Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyitől számít soknak egy...

Mennyitől számít soknak egy tenyésztőnél a létszám?

Figyelt kérdés
2013. nov. 18. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Az idős,tenyésztésből kivont egyedekkel együtt 10 fölött szerintem már soknak számít.
2013. nov. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

A normális max. létszám az, amennyivel a tenyésztő még tisztességesen tud foglalkozni. Ez nyilván emberenként más, meg aki nem dolgozik mellette, az több kutyával tud foglalkozni.

Az én szememben az öt kutya még olyan pont jó.

2013. nov. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Jah, én az 5be nem számoltam bele tenyésztésből kivont kutyákat.
2013. nov. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
25 jól nevelt kiállításokon edzett kutya.
2013. nov. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól is függ,hogy tart-e a kutyák mellett alkalmazottakat.Ha a tenyésztő melózik,a kutyák mellett attól még van valaki egész nap.
2013. nov. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt szerintem nem lehet számra pontosan meghatározni. Van olyan "tenyésztő", aki egyetlen kutyát sem tudna megfelelően ellátni, míg mások 15 kutyával is kiváló színvonalon foglalkoznak. Összességében szerintem 10 kutya alatt lehetetlen egy stabil állomány, saját, felismerhető vonal kialakítása, de én személy szerint 20, nagyon maximum 25 kutya fölé már nem mennék semmiképp akár van alkalmazott, akár nincs. Efölött a létszám fölött a dolog már átmegy mennyiségi tenyésztésbe ahelyett, hogy a minőségre lenne odafigyelve és ez esetben már a kutyák indivídumként való kezelése is elmarad.
2013. nov. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek.Azért írtam én is a 25-öt.Láttam már nyugodtan sétálni tenyésztőt egyszerre 5-10 kutyával,és akkor belefér a napba még a séta is.Van akinél a 3 kutyát is sokallom.De az se mindegy mekkora a fajta,mert azért azokat etetni is kell,és nem mindegy mivel.
2013. nov. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!