Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha én pórázon sétáltatom a...

Ha én pórázon sétáltatom a kutyámat és egy másik kutya odajön hozzá és "összeverekednek" akkor jogos lenne ha odébbtessékelném a másik kutyát?

Figyelt kérdés
vagy csak a sajátomat kéne messze vinni tőle leállítani vagy valami? és mi van ha a másik kutya nem hagyja?
2013. nov. 8. 23:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nálunk még régebben történt pórázon vittük a kutyánkat és egy nála kisebb kutya odaszaladt hozzá és megharapta a nyakánál a miénk se volt rest visszaharpott.Még a másik gazdának állt feljebb hogy a miénk megharapta...állítólag kiakadt a póráz...


Nálunk is gond a futtatós dolog.Sokan behozzák kérdezés nélkül a kutyákat.Nálunk sok olyan kutya van akik nem jönnek ki azonos neműekkel vagy munkakutyák és edzésre viszik őket,és ezt nem veszik figyelembe csak engedik szabadon aztán csodálkoznak ha megtörténik a baj.

2013. nov. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az én kutyám tutyimutyi, de én sem vagyok tökéletes, sok mindent elrontottam a nevelésében, nem is sétálunk póráz nélkül emiatt sajnos. Igyekszem helyrehozni a hibáimat, de egy 10 éves kutyát nem most kell elkezdeni nevelni, ez tény. A fiatal kutyusom 2 éves és mondhatni, amit az öregnél elrontottam, azt nála most duplán igyekszek javítani, ő abszolút megbízható.

Én falun élek, itt a kutyatartás kimerül abban, hogy a kert végébe van kötve egy négylábú, amelyik hol meglép, hol nem. De ha egy hétig kóborol az utcán, az sem tűnik fel senkinek. Nem egyszer támadtak így ránk pincsik, amire az én öregem is ugrott volna (dominancia ide vagy oda, ő sosem pofázik előre, ha sétálunk). Volt olyan pincsi, akinek gazdája sehol, a párom úgy rúgta le a miénkről. Szerencsére nem kellett megröptetni, hogy észbe kapjon, hogy mi vagyunk az erősebbek.

Olyan is volt, hogy egy pasas hazaért, kutyákkal nem törődve nyitotta ki a kapuját, azonnal kislisszant a német juhásza és neki az enyémnek. Szerencsétlen kutyámat hirtelen hévben berántottam a lábam közé, ő meg két lábra állt és csimpaszkodott a kezembe úgy be volt tojva, reszketett mint a kocsonya. Erre megtorpanhatott az a nagy dög, mert ahhoz képest, hogy morogva indult nekünk, csak körözött körülöttünk párat én meg szorítottam a kutyámat és imádkoztam, hogy ne legyen semmi gáz. Akkor jött a gazdája nagy lelkesen, hogy jajj itt a kutya? Nem tudta visszahívni, úgy rángatta be a portájára... Na ő az a típus, akit megrúgni sem mertem volna, mert ő nagyobbat harap vissza. Mindenesetre azóta tetszik nem tetszik én gázspray-vel megyek sétálni... Én nem engedem el a kutyámat, mert tudom, hogy nem éppen megbízható (ha a kettőt egyszerre visszük, akkor mindkettő pórázon jön velünk), más se sodorjon minket veszélybe, mert akkor megérdemli, hogy lerúgjam, vagy pofán fújjam és őszintén sajnálnám egyébként, ha erre kerülne sor, mert nem az a szerencsétlen állat tehet erről. A gazdáját kéne megrugdosni, vagy pofán fújni a spray-vel, akkor is ha 70 éves...

2013. nov. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szia,én nyáron jártam úgy,hogy egy vizsla megtámadott minket.Jelzem,a kutya gazdája a régi óvónőmé és a családjáé.A 2 volt barátnőmmel sétáltam,csak én vittem a kutyám.Amikor nekünk jött,akkor azt se tudtam hirtelen mit csináljak.Körbe körbe tekeregtem,a vizsla már a végén nekem akart jönni,na akkor ment neki az én kutyám.A volt b.nőimtől kértem segítséget,de b*sztak segíteni.Aztán odajött a nő,és seprűvel bekergette a kutyáját.Aztán millió elnézést meg bocsánatkérést mondott.Nem csináltam ebből ekkora ügyet,de én is belerúgtam abba a dögbe.A kérdésed alapján igen,ha sétáltatás közbe nektek támad egy kutya,akkor jogod van megrúgni,megdobálni,vagy rákiabálni.De nyár óta mindig arra törekszek hogy megelőzzem a bajt.Kerülöm azokat a helyeket ahol biztosan kitudnak jönni a kutyák."Jobb félni mint megijedni". Ja,és nem ez volt az első eset.Sokszor ránk támadtak már másféle korcsok is.De ilyenkor semmiképp se fuss el hirtelen,csak akkor ha messze vagytok,vagy van nálad valami bot vagy kő.
2013. nov. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!