Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek odaadná egy...

Szerintetek odaadná egy komoly tenyésztő a kiskutyáját ha tudná hogy tenyészteni akarom és mégsem vagyok tenyésztő?

Figyelt kérdés
Nem vagyok szaporító.Van egy törzskönyves labradorom és párt keresek neki.persze csak komoly tenyésztőtől vennék kiskutyát és csakis törzskönyveset.A szukát távol tartanám a kantól a 3. tüzelés előtt csak utána pároztatnám.A szükséges egészségügyi szűréseket is megcsinálnám!Nem csak a pénzért pároztatnám a kutyákat, igaz nem vagyok tenyésztő.

2013. nov. 12. 15:36
1 2
 11/15 Platypus ***** válasza:
100%
Az kéne hozzá, hogy a kanod ígéretes tenyészpéldány legyen. Előbb át kell essen a tenyésszemlén és pár kiállítási eredményen. A komoly tenyésztéshez nem elég a törzskönyv, azt is meg kell mutatni valahogy, hogy a konkrét kutya érdemes a szaporításra.
2013. nov. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
De akkor nem értem mi a probléma, ha nem akarsz szaporító lenni? Akkor tenyésztő leszel és a probléma meg van oldva, nem? Kiváltod szépen a kennelnevet meg minden. Ha egy olyan komoly tenyésztő kutyáját meg tudnád venni, akkor biztos erre is telik.
2013. nov. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Akiteki ***** válasza:

Nem lett volna egyszerűbb mindezt egy kérdésben leírni, nem 3-ban?

Szerintem járkálj sokat kiállításra a kanoddal, ismerd meg alaposan a fajtát. Aztán majd néhány év múlva, ha már mindent jobban tudsz, mint most, ki tudsz választani egy megfelelő szukát. És még az is lehet, hogy addigra rájössz, hogy nem is igazán a mostani kanodtól szeretnél utódokat.

2013. nov. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!:) Akiteki rólad azt hallotam hogy tenyésztő vagy, igaz ez? Mert ha igen megedhatnád a kenneled nevét és rákeresnék az interneten.
2013. nov. 12. 18:01
 15/15 anonim ***** válasza:
64%
Akinek van egy kan-szuka kutyája és vesz mellé másik neműt, az nem tenyészt. A tenyésztők nem egy kannal-szukával hozzák le az almokat folyamatosan. Ha ilyen terveid vannak, keress valakit, aki valóban tenyésztő és időnként beszélgess vele a tenyésztésről.
2013. nov. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!