Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valami ötletetek hogyan...

Van valami ötletetek hogyan szoktassam szobatisztaságra a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy kb. 5 hónapos keverékem, két hónapja hoztam ki az illatos úti menhelyről. Lakásban tartom és egyszerűen nem végzi a dolgát lent. Nem az a baj,hogy a lakásba pisil/kakil, hanem az,hogy az utcán SEMMIT nem csinál. Próbáltam már, hogy amikor itt pisil, mondom neki,hogy "pisi", ezt egy hónapja csinálom, majd amikor leviszem, akkor is mondom, de semmi. Lent nagyon izgatott, rohangál, nem igazán jön rá az inger.Próbáltam azt is,hogy egy újságpapírral felitattam a pisit és levittem, hogy szagolja meg lent, de semmi. Volt,hogy lent voltam vele 6 órán keresztül, már szinte szenvedett, de akkor sem pisilt az utcán. Valamit rosszul csinálok? Vagy korai még? Mit tanácsoltok? Egyébként sokszor sokat van lent, mindig maximálisan kifárad, nem a kevés séta a baj, az biztos.
2013. szept. 26. 15:54
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt is próbáltam, hogy amikor pisilni kezd felkapom és leviszem, de abbahagyja és megint csak kibírja.
2013. szept. 26. 15:55
 2/8 anonim ***** válasza:
Olvasd el a cerberos kutyaiskola honlapján az online gazdiképzőt.
2013. szept. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mennyi időt töltesz vele lenn egy egy alkalommal? Jó megoldás ha evés után, kb másfél órával viszed le és addig maradtok len amíg nem pisíl, kakíl. Ha 2 óra akkor annyi.
2013. szept. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

hú.

Enyém is ebben a korban van, szintén illatosiról, és hasonló dolog ment itt is. Lenn nem végezte a dolgát, csak a lakásban. Aztán idővel kezdett nem érdekelni a dolog.

Ő is nagyon izgatott volt lenn, én pedig elkezdtem keresni a helyeket, ahol oldottan jól tudja érezni magát. Emlékszem, a Duna parton láttam először, hogy teljesen természetesen viselkedik. Akkor kezdett el lenn pisilni. :D

Utána sem akartam már szobatisztaságra szoktatni, mondhatni kialakult magától.

2013. szept. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindig,ha pisil kakil az utcán,nagyon dícsérd meg és rögtön kapjon jutifalatot,de ne zacskósat,hanem valami igazán finomat,virslit pl.Hosszabb idő,de biztosan összeköti majd,hogy mit vársz tőle.A lakásban próbáld kutyapelusra szoktatni,hogy legalább egy helyre menjen.Majd lassan,lehet a pelust az ajtó fele,majd az ajtón kívűlre helyezni.Ha a pelusra megy,szintén nagy dícséret és jutalom neki.Mivel mentett kutyus,drasztikusabb módszert nem javasolnék,inkább ezt a lassú víz partot mos megoldást.több hónap is kellhet,mire kialakul a szobatisztaság.De biztos,hogy menni fog neki.
2013. szept. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Épp ez a nagy gondom,hogy nem tudom megdicsérni lent, mert nem csinál semmit. A lakásban egy helyre megy. Aztán itt meg is rekedtünk. Valaki kérdezte,hogy mennyi időt vagyok lent vele alkalmanként. Körülbelül 2 órát, de volt már oylan is, hogy 5-6 órát. Akkor egész egyszerűen elfáradt és elaludt, de nem csinált semmit.
2013. szept. 27. 11:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagymamám kutyája parancsra pisil :D

Kis tibeti spániel, nappal többnyire az udvaron szaladgál, este pedig a házban alszik. Néha megesett, hogy bepisilt/bekakilt a házba, de most már "kötelező" elvégeznie a dolgát a kertben lefekvés előtt. Nagymamám mondja: "Menj pisilni!" A kutya meg szépen leguggol, és "most már örülsz?" tekintettel néz mamámra :D

2013. szept. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Aranyos lehet, de ezzel sajnos én nem vagyok előrébb. :D
2013. szept. 29. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!