Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Séta pórázon? (többi lent)

Séta pórázon? (többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy egy éves keverék kutyám. Szépen jön pórázon, nem húz, nem rángat, nem marad le. Elkezdtem vele kutyaiskolába járni, engedelmes képzésre. Ez ilyen csoportos foglalkozás. Na házifeladatnak azt kaptuk, hogy tanuljon meg, pórázzal a bal oldalamon jönni. Neki is kezdtem. Jutalomfalattal vezettem, néhány méterenként adagolva. Föntebb emeltem a kezem, úgy is ment. A gond az, hogy nem tudok vele balra fordulni, annyira tol oldalra. Néha ugrál is, a jutalomfalatot tartó Kezem felé. Nem tudom mit csináljak vele, hogy normálisan jöjjön a bal oldalamon. valakinek van valami ötlete?

2013. nov. 14. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Jó vicc, azért jársz oda, hogy ezeket megtanítsák!
2013. nov. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
csoportfoglalkozás, nem egyéni, és csak elmondja a feladatot az oktató. Csak ezzel van gondunk, megy az előreküldés, helybennmaradás, stb.
2013. nov. 14. 16:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Alapvető fegyelmezés, ha jutalomfalatra ugrál!

Bármilyen foglalkozás, számomra döbbenetes, hogy egy oktató ilyet enged, vagy nem magyarázza el az alapokat.


Amúgy nem egy végtelenül egyszerű a megoldás, ha ö tol arrébb, told vissza.

Kétszer olyan erősen, mint ahogy ő tol. Ha még akkor fejt ki ellenállást, bátran használhatod keményebben is a lábad.

Ha ő használja a testét, evidens, hogy neked is azt kell tenni.

2013. nov. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*akkor is
2013. nov. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha vége a foglalkozásnak, kérdezhetsz egyénileg az oktatótól! Ha balra akarsz fordulni, akkor fordulj, erővel told el a kutyát! Ha falatra ugrál, akkor határozott ne! szóval tiltsd, ilyenkor ne add oda neki a falatot, csak olyankor kaphat ha nyugodtan van, azt csinálja amit kell, ha kapkod a kezed után akkor nem!
2013. nov. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Én a helyedben elmennék egy másik suliba, azért jársz oda, hogy ezeket megtanítsák. Nálunk pl az oktató mondja a feladatokat (miután elmagyarázta) és figyeli, hogy ki mit csinál. Ha valakinek nem megy, hiába csoportos foglalkozás szól neki, és elmagyarázza, hogy mit hogyan kellene, ha így sem megy akkor megmutatja. Szerintem ez így korrekt.

Amúgy azért is ugrálhat, mert túl magasan tartod a falatot. Kb az orrával egymagasban csak vezesd vele, ha szépen jön kapja. Persze ne egyesével legyen a kezedben, mert elég sokat kell adagolni az elején.

2013. nov. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nyakörv a kutyán,póráz a kezedben . minden adott ahhoz,hogy irányítsd:)

és mégsem teszed?? egyszerűen irányítsd ! figyeld a kutyát, és csak akkor jutalmazd .........de ezt már meg kellett tanulnod:) a póráz az összekötő kapocs, és a te viselkedésed az egész lényege:)

2013. nov. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, így már érthető. Még csak egyszer voltunk, suliban, azért kérdeztem, hogy most akkor én rontok-e el valamit. De most már sikerült, szépen jön pórázon, köszi a válaszokat!
2013. nov. 16. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!