Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Úgy sajnálom a nagyobb kutyánk...

Úgy sajnálom a nagyobb kutyánkat, hogy tehetnék érte többet?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz a lelkiismeretem a nagyobb kutyánk miatt. Igazából ő a szüleim kutyája (mindenkié, de ők hozták el, és nekik volt céljuk vele, ők etetik, és ők gondozzák főleg), de nagyon sajnálom, hogy kint van most is az esőben. És semmit nem tehetek érte, mert anyáék nem engedik be. Házőrzőnek vették, és nem tudom meggyőzni őket, hogy aludjon bent, legalább most ősztől tavaszig. Mindig azt mondják, hogy akkor ki fog a házra vigyázni? Dehát nem is vigyáz a házra! Egyszer bemászott hozzánk az osztálytársam mert nem találtam a kulcsot és nem volt itthon senki, és megnyalogatta a kutya, hozta neki a labdáját. Szóval abszolút nem tud házat őrizni, anyáék mégse bírják megérteni:S Nekem van egy yorkim aki velem alszik, mindig itt van közöttünk, sose unatkozik, de amikor játszom vele egy nagyot, akkor mindig kinézek a nagy kutyához, és annyira rossz a lelkiismeretem:SS Vele olyan keveset van foglalkozva, mert csak olyankor játszik velünk amikor direkt azért megy ki hozzá valaki, de a yorkim meg sosincs egyedül, mert még ha nem is játszom vele, itt van velünk és alszik. Szóval nem tudom, olyan rossz embernek érzem magam ilyenkor. Mit csináljak? Győzködjem tovább anyáékat? Dehát úgyse engedik meg hogy benti legyen a nagy is... Ja, és azt még nem is mondtam hogy sétálni se engednek vele, mert apa azt mondta, hgoy akkor szökni fog, ami szerintem hülyeség, és mondtam is neki, de ő ezt gondolja és kész. Anya meg azt mondta hogy ha ki is vinném, meg se bírnám tartani, behúzna egy kocsi elé:S Hogy győzzem meg őket ezekről, hogy hülyeség? Légyszi segítsetek:SS
2013. nov. 5. 23:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad hány éves vagy, de gondolom fiatal és így nehéz bármit is tenni.


Amit szerintem megtehetsz, hogy több időt töltesz kint vele. Gondolom ebbe azért nem szólnak annyira bele, hogy mennyit vagy kint az udvaron, de lehet, hogy tévedek. Kiviheted a kicsi kutyát is, hogy barátkozzanak. Arra azért vigyázz, nehogy a nagy agresszív legyen a kicsivel, mert akkor ezzel sokat romlanának az esélyei a szüleidnél. De kezdetnek elég ha csak te vagy kint vele. A szüleid majd látni fogják, hogy szereted és milyen rendes kutya, milyen szépen játszik és látni fogják, hogy szereted és kötődsz hozzá. Taníthatsz neki trükköket is, amit megmutathatsz a szüleidnek.


Ha van már annyi önállóságod (vagy lesz a közeljövőben), akkor nem kell kérdezgetni, engedélyt kérni, hiszen ez nem bűn és nem világvége, hogy elviszed a kutyát sétálni. Nem kell eleinte messzire, elég a ház körül. A szüleid látni fogják, hogy nem dől össze ettől a világ.


Így ha kimutatod, hogy neked sokat jelent a kutya, akkor ezt ők idővel majd jobban el tudják fogadni és miattad megengednek majd neki dolgokat. Esetleg meg is szeretik valamennyire ők maguk is. De most azt látják, hogy végső soron annyira téged sem érdekel a dolog, hogy tegyél érte valamit, így nekik kényelmes dolguk van.

2013. nov. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem tudnátok egy pofás kis házat összeütni neki? Van hová elbújnia? Ez egy jó kis családi program lenne a kutya ház építés.
2013. nov. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Van sok búvóhelye meg szigetelt háza, de nem akar bemenni inkább ázik az ajtó előtt:S Mondjuk estére be szokott menni a házába aludni.
2013. nov. 5. 23:44
 4/9 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm hgoy írtatoK:!) meg fogom próbálni h többet megyek le hozzá, mondjuk kizárt hogy majd ettől megengedjék hogy bentlakjon, de legalább többet leszek vele:) Ja és a yorkim le szokott menni hozzá, csak durván játszik vele a nagy, de ha lenyugodott akkor szépen aludnak egymás mellett, arik:))
2013. nov. 5. 23:47
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Én szólnék az állatvédőknek.
2013. nov. 6. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
22%

Milyen fajta kutya a nagyobb?


Ugyanis sok kutya akkor lesz beteg, ha meleg, fütött lakásban tartják. Ha van vízálló, szigetelt háza és MÉGIS kinn fekszik az esön, akkor a kutya nem érzi magág rosszul kinn.

2013. nov. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy egy nagytestű kutya nem lehet bent a lakásban, nem hinném, hogy okot ad a bűntudatra. Ha annyira fázna bemenne a kutyaházba. A probléma inkább a foglalkozás hiánya. Olvastasd el apuddal a Csodálatos kutyadokit, nagyon jól leírják, miért kell a séta. De ha minden nap tanítod és játszol vele a kertben, az is nagyon jo.
2013. nov. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
járjál vele sétálni, menni fog az nektek, a yorkieval is jársz gondolom, és ő se szökik.
2013. nov. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Hány éves vagy?

Yorkieval jártok sétálni?

A nagy kutyának először a kertben tanítsd meg, hogy szépen laza pórázzal tudjon sétálni, aztán merészkedjetek ki az utcára. Eleinte tanítsd és játssz vele a kertben. Ha szüleid látják, hogy fontos neked és haladsz is a tanításában, sokkal megengedőbbek lesznek!

2013. nov. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!