Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A drága gazdikat nem kötelezi...

A drága gazdikat nem kötelezi semmilyen szabály, hogy a kedvencük után felszedjék a szart az utca közepéről?

Figyelt kérdés
Bp.-en élek és kb. méterenként van egy nagy adag fos vagy hugytócsa amit már sokszor lehetetlen kerülgetni. Ez csak engem zavar?

#kutya #eb #gazda #fecskefarku vizsla
2013. nov. 9. 00:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
Vegyèl kocsit vagy kerülgess. :)) melesleg az 5 be egy sincs ahol Èn lakok...
2013. nov. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 sippara ***** válasza:
94%
Itt is fel van szedve nagyrészt, viszonylag ritkán találkozunk szarral, viszont a belváros ilyen szempontból undorító. Nem egyszer láttam már, hogy "gazdi" szó szerint a járda mértani közepére szaratja a kutyát, majd továbbsétál, mint aki jól végezte dolgát. Sajnos vagyok olyan bunkó (meg felkészült), hogy ha látom, felajánlok egy zacskót :)
2013. nov. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 sippara ***** válasza:
85%
Csak az maradt ki, hol ez az itt - III. kerület.
2013. nov. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%
Azért vigyázz, mert nem minden fos és húgytócsak kutyából jön ki. :) Sok ember is össze-vissza hugyozik és szarik ahol éppen rájön, engem ez sokkal jobban zavar. Természetesen a gazdinak illik feltakarítania kutyája végtermékét, de ez nem a pisire vonatkozik. Az ember állítólag intelligens faj, mégis naponta találkozok hugyozó emberrel vagy nagy adag szarral...
2013. nov. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Sippara ez egyáltalán nem bunkóság.


Kérdező: van rá szabály, csak lósz@rt se ér.

hivatalosan fel kell szedni a kutya piszkot. Viszont az is hivatalos hogy nem lehet a háztartási hulladéknak szánt tárolóba tenni. Nem pesti vagyok, "vidéki" itt is vannak akik felszedik a piszkot, vannak akik nem (de legalább senki nem kakiltatja a járdára a kutyáját) viszont az egész városban nincs kutya piszok tároló, sőt kb bő 500 méteres körzetben közterületes kuka is csak egy van, és azt is a lakók ürítik

2013. nov. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

erre mi normális kutyatartók is kíváncsiak vagyunk. Én tökre örülnék neki, ha megbüntetnék az embereket azért, mert nem szedik fel az ürüléket.

Egyszer egy kisgyerek kezébe nyomtam egy zacskót, azt a meglepődött fejet, amit vágott... Megvártam, amíg felszedi..

A kuka viszont valóban így van, egyszer rákérdeztem, hogy akkor mégis hova dobjam, azt mondták vigyem haza és húzzam le a wc-n:DDDD maradok a kukáknál..

2013. nov. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Környezetükre, és magukra igényes kutyatartók felszedik.

Engem zavarna, ha más az én kutyám piszkát kerülgetné, égő lenne, mivel a nemtörődömségemről, és mások, és a környezetem iránti tiszteletlenségemről tanúskodna. Sajnos ezt nem mindenki gondolja így.

Mindíg vannak olyanok, akiket ez kevésbbé érdekel sajnos.

8. kerületben pl katasztrófa a helyzet ebből a szempontból.

Itt, az V. kerületben viszont tiszták az utcák, pedig sok kutya van. Van azért egy két otthagyott kupac, de nagyon elvétve.

Míg kerülgetős helyen éltünk engem is zavart természetesen.

Ennek az ellenőrzése Mo-n sajnos nem megoldott. Nincs minden utcában egy ember, aki figyeli ezeket a dolgokat, illetve a szemetelést. Amúgy a szemetelés még nagyobb mértékű, mint a kutyapiszok, csak akinek nincs mindent felevő kutyája, az nem veszi észre. :D

2013. nov. 9. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Túl sok mindent nem tudsz csinálni.

Én Pest vonzáskörzetében lakok és általában egy közeli mezőre vagy erdőbe viszem a kutyákat, itt nem szedem fel.

Belvárosban mindig felszedem, de vannak olyan kisebb városok, helyek, ahol jó ha 2 km-enként van kuka, ilyen helyeken megmondom őszintén nem szoktam felszedni, inkább csak törekszem, hogy a kutya az út melletti füvesebb részen végezze el a dolgát.

Amúgy megértem azokat, akik emiatt mérgesek, de engem legalább ennyire zavar egy alkoholista, büdös hajléktalan aki jön erőszakosan kéregetni vagy a rengeteg szemetelő ember, gondolok itt azokra is akik pl. a cigicsikket eldobják és ugye amit említett az egyik válaszoló, hogy az emberek is néha utcára végzik a dolgukat.

Egyszer volt szerencsém látni, ahogy egy roma asszony a HÉV sínek közepére sz.rik mindenki előtt. Hát ilyen is van...

2013. nov. 9. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát, láttam olyan kutyát, aki a bokorba ment a dolgát végezni és kissé "maszatosan" jött ki - ezért nem árt felszedni olyan helyekről sem, ahol nem tűnik zavarónak. Másnak okozhat kellemetlenséget. Bár lehet ez szőrszálhasogatás, de én felszedem mindíg mindenhonnan. Max 3x zacskóba teszem, és kidobom az első kukánál, akkor is, ha az messze van.
2013. nov. 9. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
A kakis résszel egyet értek.. Én is kutyás vagyok, de kvára idegesít, mikor otthagyja a sok paraszt. Viszont a "húgytócsűval" nem tudsz mit kezdeni... azt hogyan szedjük össze? :) múltkor egy idős néni kiszólt az ablakból, miközben pisilt a kutyám: remélem felszedi! mondom persze, hozok felmosót és feltörlöm, nem?
2013. nov. 9. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!