Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?

Milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés
Olyan kutyát szeretnék aki örzi is a hàzat, de könnyen nevelhető és barátságos is legyen más kutyákkal. 15 éves lány vagyok és a következő kutyámmal szeretnék agility versenyekre jàrni. Most van egy Bolognesem. Kinti és közepes vagy nagy kutyát szzeretnék. A nagy kutyáknak tényleg tönkre mennek az izületeik az ugrándozástól? Hétköznap naponta 1 órát, hétvégén akár2-3-at is tudnèk vele sétálni. Szerintetek a dobermann vagy a roti jó válsztàs lenne? Ha van olyan kutyát ami ráillik a leírásomra mesélhettek róla és mondhattok tapasztalatot. Ha ismertek jö fajtamentőt vagy tenyésztőt azt is leírhatjátok.

2013. nov. 5. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tudok mondani, hogy nagy testű fajták sajnos korábban halnak, mint a kicsik.


Mivel többet eszik, ha valami problémája lesz később (pl. vesebetegség, csirkeallergia), akkor jóval drágább lesz az etetése is.


Persze ha ezeket már mind átgondoltad és pénz is van, akkor hajrá! :)

2013. nov. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja, agility kapcsán meg én a border colliera gondoltam, de házat őrizni szerintem nem fog :D
2013. nov. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Imola Ágnes ***** válasza:
Esetleg vizsla?
2013. nov. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
dobermann jó agility kutya lenne?
2013. nov. 5. 12:50
 5/9 anonim válasza:
64%
Golden Retriever
2013. nov. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
22%

Dobermann is jó, vizsla is, ausztrál pásztorkutya, Collie, shetlandi juhászkutya.


ha házőrző is kell, akkor első kettő szerintem jó, a vizsla nagyon igényli a napi sétát

2013. nov. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem a dobi vagy a roti sok lenne neked. Ezt most nem rosszból mondom, egy felnőtt, határozott, vezetőtípusú embernek is sok lenne elsőre. Hozzájuk már komoly tapasztalat kell, és a bolognese nem az.


Én fiatal, huszonéves lány vagyok. Ideiglenesbe volt nálam egy ambull 6 hónapig. Imádtam, de mindent megtettem, és annyit értem el nála fél év alatt, hogy láb mellett sétál. A kutyákra ment ezerrel, torokra, ahogy "kell". Mindegy, hogy kicsi, nagy, kölyök, felnőtt, szuka, kan, barátságos, vagy domináns. Vittem tanfolyamra, mindent megpróbáltam, de semmi. Még az oktatók is azt mondták, hogy ilyet ritkán vagy soha nem láttak eddig. Most már új gazdája van egyébként, de amennyire tudom, őt sem fogadja el. Pedig egy 120 kilós fickó, aki problémás kutyákkal foglalkozott egész életében.

Most ez egy véglet, tudom. De nem tudhatod, hogyan alakulnak a dolgok, és ha esetleg rosszul, fel vagy készülve hasonlóra?


Lakik felettünk egy kan roti, így első kézből hallok mindent tőlük. Meg jóban is vagyunk. Most 2 éves, voltak suliban, oviban, de alig ért valamit. A gazdik egy fiatal csajszi, és a barátja, szintén velem idősek. Olyan szinten domináns a kutya, hogy alig tudnak elmenni más kutyások mellett. Olyan, hogy futtató, játék, a többi kutyával, ki van zárva. Emberekkel persze egy kezesbárány, de ez önmagában kevés.

Az én kutyám sem egyszerű eset, pedig ő még csak 5 hónapos. De már most keményen kell fognom, mert biztos, hogy elkanászodik, ha nem vigyázom.


Szerintem neked tökéletes lenne egy vizsla, egy border collie, egy labrador. De roti vagy doberman semmiképp sem.

2013. nov. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Üdvözlöm,Kedves kérdező!A Dobermann semmiféle képen sem való Gyerekeknek!Erős,határozott egyéniséghez való!Nem első kutyásnak(és már ne is haragudj,de a Bishonok,és a Dobermann-ok között igen nagy az eltérés!A kertes ház nem elég neki,Hétköznaponként is legalább 2 szer 30 percet vidd el sétálni,és ezen kívül szellemileg is le kell fárasztani,A dobermann energikus kutya,így jó lenne agility-zni vele,jó házörző,de nem kimondottan családi kutya,sőt inkább egy gazdás!Férfiaknak való,vagy erős idegzetű,erős szeélyiségű,határozott Nőnek!Nem 15 éves kislánynak,mert hatalmas bajok lehetnek belőle!Többi kutyával sem jön ki nagyonn jól,ezért pici korban kell hozzá szokatni kutyákhoz,gyerekekhez,idősöekhez,és ezerféle körülményhez!Kimondottan csak kutyaiskolával ajánlom,de még így se bíznám rád!Olvass utána alaposan!Kinti-benti kutyának jó,mivel rövid a szőrzete!Én a Golden Retrievert Ajánlanám neked!Aktív kutya,megfelel agility-zni is,könnyen tanul,nem önfejű,Gyermek és más állat barát(szoktatás kell persze).Jó házörző is,a családját megvédi bármi áron!Kint is tartható!Sok foglalkozást igényel,és neki is kell a napi 2x 30 perc séta legalább,körübelül közép-nagy termetű!Remélem segítettem!Szia!
2013. nov. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Olyan kutyát szeretnék aki örzi is a hàzat, de könnyen nevelhető és barátságos is legyen más kutyákkal.


A roti és a dobermann sem könnyen kezelhető, sőt, finomat szólva sem barátságos más kutyákkal.

2013. nov. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!