Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van rá esély hogy felállítsam...

Van rá esély hogy felállítsam a fülét?

Figyelt kérdés

7 hetes nagyon aranyos németjuhász keverékem van. Több külső vonása is hasonlít egy fajtiszta németjuhászéhoz. Egyetlen dog ami aggaszt az a füle. Nem tudom , hogy fel fog -e allni neki ( tudom, hogy még fiatal és van rá esély, bàr azt nem tudom mennyi mivel keverék). A füle vékony , hegyes ha a kezemmel felállítom.


A kérdés az lenne , hogy vannak-e olyan módszerek amikkel elérhetem , hogy biztosan kiegyenesedjen a fülecskéje?


Feltoltottem egy kepet, hogy nagyjábol legyen viszonyítasi alap : [link]



A segítséget előre is köszönöm!



2013. nov. 7. 12:25
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

13:54 :


Tényleg ezen kell fennakadni? Könnyebb kimondani, így szoktam meg. Na bumm! A lényeg ugyan az. Az elmúlt napokban néztem több hírdetést is az interneten és a fajTAtiszta németjuhászok ára 15-20 a legtöbb 30.000 volt.

2013. nov. 7. 14:08
 12/16 anonim ***** válasza:
87%
Ja hogy olyan, az konkréten fajta jellegű szaporítós kutyus. Ami persze lehet édes,meg aranyos csak koránt sem biztos hogy tényleg az aminek te szeretnéd. Az egészségi állapotáró, fajta betegségekről meg ne is beszéljünk. Nagyon esélyes náluk sajnos minimum egy dysplasia.
2013. nov. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy kinek mi az esztétikus, egyéni ízlés kérdése. Én például nem szeretném, hogy álljon a kutyám füle, mert nekem lógó füllel esztétikus. Keverék kutyával szemben meg teljesen értelmetlen ilyen jellegű elvárásokat támasztani, úgyis olyan lesz, amit a génjeiben hozott.


Ha hirdető újságokban nézegeted a kutyák árát, azzal nem kapsz valós képet a piacról, csak a szaporítók árait tudod megismerni. Egy fajtatiszta kutya ára általában annál jóval több.

2013. nov. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
81%

Amit te láttál azokon az apróhirdetési oldalakon, azok mind szaporítók (csak legritkább esetben tenyésztők) hirdetései. Sokszor teljesen keverék kutyákat sóznak rá a gyanútlan olcsókutya-vásárlóknak. Bizonytalan származású sufnialmok mind. A legrövidebb szőrűeket malinois-ként hirdetik általában, a kis tömzsiket kaukázusi juhásznak, a feketéket meg újfundlanditól kezdve német juhászon át labradorig bárminek, a kölyök szőrhosszától és alkatától függően. Ugyanabból az alomból... Ha szerencséje van a vevőnek, legalább német juhászra emlékeztető kutyát kap, és imádkozhat azért is, hogy semmilyen örökletes betegsége ne legyen a kedvencének. Sógornőm vett már pincser keveréket csivavaként, de ami durvább, egy hölgyismerősöm pici, fehér, szőrös kiskutyát bichon frisének. Kiderült, korán elválasztott komondor keverék volt :D

A tenyésztők ritkán hirdetnek itt (általában csak a kezdők), vagy a megmaradt kölyköket, de kb. 70 ezer forinttól, oltva, féregtelenítve, törzskönyvvel. Magyar fajták vannak csak olcsóbban sajnálatos módon.

2013. nov. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
81%
A kedves kérdező mégse nézhetett annyira utána a kutyavilágnak,ha arra sem homályositotta fel az elméjét hogy van szaporitó meg tenyésztő. Bizton állithatom hogy a legtobb keveréknek lógó füle van,tehát nagy esélyel a tiednek sem fog felálni plusz szerintem elég alacsonyan tűzdelt a füle,ez is arra enged következtetni hogy lógó fülü marad ha keresztre is feszited magad.
2013. nov. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mégis hogy akarod feléállitani? Nekem is volt nj keverékem , és attól is függ melyik szülőtől örökli, de igaázból nem igazán lehet felállitani, de egy 7hetes németjuhásznak sem szokott felállni teljesen a füle, mert akkor még ilyen kis kajla fülű, de lehet később feláll majd a füle.
2013. nov. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!