Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti kutyátok hogy viselkedik,...

A ti kutyátok hogy viselkedik, ha elengeditek a parkban?

Figyelt kérdés

Vagy bárhol máshol. Fiatal, közepes testű, nagy mozgásigényű kutyám van.

Sétával, illetve itthon nemigazán fárad le, max akkor, ha találok neki jó játszópajtást lenn akivel kitombolhatja magát.

Akkor, amikor odaértek a parkba, vagy mezőre és leveszitek a pórázt, a ti kutyátok hogy viselkedik, mit csinál?

Csak kíváncsiskodom.


2013. nov. 11. 18:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
jön mellettem :)
2013. nov. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
szaladgál, szaglászik, ha talál labdát vagy botot, akkor azzal játszik/játszunk, de persze ha van másik eb, akkor az a legjobb. Ha le akarom fárasztani egy kicsit, akkor 30-40 perc labdázás elég szokott lenni.
2013. nov. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Elengedem a pórázról, akkor rögtön elszalad tőlem kb. 5-6 méterre, majd vissza, utána tartja a kb. 2-3 méteres távolságot tőlem, miután megmutattam az irányt. Általában mindig előttem futkározik, vagy sétál. Ha visszahívom, akkor 90 %-ban visszajön, úgyhogy ezen még dolgoznunk kell, de a héten megyünk is suliba. :)
2013. nov. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
pisil egyet,és várja, hogy labdázzunk.
2013. nov. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Hát, ha az enyém 5-6 méterre szaladna csak, boldog lennék.

Nálunk ez olyan 50-60 méter (kis túlzással)

Minden nap, de legalább kétnaponta megyünk.

Kb két hónap eredménye, hogy idegenekhez már nem rohan oda ismerkedni.

Viszont mikor leveszem a pórázt, őrült módjára kezd rohangálni, kb úgy viselkedik, mint aki még soha nem volt szabadon, vagy mint akit most engedtek ki a ketrecből hosszú raboskodás után.

Egyszer mondta egy hölgy, hogy olyan a kiskutyám mint egy "tank". Nem rossz értelemben. Most 6 hónapos egyébként.

Gondoltam, kérdezősködöm, mert eddig, egy olyan kutyát láttam, aki hasonló "vérmérsékletű" volt (jól egymásra is találtak) de az ő gazdija nem aggódott ezen.


viszont hallgat rám, ha hívom elsőre jön, és ha hazafelé indulok, egyből felfigyel, nem kell hívogatni.

Olyan is sokszor van, hogy eldobom a labdát, aztán visszafelé jövet észrevesz valamit, ami kizökkenti, és elmegy teljesen másfelé.

2013. nov. 11. 18:50
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Parkban nem szoktam elengedni, az egyiket legalábbis. Jól viselkednek. Mikor odaérünk az elengedős helyre (két kutyám van) levesszük róluk a pórázt (egyiket néha nem is viszem pórázzal, így nincs mit levenni), leültetjük őket, lekapcsoljuk a pórázt és amint ránk figyelnek, tehát szemkontaktusra engedjük el őket a "mehetsz" szóval. Bizonyos időközönként, vagy ha túl messzire mennének, behívjuk őket, egy kis simi, dícséret, aztán ugyancsak a mehetsz-el mehetnek tovább. Szimatolnak, játszanak, vagy mi játszunk velük, attól függően hova megyünk. Van egy nagy rét, ahol akár 100 méterre is elmehet (főleg az egyik szokott), de máshol, ahol nem látom be úgy a terepet, kb. 20-30 méter a max. Kb. ennyi.
2013. nov. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 zsuzsabazsa ***** válasza:
Jól viselkedik.
2013. nov. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

3 ebem van (2 saját, egy ideiglenes). Szaladgálnak, játszanak, szaglásznak, és közben persze munka is van. Feladatok, lasztizás, úszás, apportozás stb. Huskymra néha rá kell szólni, ha már nagyon eltávolodik, szokása a saját feje után menni. Nincs velük gondom.


-kispalikee-

2013. nov. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A távolság olyan 5-10 méter általában, de van hogy elküldöm őket kacsát vadászni (persze nem kapják el, csak megkergetik), akkor elmennek akár 40-50 m-re is. Meg bringázáskor is szoktam őket elküldeni, de ilyen messzire csak többszöri 'mehetsz' után akarózik menniük. Nem volt ez mindig így, sok munka és gyakorlást eredménye:) Néha ha nagyon belemerülnek valamibe, manapság is elbújok előlük, hogy erősítsem a figyelmüket. Olyankor rohannak keresni.


-kispalikee-

2013. nov. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"viszont hallgat rám, ha hívom elsőre jön, és ha hazafelé indulok, egyből felfigyel, nem kell hívogatni. "

Akkor nincs baj, nincs min aggódnod. :)

2013. nov. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!