Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet az oka a kutyám...

Mi lehet az oka a kutyám támadó vieselkedésének?

Figyelt kérdés

27éves vagyok,mindig voltak kutyáim,de mindig tudtam őket kontrolálni.

2Nagytestű házörző kutyánk a tanyán (Német dog 3éves Kan,Kuvasz3 éves kan.) eggyüt nöttek fel,midnig együtt voltak szerették egymást.de KB 2 hete sajnos nem várt dolog történt. Agogy kiengedtem reggel a Dogot a kenelből egyből(!) a Kuvaszra támadt és elkapta a fejét. Kikellet feszítenem a száját mert nem engedte el. miután szétszedtem(és mielőtt becsuktam volna a kenelbe) újra a kuavsznak támadt és az oldalát tépte szerencsétle kutyának. Egy örökké valóságnak tünt, a kuvasznak szemernyi esélye sem volt. de miért örűlt meg a kutyám? egyszerűen nem értem,hogy egyik pillanatról a másikra megakarja ölni a kuvaszt.


2013. nov. 9. 19:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
85%
Két ivaros felnőtt kant szaktudás nélkül együtt tartani nagy merészség, általában szerencse kérdése, hogy kijönnek-e, akár együtt nőnek fel, akár nem. Neked úgy tűnik, nincs szerencséd, úgyhogy ivartalanítást és szakmai segítséget intézz, ha helyre akarod tenni őket.
2013. nov. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
1éve így van a dolog. miért pont most törlesztett? ezt sem értem.
2013. nov. 9. 20:02
 13/21 A kérdező kommentje:
ha ivartalanítom akkor is ugyanúgy örzi a területét? mert úgy hallottam,hogy akkor nagyon nyugodt lesz a kutya.
2013. nov. 9. 20:03
 14/21 anonim ***** válasza:
86%

A kutya jelleme a közhiedelemmel ellentétben nem a heréiben lakik. A hormonjai által okozott túlfűtöttség eltűnik belőle, ezáltal kezelhetőbb lesz, kevésbé agresszív, és általánosságban igen, nyugodtabb. Ennek a változásnak a mértéke attól függ, hogy eddig mennyit adtak hozzá a hormonjai a viselkedéséhez.

De attól még a terümetvédő ösztöne megmarad, ugyanúgy őrizni fogja a házat, esetleg kicsit több aggyal és kevesebb ideggel fogja csinálni.

2013. nov. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
50%

Szóval van 2 ivaros,nagytestű kutyád (amiből az egyiket nem is lehetne odakint tartani) és ilyen népi hiedelmekre alapozol?


Ivartalanítás mindenképp és hívjatok házhoz trénert,mert ez így nem működőképes,mert nem tudod kellőképpen irányítani őket.

A kutyák jól működnek,mindig az ember nem ért meg valamit,vagy rontja el.

2013. nov. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Nem is lehetne odakint tartani ??:D

Szlovákiában is kint tartották a Dogokat,gyönyörűek voltak.

Nyilván lehet bent és kint is tartani,de én őgy gondolom,hogy a kutyám nem egy "nagyranőtt öleb" hanem egy igazi házörző!

2013. nov. 9. 20:14
 17/21 anonim ***** válasza:

Vannak még mai is "igazi" dogok, amelyek dolgoznak és nem a heverőn hevernek. Persze, a dognak sokkal több közvetlen emberi kapcsolatra van szüksége, mint egy kuvasznak.

A kutyád most lett teljesen felnőtt. Amúgy az ivartalanítástól nem fog megoldódni a verekedése.

2013. nov. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
72%

Dogot sosem tartunk fűtettlen kennelben!Ezt tudnod kellene!Attól,hogy ő nagytestű,attól még nagyon rövidszőrű kutya!Hamar megfázik!Nekem is volt dog-om,fiú és sosem volt vele bajom!Imádta a másik kutyámat is!Bár ő nem is volt bezárva,szabadon jöhetett mehetett a másikkal egyetemben!

Szerintem féltékeny a dog-od,és azért ment neki a másiknak!Míg szerencsétlent bezárod éjjelre,a másik kint szaladgálhat!Na meg persze most értek abba a korba,hogy ki lesz a domináns az udvaron!Ezért ment neki a kuvasznak!Megmutatta ki az úr a háznál,ami úgy néz ki nem te vagy kedves kérdező!

2013. nov. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Igen,egy dog nem kintre való,bármilyen hihetetlen.Nem láttam még soha hosszú szőrű dogot,feltételezem neked sem az van,így az ő szőre teljesen alkalmatlan a kinti tartásra.

Plusz ő be van zárva,így nem is tudom,hogy védi a házat amúgy?

A másik meg kint szaladgálhat,mindkettő ivaros kan és most értek abba a korba,hogy eldöntsék,ki lesz a főnök.

Mivel te nem tisztáztad velük a dolgot,hogy a főnök te vagy,így a kutyák egymás között fogják elintézni.Az ivartalanítás mérsékli a dolgot,nem oldja meg.Nevelni kell őket,és a dogot nem kéne kint tartani,vagy fűtetlen helyen.

2013. nov. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Magyarán a dogot be kell zárni 1 éve, mert ő domináns. Itt dől meg az, hogy egyik pillanatról másikra történt a változás. Voltak ennek jeleni, legfeljebb nem foglalkoztál vele.
2013. nov. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!