Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 éves kutyát (német vizslát)...

1 éves kutyát (német vizslát) hogy lehetne hozzászoktatni macskákhoz? Elég lenne annyi, ha nem üldözné őket, és békésen megtűrné. Sürgős! Valaki, ötletek, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
sürgős, kutya, német vizsla, macska, hozzászoktatás, segítség

2013. nov. 11. 16:17
 1/5 Akiteki ***** válasza:
91%
Sürgősen sehogy. Nincs rajta macskakergetés kikapcsoló gomb. Hónapok alatt szépen lassan, hogy megszokják egymást.
2013. nov. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha biztonságosan akarod csinálni és tuti sikerrel, akkor szakemberrel, mert egyébként elég nehéz és összetett dolog, ráadásul mindenképpen időigényes, addig pedig meg kell oldani a biztonságos elkülönítést. Otthoni, saját macskáról van szó egyébként (és ha igen, kinti vagy benti), vagy séta közbeni üldözésről?
2013. nov. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Itthoni,saját macskáról,általában kinti,de van,amikor bent is elvan.
2013. nov. 12. 07:14
 4/5 Akiteki ***** válasza:
Először vedd rá a macskát, hogy ne meneküljön. Akkor sokkal kevésbé izgalmas. Aztán tegyél szájkosarat a kutyára és mutasd be őket egymásnak. Én úgy kezdtem, hogy bezártam a kutyaketrecbe a macskát és a kutya nézegethette.
2013. nov. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Durván 3 éves a kutyánk, fél éve van most már cicánk is. 2 hét alatt megszokták egymást annyira, hogy a cica nem fúj, a kutya nem akarja megenni. :D Azóta pedig egyre jobb a helyzet.


Sokat kell együtt lenniük, nyugiban. Nem tudom, hogy a te kutyád mellé akarsz-e macskát, vagy csak a környékbeli kóbor cicákat kéne megtűrnie. Utóbbi nehezebb eset, hiszen egy kóbor állatot nem tudsz kordában tartani. Ebben az esetben annyit tudsz tenni, hogy pórázon sétáltatod arra fele, ahol a cica van. Ha szagot fog vagy meglátja a cicát, akkor azonnal le kell tiltanod! Mindenképp el kell terelned a kutyád figyelmét, hogy ne a macskára fókuszáljon. (lógass az orra elé kaját, játékot... amire figyel) Valamint ha megtanítod neki, hogy nem mehet el mellőled, akkor ezt kis idő után tudod alkalmazni cica közelében is.

Én ma is ezt tettem: Elengedtem a kutyámat, épp szaglászott a földön tőlem kb. 3 méterre. Ekkor megjelent egy őrjöngő spániel: rohangált össze-vissza, rángatta a póráz másik végén a kedves gazdit, ugatott minden felé... olyan látványt nyújtott, mintha életében először szabadult volna ki egy kis zöldbe. Kutyám kiszúrta, én csak annyit mondtam neki, hogy MARAD. Leült, figyelte ugyan a kutyát, DE nem volt izgatott, nem vált morgóssá, nem toporgott. Csak nyugodtan leült és szinte azt láttam a kutyámon, hogy ő is értetlenül nézi a másik ebet, annak ott meg mi baja van vajon....?


Igaz, nem cicáról van szó, de ha más kutya közelében meg tudjátok ezt tenni, akkor menni fog cicával is. Sajna a legtöbb macska azonnal elrohan kint, ha meglát egy kutyát. Ez pedig felkelti a vadászösztönt a kutyákban... vizslában gondolom meg pláne.

2013. nov. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!