Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Élet egy allergiás kutyával....

Élet egy allergiás kutyával. Tapasztalatokra, megoldásokra, tippekre vagyok kíváncsi?

Figyelt kérdés

A 1,5 éves goldim allergiás a csirkére. A fülei nagyon csúnyán begyulladtak, szépen kezelem, kezd elmúlni, a kutyus diétán van, utána hipoallergén tápot kap egy ideig, majd egy jobb fajta csirkementeset kap.

Eléggé letörtem, hiszen az orvos meg a speciális tápok nagyon sokba kerülnek és szívesebben vinném kutyasuliba helyette, meg vennék neki a pénzből kutyacuccokat.


Bízom benne, hogy a diéta segít és rátalálok a megfelelő tápra, amellyel tünetmentesen élhet. :)

Szeretnék tanácsokat kérni és a tapasztalataitokat, hogy ti hogyan vészelitek át az ilyen allergiás időszakokat, hogyan erősítitek kutyáitok immunrendszerét, hol találtatok olcsó, de jó tápot a célra.

Köszönöm a válaszokat! :)



2013. okt. 30. 14:14
 1/6 sippara ***** válasza:
80%
A speciális tápok helyett átállhatnátok BARFra, vagy PREY modellre, Diesel fog tudni tanácsot adni, az ő kutyái szintén szárnyasallergiások, nagyon prímán néznek ki, és nem is kerül sokba az etetésük :)
2013. okt. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nekem is csirke allergiás a kutyám. Az első idő volt nehéz amíg enyhűlt a vakarózás. Mi inkább a Sipara által is ajánlot nyeres etetés mellett döntöttünk, és nem az orvosok által ajánlgatot iszonyat drága tápot vettük meg. Most már kb 4 hónapja etetek PREY szerint és nincs semmi gond, se gyulladás, se vakarózás, se sebek. A kondija, alkata pedig tökéletes.

2013. okt. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A PREY vagy BARF valóban jó lehet,és gazdaságos.Én nem ezzel etetek,de vannak itt többen,akik igen.Biztosan segítenek majd.

Vagy esetleg próbáld ki a Brit Care Hypoallergén tápok valamelyikét,nekünk is van egy gabona és csirke allergiás kutyánk,őt ezzel etetjük a bárányos rizses variációval és teljesen rendben van.

12 kg kerül 10-11 ezer ft-ba,attól függ hol veszed.Internetről tudod olcsón beszerezni.

2013. okt. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A Brit Care hipoallergénjét már próbáltam. Jó minőség, netről jó áron beszereztem, de a füle ugyanúgy piros volt. Azóta volt egy tápváltás, rosszabb lett.

Úgy döntöttem, áttérek a B.A.R.F.-ra, nagyon izgatott vagyok a hatással kapcsolatban, holnap megyek húst venni.


Arra volnék kíváncsi, hogy a burgonya-egyféle hús diétát tartsam, vagy egyből etethetek B.A.R.F.-val?

2013. okt. 30. 20:38
 5/6 anonim ***** válasza:
62%
A burgonya nem jó a kutyáknak, nem tudjá, megemészteni. Nyugodtan átáhatsz teljes BARF-ra csak ne adj neki egyenlőre szárnyast. A csontost nyúlgreincel tudod megoldani. A facebookon van egy csoport nyesedék hús kutyáknak, keress rájuk és csatlakozz. Sok hasznos infót kaphatsz, jó csoprt már több mint ezren vagyunk. Esetleg hús beszerzésben is tudnak segíteni, hogy jó húst olcsón tudj venni. Sokan vagyunk ott allergiás kutyával, segítjúk egymást:-)
2013. okt. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Enyém is csirke allergiás. Nem adok ki több tízezer forintot "speciális tápokra". Azt eszi amit mi, ha mi csirkét eszünk akkor főzünk neki külőn például sertés pörköltet vagy rántott májat rízsel.

By lexy

2015. okt. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!