Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF és táp felváltva mehet?

BARF és táp felváltva mehet?

Figyelt kérdés
Szeretném a bolognese kutyám időnként nyerssel is etetni,viszont hosszú távon nem jött be neki.(1 hétig adtam,de ment a hasa tőle) Próbáltam,hogy 3-4 naponta kap nyerset (csirke farhát/nyak/szív...) ez így teljesen jó volt,viszont félek,hogy megerőltetné a gyomrát.(Acana tápot kap)Szerintetek?
2013. nov. 13. 17:51
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Nem szabad mert más a hús és a táp emésztési ideje.A kutyádnak viszont azért van tőle hasmenése mert egyik napról a másikra kezdted el etetni hússal.Szépen fokozatosan egy hét alatt szoktasd át.Először csak egy kiskanálnyit adj a táphoz,aztán kettőt,aztán csökkensd a tápot és több húst kapjon végül pedig csak húst.
2013. nov. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem hirtelen történt a váltás.Fokozatosan adtam neki a nyerset,viszont a 3. csak nyers vacsora után rájött a hasmenés és miután visszálltam a tápra el is múlt.Már dokihoz is majdnem elvittem.
2013. nov. 13. 18:12
 3/10 anonim ***** válasza:

Én így etetek 1,5 éve. A kutyum köszöni szépen jól van, gyönyörű a szőre, normális a kakija, szóval semmi baja. Szeretnék áttérni teljesen a barf-ra, de egyelőre még nem tudom kivitelezni sajna.

Én úgy adom, hogy egy héten 3 nap csak tápot adok, 4 nap hús, zöldség, yoghurt, stb.

2013. nov. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Próbáltál más húst is adni, vagy csak csirkét? nem lehet, hogy allergiás rá? Akkor is szokott hasmenése lenni.
2013. nov. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nemtudom. Én is felváltva adok neki nyerset, és szárazat.

Pl este 8 kor kap utoljára szárazat, utána a reggelije nyers (8-9 óra körül) és aznap csak nyerset kap.

Neki nem gond ez, de más kutyának lehet az lenne?

Nem vagyok nagy hozzáértő, viszont nagyon értékeli a nyers kaját, és nincs hasmars. hetente 1-2-3 alkalommal kap nyerset.

2013. nov. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
MOst 6 hónapos, és ha felnő, tehát másfél éves kora után szeretnék teljesen átállni vele a nyersre.
2013. nov. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én azért nem keverem egy napon belül a tápot és nyerset, mert más az emésztési idő.
2013. nov. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!:)

Nem hiszem,hogy a csirkével lenne a gond,a tápjában is van.

2013. nov. 13. 18:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Esetleg adtál a nyershez kiegészítőt, pl halolajat? Mert ha túl sokat adsz attól is mehet a hasuk elég szépen. Vagy a túl sok belsőségtől, gyümölcstől. Én nem keverném a nyerset a táppal, mert máshogy szívódik föl. Egyszer kipróbáltam, de a kutyámnak meg pont attól ment a hasa, hogy kapott nyerset is meg tápot is. Ha csak az egyik, vagy csak a másikat attól semmi gond nem volt.
2013. nov. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is felváltva etetek,és nincs semmi bajuk. egy etetésen belül nem keverd a tápot,meg a nyerset. Akkor nem lesz gond,hogy nem egyformán emészti a kaját.
2013. nov. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!