunk tanácsot adni, de egy problémásabb esetnél könnyen elronthatod a kutyát, ha mi a neten egy apró dolgot félreértelmezünk, és téves tanácsot adunk. Pl. most sem tudjuk megállapítani, hogy csak a falka hiányzik neki, fél az embertől, esetleg ideggyenge, vagy túl domináns...pedig a helyes viselkedés visszaállítása szempontjából nagyon nem mindegy. Rendszeres orvosi ellenőrzést javaslok, mivel szaporítós kutya, jobb a bajt időben észrevenni, és nagyon vigyázzatok most arra, hogy ne mászkáljon utcán, míg nem kapja meg minden oltását, valamint ha nem eszik, bágyadt, furcsán viselkedik, azonnal doki.
2013. nov. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Fél.

Keressetek kutyaovit, jelentkezzetek be szocializációs foglalkozásra, addig meg ne hergeljétek. Lehet a gyereket azért engedi közel, mert kicsi, nem magasodik felé, kevésbé ijesztő. Érdemes lenne kipróbálni, hogy szimplán a földre ültök, mellettetek kaja és mit csinál. Egy érzékeny, félős kutyát nem ütünk meg...

2013. nov. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Egyébként én a félelmet onnan gondolom, hogy sarkot választott magának (ahol védve van) és kucorodik. Azért egy domináns kölyök lehet inkább menne játszani, aktív lenne, csak mondjuk akkor morogna, ha az általa elfoglalt helyéből kimozdítanád.
2013. nov. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Kössétek fel a gatyát és nyissátok ki a pénztárcát, mert nem kevés idő, energia és persze pénz lesz, amíg a kutyából egészséges, kiegyensúlyozott kutyát varázsoltok, ugyanis a legfontosabb szocializációs korszak már lezárult az életében...és még jó darabig vigyázni kell rá az oltások hiánya miatt.

Fél, ne üssétek, ne is közeledjetek felé. Hadd kezdeményezzen ő. Üljetek le a földre tőle 3-4 méterre, NE nézzetek rá, csak dobáljatok felé kaját...a napi adag kajáját így kapja meg több részletben...Ha lakásban is tartjátok, most akkor se vinném le sétálni...egyrészt, mert semmilyen oltása nem hatásos még, másrészt mert így fél. Inkább takarítsatok.

Amikor már közeledik a kajás kezetekhez, akkor se akarjátok még megsimogatni. Először érezze magát biztonságba nálatok.

A GYEREKET PEDIG NE HAGYJÁTOK VELE FELÜGYELET NÉLKÜL!!!!!!!!!!!

2013. nov. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

30 ezer ft?


Nem értem, de tényleg. Én is nemrég vettem kiskutyát, 100 euróért, azaz 30 ezer ft-ért. Ugyanis ő is megmaradt az előző alomból, és van rajta egy folt, aminek nem kéne ott lennie. Ezáltal tenyésztésből kizárt, és kiállításra sem lehet vinni. De kapott ugyanúgy tk-t, oltásokat, chipet csupán hobbikutyaként vettem. De nem szaporítótól.


Én sem akartam venni 150 ezerért kutyát, de legalább körültekintő voltam. Ti miért nem?


Fogtok vele szívni rendesen, az tuti. Sok meló, és pénz lesz, mire egészséges kutya lesz belőle. Elég ideggyengének hangzik a leírásod alapján.

2013. nov. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
most mit csinál?
2013. nov. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Kérlek keresd meg a vas megyei Állatvédőrséget facebookon és írj nekik. Ha nem szeretnéd, akkor nekem is elküldheted privátba az adatokat és minden infót, továbbítom. Ez nem maradhat annyiban.


[link]

2013. nov. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Eszrevettuk, hogy talan az a baja, hogy egyedul van. Tudom nem szabadna, de athoztuk hozza a szomszed kutyusat. Azonnal farokcsovalva rohangaltak, minket is agyonra nyalogat es orult boldog. Vidzont ha nincs masik kutya a kozelben, azonnal begubozik.
2013. nov. 8. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!