Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyedül is megtaníthatom jól...

Egyedül is megtaníthatom jól felvezetni a kutyámat kiállításon, vagy mindenképp szükség van handlerre?

Figyelt kérdés
Nem értem,miért szükséges igazán a handlerek munkája.Ha vesz az ember egy kiállítási minőségű kutyát,azért,hogy alkalomadtán tényleg el is vigye kiállításra,miért egy vadidegent szeretne felfogadni a kutyája mellé?Gondolom,vannak olyan tenyésztők,akik több kutyával indulnak(pl tenyészcsoportok felvezetésekor)vagy csak egyszerűen nincs idejük a kutyájukra,ezért fogadnak handlert?Hobbi kategóriában neveztem még csak fajtajellegű kutyámmal párszor,a tk-s a jövő zenéje.Figyeltem,hogyan kell felvezetni,szépen beállítani,videókat néztem,tanítottam a kutyát,szépen felöltöztem,a kutyát is fürdettem,ahol kellett,igazító nyírás volt,szépen,ápoltan,jól nevelten vittem oda.De ezt más gazdi is megtudja csinálni,nem?Vagy tényleg olyan ördöngősség az egész kiállítás,hogy szakembert kell fogadni,ha igazán jó eredményt szeretnénk a kutyáknak?
2013. nov. 5. 13:04
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!Biztos,hogy lenne még mit tanulnom,bár a kérdésem főként arra irányult,magától is belejöhet-e az ember a látottak,gyakoroltak alapján annyira,hogy ne kelljen idegen embernek a kezébe adnia a kutyát?A kutya egyébként nem a gazdájával kellene,hogy a legnagyobb összhangban legyen?Pláne az egygazdás"fajtáknál,pl egy kuvasznál vagy egy közép-ázsiainál nehezen tudom kicsit elképzelni,hogy jön a handler és kiveszi a kezemből a kutyát,amely csak rám hallgat...Ilyen továbbképzésekre egyébként hol van lehetőség?Mert idővel,ha tk-s kutyám lesz,nekem sem ártana,biztos,hogy millió dolgot tanulhatnék.
2013. nov. 5. 19:11
 12/14 anonim ***** válasza:

vannak fajták amiknél nem szoktak handlereket fogadni, tipikusan ilyenek egyes pásztorkutya fajták.


Pl Attila szokott tartani handlinget a városligetben minden héten. Ő abszolút profi.

Néhány kutyasuli is hirdet ilyet bár ott gyakran olyanok tanítanak akik soha nem voltak még kiállításon

2013. nov. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Akiteki ***** válasza:
100%

Persze, meg lehet tanulni. Mindenki tanulta valahonnan. :) Ki kell menni kiállításra, keresni olyanokat, akik tudják és segítenek. Legjobb forrás a kutyád tenyésztője, ő biztosan tudja hogyan kell felvezetni.

Igazad van, az a legjobb érzés, ha saját kezedben nyer a kutya. De készülj, hogy nagyon sokat kell gyakorolni. Egy jó kiállítási kutya már 8 hetesen tudja az alapokat. Bébi osztály is remek lehetőség a gyakorlásra, sok kutyus már ott is profin viselkedik.

2013. nov. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Jobb ha megkérsz egy handlert, egy tenyésztőt, hogy segítsen felkészíteni a kutyádat.

A Handlerek sem viccből vannak, pl az olyan gazdik,tenyésztők akiknek nincs idejük felvezetni a saját kutyájukat handlert fogadnak.Egy nagy tenyészet ahol kb 15 kutya van hát ott handlert fogadnak aki viszi a kutyáikat kiállításra.

Habár manapság sok handler mellett is csődtömeg a kutya, DE vannak kivételek persze akik tényleg JÓ Handlerek, és bizony valóban sokat számít hogy ki van a póráz végén.

2013. nov. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!