Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet ebből problémám?

Lehet ebből problémám?

Figyelt kérdés

Csúnya verekedésbe keveredtünk - természetesen hol máshol, mint a lépcsőházban.

A kutyámat nemrég fogadtam örökbe menhelyről, de ehhez képest nagyon jól szocializált eb, eddig még nem voltak gondjaink sétánál, jól kijön más kutyákkal.

De most, ahogy jöttünk be a kapun, egy neveletlen kis dög ugatni kezdett rá, ő meg azonnal megindult felé. Sikerült a kezem bevágnia a kapuba, ideget talált, így reflexből elengedtem - ő neki a másiknak.

Úgy láttam, nem tett kárt benne, de a kedves gazdi lesokkolt, annyit nem tett volna, hogy arrébb vigye a maga kutyáját, az enyémet próbálta lefogni annyival, hogy a hátát fogdosta... amint odaértem, azonnal elkaptam a kutyám grabancát, nem lett semmi probléma, de a csávó lesokkolt. Igazából meg sem néztem kik voltak azok, talán még ismernek is, nem mondott semmit, szó nélkül kivitte a kutyáját.

Itt most nagy bünti van, de nekem fogalmam sincs, hogy ezen kívül mit csináljak. Valószínűleg elmegyünk majd kutyasuliba, de sokáig tart, amíg összegyűjtöm rá a pénzt. Nem tudom, csak emiatt adjak-e rá szájkosarat, igazából nehezen kap levegőt az orrán, állandóan kint a nyelve, a szájkosár meg gondolom erőteljesen akadályozná ebben...

Ilyen esetben mi a teendő? Tényleg először fordult elő, soha máskor.


2013. nov. 10. 14:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Tanulság: Megtanítod a kutyádnak, bárki ugat rá, nem reagálhat vissza. Amíg ez nem megy, a lépcsőházban szájkosár.A vászonban, amit te szájkosárnak nevezel, abban a kis időben nem lesz semmi baja.
2013. nov. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Inkább adj olyan bőr vagy fém szájkosarat a kutyádra, amiben rendesen tud lihegni, mint olyan vászon "szájkosarat", ami összecsukja a száját. Ez utóbbit én speciel be is tiltatnám, nem is értem, hogy dobhattak ilyesmit piacra.
2013. nov. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!