Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit takar az MDR1?

Mit takar az MDR1?

Figyelt kérdés

skótjuhász vásárlása előtt állok. kinézte az elképzeléseimnek megfelelő típust tenyésztő kennelt, viszont a szuka szűréseit megnézve a HCSC oldalán megláttam, hogy a szuka érintett a betegségben, amelyik kutyától pedig előtte voltak kölykei, az pedig hordozó volt (bár ez engem nem érint).

mit takar ez a betegség? attól függetlenül, hogy az anya érintett, érdemes lenne innen kutyát venni?


2013. nov. 15. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:

bár nem értek hozzá, de utánanéztem és ezt találtam: [link]


szerintem ez az lehet hogy allergiás bizonyos gyógyszerek összetevőjére, illetve vakcinára, de javítsatok ki ha tévednék

2013. nov. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm : )
2013. nov. 15. 15:42
 3/5 anonim ***** válasza:
2013. nov. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az MDR1 egy gyógyszerérzékenység, vagyis nem egy betegségről van szó, ebben nem fog se megvakulni se lebénulni a kutya. Azt jelenti, hogy az ivermectinre érzékeny a kutya, amit amúgy semmilyen kutyának nem lenne szabad adni(állatorvostól hallottam), mert alapvetően emberek számára készült hatóanyag és egyébként is elég ritkán használt(főleg a nálunk szinte soha elő nem forduló szívféreg ellen).

A skót juhász fajtában annak is örülni kell, ha valaki szűret és érdekli a kutyák egészsége, sajnos nagyon ritka az ilyen tenyésztő. Én előbb megnézném a szülők idegrendszerét, testfelépítését, DM, szem és diszplázia szűrését, mert ezek sokkal lényegesebbek, mint az MDR1. Egyébként kérdezz rá a tenyésztőnél, hogy a következő alomban az apának milyen az MDR1 szűrési eredménye, mivel ez egy egygénes, domináns-recesszív öröklődésmenetet mutató tényező, így ha az egyik szülő mentes, akkor egyik kölyök sem lesz gyógyszerérzékeny mindegy mi a szuka szűrése.

2013. nov. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
az ivermectin nem emberek számára készül, hanem elsősorban szarvasmarhák, juhok részére. lehet alkalmazni kutyáknál, pl. a demodex atkára nagyon hatásos, de az köztudott, hogy vannak kutyafajták amelyek érzékenyek a szerre.
2013. nov. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!