Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit fogsz csinálni, ha sehova...

Mit fogsz csinálni, ha sehova nem viheted a hiperaktív kutyádat póráz nélkül sétálni?

Figyelt kérdés

Két Border Colliem van, tehát a mozgásigényüket enyhén szólva sem elégíti ki egy pórázas séta. Falun élek, van nem messze mögöttünk egy hatalmas mező és egy fenyőerdő is, ám mindkettő vadászterületnek számít már.

Hétköznap kiszoktunk menni a mezőre egy nagyot labdázni, utána sétálunk egyet a faluban. Ott természetesen pórázon, ha lehetne sem vinném őket nélküle az agresszív kóbor kutyák miatt.

Hétvégén legalább egyszer elmentünk az erdőbe egy nagyot kirándulni.

Na már most, mi eddig mély egyetértésben tettük ezt a helyi vadászokkal, akik elmondták mikor NE menjünk az erdőbe, illetve szerezzünk be láthatósági nyakörvet, vagy "mellényt" a kutyáknak, mert ebből tudják, hogy gazdás és így még véletlenül sem fogják őket kilőni. Ha mi nem zavarjuk a vadászatot, ők sem fognak minket.

Tegnap találkoztunk azzal a vadásszal, illetve erdésszel, akitől előtte a jó tanácsokat kaptuk (eleget is tettünk neki mindig), aki most közölte, hogy őket továbbra sem zavarna a sétánk, de nem ők fognak ellenőrizni, sem büntetést kiszabni, szóval felőlük mehetünk a megbeszéltek szerint továbbra is, de a következményekért nem vállalnak felelősséget, tudjunk róla, hogy illegálisan engedjük el a kutyáinkat, ha ez a törvény életbe lép az erdőben és a mezőn is.

Van egy udvarunk, de ott azért még sem lehet úgy lefárasztani őket, ezen felül kutyák, hát imádnak sétálni, szimatolni, felfedezni, stb... Teljesen kivagyok ettől a hülyeségtől most.

Ti mit csináltok az aktív kutyáitokkal?



2013. nov. 10. 11:08
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Kétlem, hogy egy faluba, a mezőre ki fognak járni razziázni...
2013. nov. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Nem egy kihalt erdő, sőt.. A környékről szeretnek idejönni kirándulni. A faluból a normálisabb állattartók ugyanoda járnak kutyázni, ahova mi, látom őket az ablakból, szóval akár falu akár nem, azért nem egy elhagyatott, kihalt hely.

Nem tudom kié az erdő és azt sem még is ki fog ellenőrizni. Gondolom nem az erdész, ha ő maga mondta, hogy ha ez bejön, a mi egyességünk aligha lesz elég...

Egy 15 méteres pórázom van, anno a behívást azzal tanultuk, de erdőben ezt kihagynám. A mezőn meg nem látom értelmét. Ha labdázunk, oda legalább(!) egy 50-es kéne. :)

Mekkora üzlet lesz ebben sokaknak, ha vesznek egy telket/kis erdőt a kutyásoknak... Erősen gondolkodom rajta. :)

2013. nov. 10. 17:40
 23/24 anonim ***** válasza:

azon én is gondolkoztam, hogyha nyomkövető pórázt veszek a kutyának és előttem sétál 10 méterre a tök vékony pórázon amit a vadász nem lát és kilövi olyankor mi van.. sehogy se jó ez az egész.

Én valsz. bicózni fogok a bejglikkel, inkább amiatt büntessenek meg, hogy futtatókarra csatolva fut mellettem a kutya, minthogy kilőjék..

2013. nov. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
51%
Én ugyanúgy fogom továbbra is sétáltani a kutyákat, de az tuti, hogy erre a kutyaütő bandára nem fogok szavazni jövőre! És egyre több ismerősöm van ezzel így.
2013. nov. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!