Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás ivarérés előtt...

Ivartalanítás ivarérés előtt vagy után?

Figyelt kérdés
Ti melyiket pártoljátok és miért? Örülnék minél részletesebb válaszoknak, megindokolva. Kan kutyám van.
2013. nov. 15. 11:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
46%
én kan kutyát egyáltalán nem ivartalanitanék, és szukát is csak azután miután teljesen kifejlődött. Azt gondolom, hogy egy kankutya dominanciáját, és tökösségét, nem azzal kell letörni, hogy kikapják a golyóit. 20 éve vannak ivaros kutyáim, többek között kanjaim is, és még véletlenül sem hererákban pusztultak el. A szukáim is csak akkor lettek ivartalanitva miután nyugdijba mentek, de amig aktivak voltak addig sem találkoztam soha ,sem méhgyulladással, sem emlődaganattal.
2013. nov. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Én annak csak örülnék, ha kölyök jellemű maradna, és könnyebben kezelhető. Belső tulajdonságok miatt én előtte ivartalanítanám, az egyetlen ok ami miatt ezen gondolkodok, hogy fizikailag nehogy kárára váljon. Azt nem szeretném, ha a csontozata, ízületei kárt szenvednének a korai ivartalanítás miatt.
2013. nov. 15. 20:26
 13/15 anonim ***** válasza:

Attól függ ki a gazda.


Aki abszolút nem ért a kutyákhoz,csak farokhosszabbítónak kell neki "kemény" kutya,de az ivartalanításra rászánná magát,akkor mindenképp előtte.

A kutya egészsége szempontjából ismételten előtte,mivel itt mindenki arra élezte ki a dolgot,hogy a kanok külleme nem lesz elég erőteljes,és a jelleme is "kölykös" marad.

Egészségügyileg jobb az ivarérés előtti ivartalanítás,aki meg inkább küllemre gyúr és nem a kutya egészségét nézi,annak gratulálni tudok.


3 kanom volt eddigi életemben 1 szukám.

A 3 kanból 1,nem lett ivartalanítva soha,fajtajellegnek megfelelő küllemmel és jellemmel rendelkezett,viszont végig kellett szenvedni az összes tüzelős időszakos,mert majd meg bolondult a szukáktól,főleg a szomszéd 2 tüzelő szukájától...Ennek ellenére "baleset" soha nem történt,de sajnos ez nem minden gazdáról mondható el.

7 évesen pusztult el,mert a kedves szomszéd megmérgezte.


A másik kant 2 évesen ivartalanítottuk,a fajtajelleget szintén elérte,jelleme is az előírtaknak megfelelő volt.Ő még mindig él,több oka volt az ivartalanításnak,egy részről,nem akartuk végig nézni,ahogy ő is "bedilizik" a tüzelő szukáktól,illetve felénk lopták az ilyen típusú kutyákat,szaporításra is.


A 3. kan kutyánkat 4 hónaposan ivartalanítottuk,nyilatkozni még nem tudok róla,csupán 1 év 2 hónapos,játékos,mint egy kölyök.Fajtajellegről nem tudok szintén nyilatkozni,mivel ő egy mentett kutyus,valami óriás schnauzer keverék lehet,de annál lényegesen kisebb.


A szuka kutyánkat is ivarérés előtt ivartalanítottuk,ettől függetlenül teljesen megfelel a fajtastandardnek és makk egészséges.

Nincs izgalom,nincs álvemhesség,nincs ivarosságból fakadó betegség,és nincs aggódás a perui indiánok kutyalopás sorozata miatt,hogy elviszik és agyon elletik.

2013. nov. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
32%
érdekes ,hogy ez csak Magyarországon kérdéses:)a világ nyugati felében természetes , hogy a kutyák ivartalanítása ,az ivarérés előtt történik . sőt az USA ban ahol különben elég sok a kutya :) szóval ott már 6 hetes koruktól megcsinálják !!! és soha semmi baj nincs!! a legelfogadottabb a 4-és 7 hónapos kor közötti műtét.
2013. nov. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
83%

Ivartalanítottam a kutyám 9 hónaposan nem bántam meg és ha majd esetleg lesz másik azzal is így fogok eljárni. A túl korai - 5-6 hónaposat - nem támogatom.


DE VISZONT valaki írta, hogy a kutyák mennyire temperamentumtalan puhány kölykök maradnak - erre csak azt tudom mondani - bár még csak a jelenlegi 1 kutyám van - hogy a mai magyar kutyatartó társadalmat elnézve örülhetünk ha az emberek agyába belevésődik, hogy hobbykutya- ivartalanítás.


Nyílván aki tenyészti vagy szigorúan kordában tartja az másképp vélekedik - ez igy oké - de mint írtam volt fentebb - MA MAGYARORSZÁGON A KUTYATARTÓK LEGTÖBBJE IGENIS IVARTALANÍTSON!

2013. nov. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!