Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS HELP valaki legyen szíves?!

SOS HELP valaki legyen szíves?!

Figyelt kérdés
A kutyám valamit félrenyelt amíg kiengedtem pisilni és az egyik rokonom már csak azt hallotta,hogy majdnem megfullad a kutya. Gyorsan lenyúlt a torkába de nem talált ott semmit. A kutyus most teljesen bágyadt,fáj a torka (nyüszít ha megsimogatom neki),nem ugat,nem csóválja a farkát és nem akar se inni,se enni. Mi történhetett vele?? A legrosszabb,hogy a megyében egy állatorvos sem ügyel,és szerintem ez felháborító!! Sürgős tanácsokra lenne szükségem,félek,hogy valami baja lesz az éjszaka! Reggel 8-ra megyünk állatorvoshoz,azonnal! Törpe tacskó. Előre is köszönöm.

2013. nov. 10. 21:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Én a helyedben nem mernék aludni.Figyeld,lehet hogy csak megkarcolta valami élessel,de lehet komolyabb is.Remélem kibírja reggelig.Innen mi,sokkal többet nem mondhatunk.
2013. nov. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Próbálj neki folyadékot adni, hogy legalább inni tudjon. A tiszta, hűvös (de nem hideg) víz lenne most a legjobb, az kicsit enyhítene a fájdalmon is.

Állítólag az olyan étel, mint a krumplipüré vagy a száraz kenyér, de inkább a rendes kenyér segíthet levinni ha valami megakad, de ez necces, mert nem tudhatod, mi a pontos helyzet, ezért talán inkább csak itasd néha.


Reggel mindenképp menjetek orvoshoz, de addig is megpróbálhatsz valami ügyeletet, klinikát, állatkórházat keresni. Esetleg menhelyet felhívni, hátha van ott állatorvos, aki épp bent van és segítene nektek. Illetve hívogatni az állatorvosokat és könyörögni, hogy legalább tanácsod adjanak, ha már nem akarnak kimenni este.


Elvileg ha nyugodtan hagyod a kutyát és nem mozdul el veszélyes helyzetbe a fennakadt dolog, akkor az csak fájdalmas neki, de elpusztulni nem fog. Ha esetleg csak felsértette a torkát, de már lenyelte, vagy közben lenyeli, akkor majd mindenképp kérd, hogy ha a torkánál nem találnak semmit, akkor akár uh-val vagy röntgennel vagy valamivel nézzék át a gyomrát, mert ha olyan tárgyat nyelt le akkor az igen veszélye lehet majd, ha ki akar jönni, de esetleg valahol megakad és nem tud.

Talán az anyagcserét lassíthatod azzal, ha nem adsz neki enni és vízből is csak minimális mennyiséget, amennyit feltétlenül muszáj.

2013. nov. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
A telefon messzire elég, akár Japánban is felhívhatsz egy állatorvost tanácsért. Keress egy éjszakai ügyeletet akárhol, jobb helyeken tán nem vágják rád a telefont, ha megmondod, hogy bemenni nem tudsz, mert a világ másik végén vagy, de nagyon szeretnéd tudni, hogy mit kéne tenned.
2013. nov. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
A telefon messzire elér, akár Japánban is felhívhatsz egy állatorvost tanácsért. Keress egy éjszakai ügyeletet akárhol, jobb helyeken tán nem vágják rád a telefont, ha megmondod, hogy bemenni nem tudsz, mert a világ másik végén vagy, de nagyon szeretnéd tudni, hogy mit kéne tenned.
2013. nov. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Francba, pedig hogy megörültem, hogy nem küldte el félregépelve... De mégis, sorry :)
2013. nov. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%

Nézzétek meg hogy amíg kint volt nem hányt-e ki valamit, ami megakadt?! Vagy nem öklendezik? Én amikor kicsi voltam lenyeltem egy jókora cukrot majdnem megfulladtam, és már rég nem volt ott de még éreztem sokáig, mintha ott lenne.

És amúgy mit csinál? Csak fekszik? Vagy azért járkál? Jaj kis szive neki, jobbulást! :s

2013. nov. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Adj neki vizet hátha iszik. De szerintem is megkarcolta valami a torkát, és az fáj neki. Ha a torkán akadt volna valami akkor köhögne és hányna. Ha csak bágyadt akkor nincs nagy baj csak egy kis fájdalom. Reggel viszont mindenképpen vidd orvoshoz! Éjszaka többször nézz rá hogy minden rendben van-e vele. Kitartás!!
2013. nov. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
próbálj meg szétnézni a kertben, hátha nincs-e ott valami
2013. nov. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!!! Aludni persze nem fogok,egész éjjel virrasztunk,de megéri. Reggel első út a dokihoz. :) Egyébként nem világvégén vagyok hanem megye székhelyen. (!!!!)
2013. nov. 10. 23:18
 10/14 anonim ***** válasza:
30 kmes közelben nincs állatkórház? Az a baj, hogy bedagadhat a torka és megfulladhat és nem tudjátok mit kell csinálni. Ha belenyultok a szájába vagy valami, akkor rosszabb lehet. Messze van még a reggel. Az állatkórházak biztosítanak mentő kocsit állatoknak is. :) Hol laksz? Milyen megye?
2013. nov. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!