Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyámnak jön séta...

Ha a kutyámnak jön séta közben egy kóbor kutya és az enyém sérülést ejt rajta (össze verekednének) ki a hibás? Az enyém pórázon lenne akkor is engem vennének elő?

Figyelt kérdés
2012. júl. 6. 21:37
1 2
 1/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
55%
Természetesen nem lennél hibás. Ennek ellenére azt javaslom, hogy először TE próbáld meg elzavarni a támadó kóbor kutyát, és ha nem megy, akkor kérd csak a kutyád segítségét
2012. júl. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha szájkosárra kötelezett fajta, bizony Téged vennének elő.
2012. júl. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
És ki? A kóbor kutya gazdája? :-)
2012. júl. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Amstaffom van.De ha szájkosár lenne rajta akkor meg nem tudná magát megvédeni :((Szóval nem biztos, hogy jó ötlet lenne szájkosár séta.Ha van gazdája a másik kutyának akkor gondolom őt vennék elő mivel nem volt pórázon
2012. júl. 6. 21:50
 5/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ha nagyon akarnak kötekedni, akkor elvileg szólhatnak a szájkosár miatt, ha kötelező az adott területen az adott kutyára...de nem hiszem, hogy ebből baj lenne, ha póráz viszont volt
2012. júl. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem.Akkor a szájkosár ha kötelező(amit nem tudok:( ) a kutya életébe is kerülhet ha egy másik Amstaff,menne neki:((
2012. júl. 6. 22:20
 7/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
Csak tartsd magadnál, ne tedd rá...így mondhatod azt, hogy a védekezés hevében leesett :)
2012. júl. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
:)
2012. júl. 7. 08:03
 9/12 anonim ***** válasza:
Amúgy ki határozza meg, hogy melyik fajtára kötelező a szájkosár, mert nálunk az önkormányzati rendeletben úgy van, hogy póráz vagy szájkosárral lehet kutyát közterületen sétáltatni. Én is szoktam magammal vinni szájkosarat, de nem teszem rájuk, valamint paprika spray mindig van nálam.
2012. júl. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A helyi rendeletben van beleírva. Bár, ha jól tudom, az ÁVT-ben is említés van róla.Vegyél paprika sprét és meg tudod védeni a saját kutyádat.
2012. júl. 8. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!