Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megéri manapság tenyésztéssel...

Megéri manapság tenyésztéssel foglalkozni?

Figyelt kérdés
2013. nov. 7. 22:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
#7 egyáltalán nem baj, csak sajnos a világ nem így megy. Én is szoktam álmodozni, hogy mi mindent csinálnék ha nyernék a lottón, de utána reggel felkelek és bemegyek dolgozni, mert valamiből meg kell élni. Nem azzal van gond, hogy a kérdező tenyészteni szeretne, hanem hogy mindezt főállásban. Sajnos ez nem kivitelezhető, ha csak nincs mögötte valami nagyon komoly családi háttér, de ha meg lenne gondolom nem dolgozna most sem.
2013. nov. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
24%

Hát... akkor úgy lenne pontos a kérdés, hogy "meg lehet e élni tenyésztésből, fajtanemesítésből Magyarországon"

Erre a válasz, az eddigiek alapján: nehezen.


De más, fejlettebb, és kevésbbé gyatra történelmű országokban, szerintem ez nem ritkaság.

2013. nov. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
64%
Így már azért, jobban hangzik, hogy létezik ilyen dolog, csak nem ebben a régióban. :*
2013. nov. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Akiteki ***** válasza:
100%
A tenyésztés a világon mindenhol a gazdagok hobbyja. Csak errefelé keleten gondolják úgy egyesek, hogy ebből is pénzt kellene csinálni.
2013. nov. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
2013. nov. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Én elég hosszú ideig jártam kutyaiskolába, már csak a társaság miatt is. A kiképző, aki a foglalkozásokat vezette, 50 éves múlt, 10 évesen ment le először egy kutyaiskolába. Rengeteget tanultam tőle a kutyázásról, a kutyához való hozzáállásról. Soha nem tenyésztett, csak kizárólag kiképzőként volt köze a kutyákhoz. Ő mondta egyszer és én maximálisan egyetértek vele: az az ember, aki egyetlen almot is a pénz miatt hoz le, az nem tenyésztő. Tenyésztési cél sok minden lehet, speciel a pénzkereset nem. Pláne, hogy a munkád gyakorlatilag azoktól is függ, amiknek kutyát adsz. Ha rossz kezekbe kerülnek a kölykeid (és lássuk be, ha keresni akarsz vele, a sok alom miatt válogatásra nincs lehetőség), akkor összeomolhat minden, amit építeni próbálsz.
2013. nov. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
0%
Egy próbát megér, ha hiszel benne, ne hagyd, hogy elvegyék a kedved tőle. Csak előbb keress olyan cégeket, vagy magánszemélyeket, akiket ez érdekelhet.
2013. nov. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Akiteki ***** válasza:
100%
Egy próbát megér???? A kutyák életéről beszélsz! Ez nem próbálkozás kérdése!Igen, vannak olyan cégek, akiket ez érdekel. Viszik a kamionnal az olasz kozmetikai cégekhez kisérletezni, meg kínai cipőfelsőrésznek. Ez nem tenyésztés.
2013. nov. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Nyílván nem szeretnék a kutyusoknak rosszat, épp ezért kérdeztem meg olyan embereket, akik jobban értenek hozzá... Mondjuk a válaszok nem leptek meg, ha mindent betartanék, márpedig pl. Azért, hogy pénzhez jussak nem adnám oda bárkinek a kutyusokat, valóban nem érné meg, szaporítani meg nem akarok... Nagyjából ennyi... Köszi a válaszokat azért!
2013. nov. 12. 14:57
 20/22 A kérdező kommentje:
És még most sem?
2014. aug. 18. 18:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!