Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek Cane Corso-ja van azok...

Akinek Cane Corso-ja van azok válaszát kérném! Higy vagytok megelégedve, mennyire tanulékony kutyus? Hogy viselkedik más emberekkel/kutyákkal szemben?

Figyelt kérdés
Nekem is Cane Corsom van, csak kívácsni vagyok a többi gazdi hogy áll hozzá a kutyusához, mert az enyém nem szereti sem az idegeneket és sétáláskor a kutyákat sem, nem agresszív, de néha kicsit morog. Amúgy nagyon ari kutyus :D
2013. nov. 6. 18:53
1 2
 11/12 anonim válasza:
Másfél éve kaptam a Cane Corso-mat!Egyszer már harapott meg valakit de nem tett feljelentést!Ha engem valaki bánt és látja,megharapja!Az enyém szuka!Van még további 2 kutyánk,nem bántja őket csak a macskákat utálja!Az idegeneket be sem engedi a házba,de a Cane Corso az Cane Corso!
2013. nov. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nekem 6 hónapos kan corsom van, és az egész család nagyon szereti. Egy igazi tündér, kis szeretetbomba, folyamatosan sugárzik belőle a rajongás.

Fegyelmezése nem egyszerű, de problémásnak sem nevezném. Kezdettől fogva figyeltem rá, hogy mindig tudja hogy én vagyok a főnök. Sosem vertem, rángattam, de szerencsére nem is volt rá szükség. Az utasításokat megérti, az viszont már a helyzettől függ, hogy milyen gyorsan teszi meg azt amit mondasz neki, ezzel pedig néha azért ki tud hozni a sodromból. Ha rosszat csinál fegyelmezően rászólok, ha valami nagy rossz fát tesz a tűzre, emellé rásuhintok a fenekére, vagy oldalára.

Szüleimnek is engedelmeskedik, de azért vonakodóbban mint nekem. Ismerőseimet imádja, néha már-már kikergeti őket a világból a felugrásállal, dörgölőzéssel, de ezekről igyekszem leszoktatni. Ugatni nem ugat sokat, de már most is komoly hangja van. Akit ismer azt imádja, de volt például olyan, hogy este én a kert végében ültem a kutyával, ismerőseim közben bejöttek elöl, elindultak felénk, a kutya meg nem ismerte meg őket elsőre a sötétben, ugatni kezdett, és majdnem nekik ugrott. Egy szó mint száz, tündéri egy kutya, de a területét őrzi keményen, ha arról van szó.

Kicsit szeleburdi az tény, de ez főként az én hibám, mivel nem mindig van időm/energiám elvinni sétálni, így marad a kertben rohangálás, ami azért nem elégíti ki teljesen a mozgásigényét.

Két macskával él együtt, ők már többé-kevésbé elfogadták (nem mintha lenne választásuk:), viszont a kutya folyton játszana velük, kergeti őket, amiből fejetlen kergetőzés szokott lenni. De bántani nem bántotta őket soha, inkább pici kutyákként kezeli őket.

2013. nov. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!