Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt kutyások! Golden...

Tapasztalt kutyások! Golden retrievert szeretnék az alábbi célokra! Tenyésztőtől vegyek kiskutyát (törzskönyveset) vagy mentett 4-5 évest?

Figyelt kérdés

Családi kedvencnek jönnek, de szeretném az engedelmességi viszgát megcsinálni vele, ill. esetleg therápiás kutyának kiképezni. 1 kisgyerekünk van (3, 5), sokat kirándulunk, utazunk. Sajnos a másik gyermekünk (5) elment tőlünk, igy egyfajta hiányt is pótolna, társ lenne, bent lakással. Bár tudom, hogy sosem pótolhatja, de hiányát enyhitheti, és ettől nagyon szenved a 3 évesünk. Magányos.

Mit javasoltok? Válaszaitokat köszönöm!


2013. nov. 11. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon sajnálom!


Szerintem gyerek mellé egy nyugodtabb kutya való. Úgy értem, hogyha kölyköt vesztek tenyésztőtől, akkor egy nyugodtabb egyedet válasszatok, ha meg felnőttet vesztek, akkor nagyon nézzétek meg, hogy milyen a temperametuma, viselkedése, főleg gyerekekkel szemben! Nem elég az, hogy a gondozó azt mondja, hogy jól kijön a gyerekekkel, mert aztán ebből vannak a balesetek, na meg soha ne hagyjátok egyedül a kutyával, akár kölyök, akár felnőtt. Arra is oda kell figyelni, hogy a gyerek ne cibája össze-vissza kutyát, mert sajnos sokan megengedik és ebből is szokott gond lenni.


Szóval igazából vehettek kölyköt is, de egy nyugodt, kiegyensúlyozott felnőttet is, ha találtok...


Nyilván a kutyaként való bánás elengedhetetlen (mert ugye nem egy gyerekről beszélünk), illetve a napi foglalkozás.

2013. nov. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Jelen esetben nehéz kérdés,de szerintem attól függ,hogy a mentett kutyus honnan való,milyen szinten áll jelenleg,mennyire tolerálja a gyerekeket,illetve TI mennyi kutyás tapasztalattal bírtok.


Amennyiben a kutya részéről minden rendben,kezdetben ideiglenesen hoznám el a mentett kutyát,és megnéznénk működik-e a dolog.De fontos,hogy NEKTEK is alkalmasnak kell lennetek egy kutyára,mert ha nem vagytok azok,akkor egy kölyökből is bolond kutyát csináltok.

Amennyiben felvállaljátok az esetleges kutyaiskolát,akkor szerintem a mentett kutyus jó döntés lehet.

2013. nov. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Korábban malamutunk volt, sok kutyás tapasztalattal nem rendelkezünk, ők az alapengedelmességi feladatokat teljesitették. Kutyasuli persze szóba jöhet!

A párom azt mondja, igy, télen nehéz egy kölyökkel, mert nagy a mozgásigénye, nem tujuk kiengedni olyan sokat, bent meg unatkozik.. Hát, nem tudom. Szerintetek?


És ők?


[link]


[link]

2013. nov. 11. 18:45
 4/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Egy kölyökkel sokat kell foglalkozni, általában 2 órát alszik, aztán 2 órát fent van, és azt a két órát szinte végig kell vele játszani, nem nagyon lehet magára hagyni. Pihennie is kell, így ha a gyerek hangoskodik, vagy valamiért nem hagyja pihenni, az megint rossz. Ha már eleve az felmerül, hogy nincs rá elég időtök, akkor inkább felnőtt kutyát válasszatok, persze azzal is foglalkozni kell, csak nem annyit.

2013. nov. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

El kell menni a fajtamentéshez és megismerkedni a kutyákkal. Kép alapján nem lehet eldönteni, hogy melyik kutya milyen.


1-es voltam.

2013. nov. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg inkább kölyök kutyát vállasz. A kistestű kutyák eleve rosz természetűek a felnőt kutyáknál meg könnyen előfordulhat hogy amilyatt amin keresztül mentek Agresszívak lesznek.Így a legjobb választás egy nagytestű kölyök kutya mint például egy labrador kölyök.Vagy hozz el a fajtamentőktől egy labradort.A labradorral akármit csinálhatsz nem lesz agresszív.
2013. nov. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!