Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajták jönnek ki...

Milyen kutyafajták jönnek ki legjobban a macskákkal?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nevelés függő is, de általában milyen fajták azok akik gond nélkül eggyütt tudnak élni macskákkal vagy könnyen össze lehet szoktatni őket? Melyek akiket nem lehet macskákkal tartani? A válaszokat előre is köszönöm. :)

2013. nov. 17. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a legkönnyebben a pásztorkutya félék szoktathatóak össze, a legnehezebben pedig az agárfélék.
2013. nov. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%
Tapasztalat szerint a családbarát kutyák szoktathatók legkönyebben össze. Ilyen például a labrador, golden retriever.
2013. nov. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Nekem volt már egyszerre kutyám és macskám. A spániel (kan) már 2-3 éves volt, amikor megszületett a macsek (nálunk).

A macska szüleivel nem volt különösebb kapcsolata a kutyámnak, de Gasztonnal (a macska)híresen jóban voltak. Egymás sebeit is tisztogatták, főleg a kutya a macskának. (mindketten fiúk voltak), sokszor napoztak összebújva, jó volt rájuk nézni. De igazából nem vagyok benne biztos, hogy minden spániel minden macskával összeszoktatható. Sőt, abban sem, hogy ha Gaszton nem lett volna annyira barátságos, és a kutyám sem lett volna annyira családi kutyának nevelve, akkor bármilyen kapcsolat is kialakulhatott volna köztük.


Szóval ezzel azt szerettem volna kifejezni, hogy szerintem egyénfüggő, vérmérsékletfüggő. Függ az aktuális macskától, a kutyától, az első találkozástól, hogy ne féltegesse a gazdi egyiket sem a másiktól.


Amúgy a családi(nak nevelt) kutyákat mondom én is.

2013. nov. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A magyar vizslával és a jack russell terrierrel mi a helyzet a macskák terén?
2013. nov. 18. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!