Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék kiskutyákat, még...

Szeretnék kiskutyákat, még nem vemhes a kutyám. Hogyan csináljam, mire kell figyelni ilyenkor, hogy a tenyésztés ne szaporítás legyen?

Figyelt kérdés
Fajtatiszta kutyám van, 4 ősre felmenőleg utánanéztem, a kannak szintúgy, mind a kettő törzskönyves, összes oltást megkapta, chippelve van. A kiskutyákat 8 hetes korukig ellátom, kettőt képes vagyok megtartani, a többinek kazdát is találok, addig premium táp, oösszes oltás, chip. Ha van még valami követelmény, vagy valami plusz a kicsik kényelme érdekében, nyitott vagyok. Emellett érvekre is kiváncsi lennék, a tenyésztés mellett és ellen. Köszönöm a normális válaszokat!

2013. nov. 11. 18:25
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
95%
Ha ilyen terveid vannak, akkor mindenképp vedd fel a kapcsolatot a kutyád tenyésztőjével. Ő fel fog világositani arról, hogy mik szükségesek ahhoz, hogy a kutya tenyésztésbe legyen vonva. (fajtára előirt eü szürések, tenyészszmle) És jobb lenne, ha vele együtt választanátok kan is, ő ismeri a vonalakat, őt tudja mit kell, vagy lehet javitani, és kivel.
2013. nov. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
8%

Szia!

Előre szólok hogy most az első 10 válasz úgy fog hangzani hogy ne szaporítsd a kutyádat,vigyed ivartalanítani,inkább fogadj örökbe.

2013. nov. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
3%

2# vagyok csak lemaradt:


Ezzel most tudom hogy veszekedést provokálok de általában ez történik.Amúgy egyet értek az elsővel: Vedd fel a kapcsolatot a kutyusod tenyésztőjével,biztos segít majd.Az a biztos.De az amit eddig leírtál rendbe,tökéletes a kicsiknek :)

2013. nov. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 sippara ***** válasza:
95%
Mindenképp vedd fel a kapcsolatot a tenyésztővel, genetikában ő tud segíteni. Közben elkezdheted intézni a tenyészszemlét, és a szűréseket :)
2013. nov. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
35%
Milyen fajta a kutyusod?
2013. nov. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
92%
Mindenképpen tapasztalt tenyésztő segítségével csináld, annál jobb és biztonságosabb nincs.
2013. nov. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
50%

Miért szeretnél kiskutyákat?


Az állatvédelmi menhelyes részébe nem megyek bele,mert nyilván téged nem érdekel.


De a miértje a dolognak érdekelne.Miben annyira jó a kutyád,hogy tőle kellenek kölykök...Illetve,ha valóban olyan jó lenne,akkora tenyésztőd már megkeresett volna a dologgal.


A saját véleményem az,hogy nem vagy tenyésztő,nem tanultál tenyésztést,a kutyád sem olyan minőségű,hogy eddig bárki kopogtatott volna nálad (tenyésztők közül),hogy kölyköt szeretne,de te állítod,hogy gazdát is találnál a kölyköknek,amikor azt sem tudod,hány kölyökről van szó.


Mindemellett nem tértél ki arra,hogy pénzért adnád a kicsiket vagy sem.Amennyiben pénzért,nyilván akkora összeget nem kérhetnél,mint a "neves" tenyésztők,viszont "olcsóbban" meg nagy az esélye arra,hogy fajtától függetlenül,de rossz kezekbe kerül.Ez a te lelkiismereted dolga,hogy képes lennél-e egy általad szeretett fajtának így betenni.


Ha meg ingyen adod,akkor csak két kérdésem lenne:

Hol van ilyen ember a mai világban,aki a kutyájára fedeztetés előtt rászán 40-50-60 ezer ft-ot,majd az alom felnevelésére legalább 100-150 ezret és ingyen odaadja a kölyköket?

Illetve,legyél te Teréz anya,és lottó milliárdos,és jó szándékkal ingyen adod őket...szerinted az ingyen kutyára,főleg amelyik fajtatiszta,kik fognak jelentkezni?

Meg az ingyen kutyára jelentkezők....miből fogják eltartani?

Aki fajtatiszta kutyát akar,de ingyen,az miből fogja ellátni,oltatni,etetni a kutyáját?


Lehet mondani,hogy rosszmájú vagyok,de több száz hasonló esettel volt dolgom,van Magyarországon bőven tenyésztő,ők teljesen kiszolgálják a törzskönyves kutyára vágyók igényeit.Ellenben semmilyen más alom kölyköt nem bír el a mai magyar kutyatartó társadalom.Nincsenek gazdák,nincsenek MEGFELELŐ gazdák,ezért úgy gondolom,hogy önzőség ebben a helyzetben kölyköket akarni.

2013. nov. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor felveszem a kapcsolatot a tenyésztővel.
2013. nov. 11. 19:09
 9/30 anonim ***** válasza:
20%
én pedig ugy gondolom, hogy teljesen jó fej a kérdező, mert nem akar ész nélkül belevágni. Nem az ilyen lekiismeretes emberek miatt vannak tele a menhelyek. Ráadásul a magukat top tenyésztőknek tartók néha irreálisan magasra srófolják az árakat. Láttam már 400 ezres kölyköt elpusztulni öröklött betegség miatt, és olyat is akit kivágtak a kiállitásról mert komoly foghiánya volt.
2013. nov. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
16%
A "neves" tenyésztő adja 150-től felfelé,ő meg mondjuk 100ezerért.Jelenleg úgy néztem a 90-100ezres törzskönyves kölyök,tényleg csak abban tér el a 200ezrestől,hogy a tenyésztője mennyire "neves" tenyésztő.
2013. nov. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!