Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol buldog kutyámat gyászolj...

Angol buldog kutyámat gyászolja hű társa egy Francia buldog 28 hónaposak mindketten, együtt nőttek fel azóta mindig őt keresi, várja haza szomorú mit tegyek?

Figyelt kérdés
2 hónapos korukban vásároltuk őket együtt összebújva aludtak a kis Francia buldog volt a főnök de csak azért mert az angol buldog ráhagyta.Mindketten fiúk mégis nagyon jól megvoltak

#kutya #gyász #társ elvesztése #gyerek és kutya #felelőtlen kutya gazda
2013. nov. 12. 02:48
 1/9 A kérdező kommentje:
Sajnos az Angol buldog kiskutyám úgy halt meg hogy a saját kertünkben megölte egy Amerikai staffordshire terrier. 2 házzal arrébb lakó kutya átmászva a mi mellettünk lévő ház kertjébe és a közös kerítésnél történt a támadás a kerítést megbontva!A Francia buldog végignézte a társa halálát miközben próbált segíteni ő is több helyen sérült.A legszörnyűbb hogy 12 éves kislányom iskolából érkezve talált rá a kutyákra így még sajnos őneki is egy igen nagy trauma.Nekem is nagyon nehéz feldolgozni nemhogy neki.Az ügy rendőrségi szakaszban van reméljük a kutya tulajdonosa elnyeri méltó büntetését.
2013. nov. 12. 03:00
 2/9 A kérdező kommentje:
Szeretném továbbá elmondani hogy ha valakit kutyatámadás ér akkor nem elég a rendőrséget értesíteni ők nincsenek tisztában a jogszabályokkal ugyanis azt mondták hogy a Polgármesteri hivatal felé fogják továbbítani a rendőrségi jelentést.Amikor személyesen mentem a polgármesteri hivatalba közölték hogy az ügy nem hozzájuk tartozik,hanem jelzem Budapesti XV.kerületi lakosként a Gödöllői Kerületi Állategészségügyi és Élelmiszer-Ellenőrzési Hivatalhoz ahol közölték hogy feléjük továbbítsam az ügy aktáit mire idáig jutottam 2 napomba telt a támadó kutya pedig miután megölte kutyámat vígan elvan szokott környezetében se a rendőrség sem a polgármesteri hivatal nem tett semmit!A kutya bármikor ismét megszökhet sajnos ma itt tart Magyarországon az Eb rendelet, Ha póráz nélkül sétáltatod kutyádat több százezer lehet a bírság.Ha viszont a saját házad kertjében öli meg egy idegen kutya hű társadat akkor nincs semmi szankció! Ezért úgy döntöttem a végsőkig harcolni fogok az igazamért és megosztom mindenkivel a fejleményeket aki esetleg hasonló helyzetbe kerül talán olvassa és így közösen talán előrébb jutunk.
2013. nov. 12. 03:14
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon megrázó, ami veletek történt, nagyon sajnálom. Sajnos a mai jogi háttér az állatot "vagyontárgy-ként kezeli. Azonban a gazda felel minden, a kutyája által okozott kárért.

Nekem is volt egy, szerencsére nem ilyen tragikus esetem. Nyaraltunk a Balatonon a két spánielünkkel, mikor séta közben egy háztól kirontott egy kutya és nekik esett. Sierült szétválasztani, de az egyik spani füléből ömlött a vér. Vadidegen hely, helyismeret nélkül. Azonnal rendőrt hívtam, kijöttek, a gazda nem volt otthon, de kinyomozták ki ő és levittek a munkahelyére és segítettek. Sőt, állatorvost is kerítettek nekünk hétvégén, esti időpontban. És a gazdának ki kellett fizetnie a költségeket. Az szerencsére korrekt volt, a rendőrök kérdezték, hogy feljelentem-e, de ettől eltekintettem. Mondjuk a nyaralás el lett b---va, de aránylag jól kijöttünk a dologból.


Visszatérve: a kutya gazdája a felelős az állata által okozott kárért.


Ha két kutya ennyire hű társ volt, sajnos időbe telik nekik is a gyász feldolgozása. Foglalkozzatok vele sokat és nektek is kitartás, tényleg traumatizáló lehetett.

2013. nov. 12. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem mindegy,hogy akkor is átlátogat e a szomszėd kutya,ha a gyereked van egyedül a kertben..A kutyus hamarabb kiheveri mint ti.Arra kell most figyelni,ne legyen elkényeztetve a kis túlélő,mert könnyen a fejetekre nő.Tehát ami szabály volt eddig,ne változzon.Egyébként a kutya sokszor a gazda lelkiállapotát tükrôzi vissza.
2013. nov. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szegény:( Csodálom a higgadtságod, és sok sikert kívánok az igazad bebizonyításában!


-kispalikee-

2013. nov. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, rettenet, hogy ez bármikor, bárkivel megtörténhet:(((


Tiszteletre méltó és köszönet, hogy megosztod velünk az ilyenkor teendő információkat.

2013. nov. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
esetleg egy újabb kutya? társnak? (persze ha elfogadja). írd majd meg a fejleményeket!
2013. nov. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a bátorító szavakat egyenlőre nem tervezzük 1-3-hónapig új kutya vásárlását pedig a kis Francia Buldog nagyon örülne neki most kapott egy Angol Buldog plüss kutyát és vele alszik odabújva hozzá, nagyon aranyos engem az elmúlt héten lekötött az ügyek intézése Rendőrség,Önkormányzat,Állategészségügyi hivatal (Lehel út XIII.ker.)Bíróság,Remélhetőleg végül győz az igazságosság és a Kutya gazdáját több fronton is megbüntetik! A cél a Kutya veszélyessé nyilván itatása akkor már hivatalosan kötelezik a tartót hogy a kutyát kennelben tartsa,évi 25000 Ft a illeték amíg a kutya él.És kutyaiskolába kell a kutyát vinni sétáltatni stb. Ha ezt megszegi úgy jönnek a szankciók!
2013. nov. 15. 19:20
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

olyan szomorú ez a történet... imádom a bulldogokat.

ha nem ciki és fájdalmas Neked, akkor mutatsz róluk egy fényképet? klassz páros lehetett.

2013. nov. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!