Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szuka kutyák 6 havonta...

A szuka kutyák 6 havonta tüzelnek, a tüzelés kezdő vagy befejező időpontjától kell számítani kb. a 6 hónapot?

Figyelt kérdés

Fontos lenne körülbelül tudom, mert kutyás programokat terveznénk, csak nem tudom, hogy számoljak a kutyimmal és itthon hagyni nem szeretném.

Köszi


2013. nov. 8. 18:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Befejező időpontjától kell számítani, de ezt nem tudod belőni, mint a nőknél a menzesz napját!
2013. nov. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, igazából nem kell pontosan, csak így tudom melyik hónap jöhet szóba inkább és tudok szállást foglalni. :)
2013. nov. 8. 18:44
 3/11 anonim válasza:

Nem meghatározható.

Függ:

-a kutya kondíciójától

-korától

-van-e a közelben kan kutya

-az időjárástól (nem esőre,szélre kell gondolni,hanem arra hogy mikor áll be a nagy hideg-nagy meleg vagy hogy hosszabb meleg ősz van pl)

2013. nov. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
44%
De érdemes állatkórházban beszerezni bogyót és akkor le is rövidíthető a tüzelés. Ha esetleg mégis betüzel. :)
2013. nov. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Attól is függ, h milyen kutyád van, pl. ismerősöm kauja egy évben 3x tüzel.
2013. nov. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hűha tényleg sok mindentől függ akkor reménykedem, sikerül azt az időpontot kiválasztani, amikor éppen nem fog tüzelni, azért próbálom kikalkulálni. Ha mégsem akkor majd itthon maradunk. Köszi a válaszokat!
2013. nov. 8. 19:56
 7/11 Akiteki ***** válasza:
100%
Ezt nem fogod tudni kiszámolni. Van kutyám, aki percre 6 havonta tüzel. (Természetesen a kezdő időpontot szokták számolni) Van, aki 8 havonta. A magyar agaram jó magyar kutyához híven minden év március 15-én kezdett tüzelni. :)
2013. nov. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudod kiszámolni.

Nekem az egyik kutyám mindig máskor tüzel, évi kétszer, de mindig hónapokat csúszik.

A másik kutyám a nyári tüzelést napra pontosan ugyanakkor csinálja, a tavaszit viszont nem annyira. xD

Van olyan, az én kutyáimmal azonos fajtájú kutya, aki évente egyszer tüzel, másik meg van, hogy 4szer is.

2013. nov. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Akiteki ***** válasza:
A 4x tüzelőt megnézetném orvossal. Barátnőm kutyája is 3 havonta tüzelt, aztán kiderült, hogy egy akkut méhgyulladása volt.
2013. nov. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az én kutyám egészségügyileg rendben az tuti, nem rég voltunk egy kivizsgáláson, mivel a (nem fedező) kan kutyák úgy viszonyulnak hozzá mintha mindig tüzelne. Az időpontot kitűztük és csak remélem, hogy részt tudunk venni a kutyás eseményen. :)
2013. nov. 9. 08:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!