Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Helyesen melyik oldalon jön a...

Helyesen melyik oldalon jön a kutya?

Figyelt kérdés
Ez függ attól, hogy valaki milyen kezes, vagy mindenkinél ugyanaz van? Nekem a jobb oldalamon kényelmesebb vinni, ez baj?
2013. nov. 14. 17:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem baj, de nekünk kutyasuliban mondták, hogy a vizsgán majd bal oldalon kell vezetni. Ha csak úgy sétálunk, felváltva jön a jobb s bal oldalon, de láb mellett.
2013. nov. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, ahol stabilabban, ha szükséges erősebb ráhatással tudod vezetni.

Vagy amelyik kezed szabad.

Vannak olyan hagyománytisztelő kutyás események, ahol bal oldalt illik vezetni.

2013. nov. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, konkrétan "helyesen" nem valamelyik oldalt megy a kutya, hanem követő üzemmódban, rád figyelve, nyugodtan megy. Az oldal tökmindegy.
2013. nov. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én hiába oktatták úgy hogy balról kell vezetni, én az Istennek se tudom úgy, nekem jobbról jobban esik, úgy sokkal jobban tudom írányítani.
2013. nov. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A jobb az praktikusabb,mivel nem rohan át keresztbe a járdán,vagy bringás úton.Hivatalosan a bal oldalon van,de nálunk a kutyasuliban el lehetett dönteni,melyik oldalra szoktatjuk és a vizsgán sem kellett ezen változtatni.
2013. nov. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Vizsgán csak az van meghatározva, hogy nem váltogathatja az oldalt.. ha jobbos akkor mindig jobboldalon legyen ha balos akkor meg a balon ennyi.
2013. nov. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, balon vezessem, de teszek rá, jobbon viszem, hogy a következő kutyám jöjjöj majd a balon. :D
2013. nov. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hivatalosan bal oldal, kivéve az agarakat, mert őket a jobbon szokták. De ahogy kényelmes neked :)
2013. nov. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy régen a vadászat miatt jött bal oldalon a kutya, mert a puska a jobb kézben volt. Mivel ez már nem reveláns, ezért mindegy, melyik oldalon jön a kutya.
2013. nov. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 zsuzsabazsa ***** válasza:

A fegyveres testületeknél ma is a bal oldalon vezetik a kutyát, mert pl a rendőröknek a jobb kezük szabadon kell hogy legyen mert a jobbjukon viselik a fegyvert a gimibotot stb.. és ha a kutyát a jobb oldalon vezetnék az gátolná a fegyver elővételét.

Ezért a kutya iskolákban a bal oldalon vezetés volt a szabályos.

Manapság már mindegy melyik oldalon megy a kutya civil életben ill sportkutyázásnál.

2013. nov. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!