Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kölyökkutya megeszi a...

A kölyökkutya megeszi a felnőtt ürülékét. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Beszéltem már állatorvossal, aki azt mondta, hogy még ez a jobbik eset, hogy a másikét eszi, mert a nagy egészséges, féregtelenítve is van rendszeresen, ettől nem lehet baja a kicsinek, de én akkor is undorodok tőle.. Bűzlik a szája, a mancsa, mert turkál is benne.. gusztustalan :( Napi kétszer esznek, happy dogot kapnak. Az a baj, hogy azonnal nem tudom felszedni a cuccot, mert suliban vagyok reggel, amúgy meg ahogy kijön a nagyból, a kicsi nekiáll. Mit lehetne tenni? A nagy nem csinál ilyet. Nincsen valamilyen vitamin, amit adhatnék a nagynak, hogy a kicsinek ne legyen "finom" az ürüléke? Vagy hogy szoktassam le róla?? Előre is köszönöm a válaszokat, minden megoldás érdekel!!
2013. nov. 7. 16:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Válts tápot!


Azért "finom" az ürülék kifelé is,mert a happy dog nem túl jó táp,és valóban finom kifelé is.

Ha kapna egy jobb minőségű tápot,amit jobban tud hasznosítani,akkor valóban csak a salakanyag ürülne,az meg nem vonzó.


Próbálkozzatok a Brit,Brit Care tápokkal,esetleg Josera.

A magas gabonatartalmúakat meg felejtsétek el.

2013. nov. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem túl jó táp? :O Pro planról váltottunk erre, csupa jó véleményt hallottam róla. [link] Ezt eszi most.
2013. nov. 7. 16:24
 3/9 A kérdező kommentje:
2-es: Hm? :D
2013. nov. 7. 16:24
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Keverj a nagy kajájához ananászt akkor megváltozik a szag, a kutyák nem szeretik. De vitamín hiányra is utalhat a kicsi részéről, konkrétan k vitamin hiánya esetén esznek kakit.
2013. nov. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A konzerv ananász is jó vajon? :D Viszont az meg cukros, a nagy kutyusom pedig hízásra hajlamos :/
2013. nov. 7. 17:00
 6/9 anonim ***** válasza:

Kevesebb táp,ha ananászt raksz bele,bár a cukor a fogainak sem tesz jót.Igaz,ezt az ananászos dolgot én még nem hallottam,de lehet,hogy használ.


A táp középkategória,de lehet,hogy a ti kutyátok épp nem tudja kellően hasznosítani,másé meg igen.Ez kutyafüggő.

Ha a kicsi eszi,akkor viszont biztos,hogy van benne valami vonzó a számára,ezért gondolnám,hogy a nagy kutya nem tudja teljesen hasznosítani,mivel "fontos" dolgokat is kikakil.


Próbálj ki más tápot (Brit,Brit Care,Josera, drágábba Acana,Orijen,Taste of tht wild) és valószínű rendben lesznek.

Vagy az ananászt :D Bár nem tudom mennyire használ.


Ja,és ettől függetlenül a kicsit tiltsátok le a dologról,mert sétánál akkor más kakiját is meg fogja enni...

2013. nov. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
éppen a vitaminhiány miatt is esznek a kutyák ürüléket.
2013. nov. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sétánál nem nyúl hozzá, csak a nagyé kell neki :/ A nagy is happy dogot eszik, ireland-ot.
2013. nov. 7. 21:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Én ajánlottam az ananászt, vegyél 1000% ananászlát és keverj fél egy deci levet a nagy kajájához néhány hétig. Egy ismerősöm csinálta nálluk bevált. Àllítólag a polibé tabletta is jó de arról nincs infóm.
2013. nov. 8. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!