Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kicsi yorki kutyánkat szeretné...

Kicsi yorki kutyánkat szeretném szobatisztaságra nevelni, hogyan csináljam? És a fülét hogy lehetne felállítani?

Figyelt kérdés
Szerda este kaptuk a kutyust, nekem vannak kételyeim a fajtája felől, de az mindegy, nem volt feltétel a fajta csak hogy kiskutyánk legyen. Elméletileg 1 hónapos, de a neten a képeket elnézve van már kettő is, nagyon beilleszkedett hozzánk, kakit elég jól jelzi, nagyon szaglászik, és tartogatja is míg le nem viszem, sajnos napi kétszer tudjuk levinni 8-9 között és este 7-9 között(a nagy hőség miatt). Tegnap reggel óta kint kakált csak de van mikor reggelre bekakil, de a pisi még bemegy ide oda amit azonnal feltörlök(egész lakás csempe)néha a kihelyezett papírra pisil.

2013. nov. 5. 11:57
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem ne papírra, hanem kutyapelenkára pisiltessétek, ami illatos, kifejezetten odavonzza a kutyát :) és nyugodtan el tudja intézni a dolgát, most őszintén te is menj ki naponta 2x wc-re egyszer 8-9 között utána este 7-9 között

Semmiféleképpen ne nyomd az orrát a hugyába/szarába mert azzal csak agresszivitást válasz ki belőle, a szüleid se nyomták a fejedet a pelenkádba.

Kiskutya, szüksége van több foglalkozásra, szeretetre, sétáltatásra

A hőség csak kifogás, minek vállaltatok el kutyát? Egy kutyának napi 5x kell mozognia nem 2x

Ezáltal elkophatnak a porcai, csontjai

És ha el van zárva más kutyáktól, teljesen antiszoc lesz és agresszív lesz minden állattal

Menjetek ki rendesen, mozogjatok, ne a gép előtt ülj..

2013. nov. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 sippara ***** válasza:
75%
Minden evés-ivás-játék-alvás után leviszed.
2013. nov. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk egy nagyon egyszerű módszerrel lett szobatiszta pár napon belül, bár lehet, ha nem vagytok otthon és nem tudtok figyelni rá nem ez a legjobb módszer; mindazonáltal szerintem megéri rászánni az időt. Annyi a lényeg, hogy amikor elkezdi végezni a dolgát, azonnal meg kell fogni és kitenni az ajtón kívülre. Ha egy nap százszor kell kitenni akkor annyiszor. Így egy idő után megjegyzi, hogy a lakásban nem szabad, csak kint.
2013. nov. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Nem számítottam ilyen gyors válaszokra

Kanáriszigeteken élünk most kb 30 fok van napon szóval a hőség nem kifogás nem bírja még a kicsike.

Ha beengedi a házba akkor csak leszidni szoktam, azt se durván, és általában elcsípem mikor pisil és gyorsan a papírra teszem és ott szokta befejezni, gyorsan nem tudom kirakni az ajtó elé mert a 2.-on lakom :)

Rengeteget játszunk vele, aminek nem muszáj a szabadban történni szerintem. Napi több kutyával ismerkedik, játszik, a rotikhoz is megy ismerkedni, rengetegen vannak lent az említett időpontokban(még most napi 3-4 alkalommal levisszük, de lesz amikor csak a két időpontban lesz időnk rá),.

2013. nov. 5. 12:17
 5/38 A kérdező kommentje:
És nem a gép előtt szoktam ülni, de most jöttem fel vele és ilyenkor alszik 1-2 órát.
2013. nov. 5. 12:19
 6/38 A kérdező kommentje:
Ő lenne az: [link]
2013. nov. 5. 12:23
 7/38 anonim ***** válasza:
2013. nov. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
70%
B.e.b.a.s.z.n.a ha 1 honaposan adnák oda! Remélem voltál annyi okos hogy pénzt is adtatok érte! Kolykot 2 honaposan (8hetesen) lehet elszakitani az anyjátol. Ellenkező esetben bűncselekmény...."nem volt feltétel a fajta...csak hogy kiskutyánk legyen" Ez mindent elárul Rólatok!Túl sok mindent! Önző,saját érdeit szemelött tartó emberek agytok. Az nem érdel hogy a kutyának milyen szükségletei vannak,a fontos az volt,hogy "kicsi" legyen. Naponta 4* kellene levinni minimum.
2013. nov. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
33%

ma 12:58

Szuperül előadtad a dörgedelmeidet.

Nem itthon él a kérdező...olvastad?

Vajon mi késztet némely embereket egy kérdés megválaszolása helyett azonnal minősíteni a kérdezőt?

2013. nov. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

12:49, 12:58

A ti hozzászólásaitok is elárulja rólatok hogy antiszocok vagyok és csak pötyögve mertek ugatni.

"Ez mindent elárul Rólatok!Túl sok mindent! Önző,saját érdeit szemelött tartó emberek agytok. Az nem érdel hogy a kutyának milyen szükségletei vannak,a fontos az volt,hogy "kicsi" legyen" Ez miiii?? miből következtetsz erre úgy hogy életedben egy szót sem beszéltél még velem/velünk.

Gondolom van kutyád és te profin választottad, mert egy városi gyerek vagy akinek oda kell figyelnie mindenre, én 20éves koromig falun laktam csak kinti kutyánk volt, ezért nem tudok még sok mindent, ez az oldal meg azért van hogy válaszoljanak a kérdéseinkre nem pedig azért hogy más emberekről alkossunk véleményt 3 leírt mondat után.

2013. nov. 5. 13:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!