Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak egy Vizsla...

Whiteryback kérdése:

Mit csináljak egy Vizsla keverék kölyök kutyával? Mennyi idő alatt lehet egy vizslát futtatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Én 13 éves vagyok.Most kaptunk egy kis kutyát aki szeptember 20-a körül született azaz 1-1,5 hónapos vizsla keverék kan kutya..Az anyja fajtiszta vizsla kutya de az apját nem tudom. Ilyen korban már lehet futtatni? A házunk mellett van egy rövid utca aminek a végén tiszta füves rész van.Erre a helyre szeretném kivinni és játszani vele,amikor csak ráérek.De póráz nélkül nem merem ki vinni mert félek,hogy elszökik. A kutya kitartó játékos nehéz lefárasztani.


Kérdések:

1. 1-1,5 hónapos kutyát lehet futtatni pórázon?

2.Ha igen körül belül mennyi ideig?

3. A kutyát a harapdálásról,hogyan lehet leszoktatni?


Most csak ennyi kérdés jutott eszembe.De a válaszokban fogok még kérdezni.Köszönöm előre a válaszokat!



2013. nov. 8. 08:18
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
47%

De aranyos :)

Nem kell így ráfeszülni, annyit mozogjon amennyi jól esik neki. Dobálj neki labdát, vagy kergetőzz vele. :)

Harapdálást hamar megtanulta az én kiskutyám, aki szintén vizsla keverék: ha nagyon ráharapott a kezemre, elhúzódtam, és fájlaltam a kezem. Semmi drasztikus nem kellett, egyszerű kommunikációból érette, hogy ez számomra kellemetlen. Most bírkóztunk egy nagyot itthon, de már véletlenül sem harap, max a szájába veszi a kezem egy pillanatra.

2013. nov. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Olyan dolgokat, illetve játékot csinálj vele, ami számodra is élvezetes. Akkor ő is érzi, hogy szívesen töltöd vele az időd, így kialakul a kötődés. Nem fog elszökni : ha mégis messzebbre merészkedik, csalogasd vissza - ha visszajön, jelezd neki, hogy ez a helyes viselkedés: dícsérettel, jutalomfalattal. Nem szabad leszidni semmiért ebben a korban. Ilyenkor szinte csak a játékra, és mókára vannak ráállva a kiskutyák.
2013. nov. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Sziasztok.Köszönöm a válaszaitokat. :) Nagyon szeretem,nem bántom csak néha az orára koppintok amikor megharap.Akkor még ilyen korban nem szabad futtatni pórázon? Esetleg a kertben lehet? Még nincs beoltva lehet valami baja a kertben?
2013. nov. 8. 09:01
 4/27 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk is most lett kutyánk, igaz nem vizsla :)

Én úgy gondolom hogy nagyon fiatalon hoztátok el. Ilyen korban kapja meg az első oltását, és csak a második után 1 héttel lehet kivinni olyan helyre ahol nincsenek nagyon kutyák, ezt az orvos mondta nekünk. A pórázra még otthon próbáld meg rászoktatni, nem egyszerű dolog. A mi kutyánk a nyakörvet 1-2 óra alatt megszokta! Fontos hogy mire kiviszed, addigra tudjon sétálni pórázon, és fontos hogy a tiltást is ismerje. Szerintem ilyen korban még az aktív futást ne erőltesd, majd pár hónap múlva mikor jobban kifejlődtek az ízületei. Addig is labdázz, rongyozz, és kicsit bunyózz a kutyával. Persze kicsit lehet futtatni, de ne olyan sokat, max 10-15 percet. A harapdálásról meg szerintem úgy, hogyha harap akkor elhúzod a kezedet, és egy 2-3 percig nem foglalkozol vele.

2013. nov. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi hogy a behívás is jól menjen neki ha el akarod majd a pórázról engedni.
2013. nov. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Kertbe nyugodtan viheted, szerintem.

Bár, lassan az első oltásért is lehet jelentkezni a dokinál.

Nekünk nincs kertünk, sajnos. A mi állatorvosunk már második oltás után mondta, hogy mehetünk sétálni rövid távokat. Nem is séta volt, inkább csak ismerkedés, szoktatás a környezethez. 3. oltás után már mentünk parkba, mindenfelé.


Az oltásokat pedig 2 hetente adogatták be neki, szóval bő egy hónap, és védett lesz a kutyusod.

2013. nov. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Városban mindíg pórázon van. Nagyobb parkban, vagy tisztáson viszont elengedem, ha találok hasonló kutyusos gazdit, vagy szimpatikus társaságot.

Ha kijátszotta magát, és már pihen akkor vagy időzünk még egy kicsit, és gyakoroljuk a behívást, vagy visszarakom a pórázt, és megyünk tovább. :

2013. nov. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat.Megfogadom.Igen mi is 3 napja kaptuk meg a kutyát de már valamennyire hozzánk szokott.Akkor marad a játék. Az ilyen kutyákra milyen aktivitás kell naponta legalább? Egészség nektek és a kutyátoknak!!! :)
2013. nov. 8. 09:11
 9/27 anonim ***** válasza:

Mondjuk, elképzelhetó, hogy ahogy cseperedik, nagyon kell majd neki a hely. :D Lenn, a tisztáson az összes kutya elvan mondjuk 20 méteres körön belül a gazdik mellett.

Az én kutyám, és más vizslák is, viszont körbefutják szinte az egész területet. Néha irigykedem azokra a gazdikra akiknek a kutyája a lábuk mellett játszik, és elvan. Az én kiskutyám imád rohanni... szinte természetesebb neki a futás, és az intenzív mozgás, mint a nyugodt játék.

2013. nov. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Az én havanese kutyám is nagyon pörög, pedig azt mondják nyugodtabb természetű, és még szuka is :) Volt már hogy hajnali 3 kor felkeltett mert játszani szeretett volna. Most alszik, póráz rajtavan a szoktatás miatt. Kiváncsi leszek majd amikor kutyák közé vihetem mit fog csinálni. A nyúllal néha szokott verekedni :D
2013. nov. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!