Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A husky lesz az új divatkutya?

A husky lesz az új divatkutya?

Figyelt kérdés

Azért merült fel bennem a kérdés, mert itt gyk-n is egyre több a huskys kérdés, meg sajnos személyes tapasztalat is.

Nekem is huskym van, kisgyerek korom óta ez a fajta a kedvencem, és nem csak a külseje miatt.

Az enyém rendszeresen mozgatott, engedelmes vizsgás, számomra tökéletes kutya.

Amikor én őt magamhoz vettem a városban ő volt az első, és teljesen büszke vagyok rá, mert a sokak által nevelhetetlennek titulált kutyámmal rendszeresen bemutatókra járunk.

Azóta nem egyszer találkoztam össze huskykkal, akik elszöktek a gazditól, és a gazdi 20 méterrel lemaradva futott utána, meg van azóta egy olyan is, ami egy apró kertben van tartva, és még egyszer sem járt az utcán, meg olyanok is, akik a póráz végén fulladnak, mert egyáltalán nincsenek nevelve(csoda, hogy sétáltatva vannak, bár szerintem ez is csak azért, hogy mutogassák őket)

És egyre több, a szükségleteit egyáltalán nem kielégítő ember tartja ezt a fajtát, csak azért, mert szép.

Ti is észre vettétek ezt a divathullámot ezen a fajtán, vagy csak én látom bele azt, hogy egyre több olyan ember is tartja, aki azt sem tudja, hogy mit vállal, csak azért , mert tetszik neki a kék szem?


2013. nov. 21. 10:08
1 2
 11/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Legalább 10-13 évvel ezelőtt egy vörös-fehér husky-t sétáltatott egy idős házaspár, mindig szigorúan pórázon a lakótelepen...még tavaly is láttam őket, azóta nem, bár ritkán is járok már arra...soha nem láttam elengedve.

A Duna parton jár flexivel egy szuka husky, elég morgós szukákkal...de legalább becsülettel sétáltatják.

Van egy kan is, szintén Argos :O kutyákhoz nem engedik, mindig megkötik.

Nyáron egy fickó jött oda hozzánk, mikor gyakoroltunk a kutyákkal: tanácsot kért. Van egy huskyja, 2-3 éves, otthon láncon van, mert szökik, mert unokára morog, sétáltatni nem lehet, mert húz és agresszív a kutyákkal...bármit mondtunk, azt nem lehet...

Távolabbi lakótelepen van két husky...pórázon sétálgatnak, meg futtatóban vannak esténként. A kan egy domináns köcsög, gazdi meg egy bunkó barom...

A husky-k 80 %-a nem hozzáértő kezekben van szerintem...

2013. nov. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Akiteki ***** válasza:
100%
Sajnos a husky nem most lett divat, hanem már vagy éve folyamatosan az. Minden 2 sarkon szaporítják, a menhelyeken a totál keverékek és a stafford jellegűek után a legtöbb husky keverék van. Az emberek meg veszik, mert olcsón lehet kapni az expresszen és szép kék szeme van. Olyat is hallottam már, hogy azért vett huskyt, mert jól mutat a kertben. Szerencsére azért vagyunk néhányan, akik a fajta és nem a divat szerelmesei vagyunk. Ezért van az országban a rengeteg szaporítmány mellett igen szép minőségi állomány is. Az, hogy km-es körzetben nem látott szép huskyt valaki, igen nagyfokú tudatlanságra vall.
2013. nov. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Hát... 8. kerületben meg amstaffokat látni gyakran... kb boldog boldogtalan azt vesz, csak mert a szomszédcsákónak olyan harcikutyája van, akkor neki is kell. :D
2013. nov. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nekem is sajnos szapis a husky-m, mert amikor én őt megvettem azt se tudtam, hogy mi fán terem a szaporító, és azt hittem, hogy tenyésztő. De, lekopogom, szerencsére makk egészséges, és véleményem szerint(bár lehet, hogy elfogult vagyok) de gyönyörű. A huskym megvétele után kezdtem el komolyabban kutyázni, mielőtt megvettem gondoltam, hogy elmegyek vele futni, meg tudja az alapokat, és az bőven elég.

Csak hát sodródtam az árral, mert annyira könnyen tanult, hogy nem álltam meg az ül, feksziknél, hanem mindig egyre többet vártam el tőle, és most már ott tartunk, hogy kutyasuliban mindenkit lepipálunk, engedelmesebb, mint a német juhászok, és több trükköt tudunk mindenkinél.

Az én huskym most 4 éves, és lehet abban valami, amit az egyik válaszoló írt, hogy mivel minden városi rendezvényen bemutatózunk,ezért én vagyok itt az oka annak, hogy egyre többen tartják...bár remélem, hogy nem.

De sajnos tényleg azt látom, hogy pl van az a husky, amit írtam, hogy még sose járt az utcán, és kis kertben van tartva, ha mi arra sétálunk, akkor tép a kerítést. Nagyon elszomorító látvány, mert a kutya nélküli embereket is támadja kerítésen belül... ami azért valljuk be nem egy huskys tulajdonság. Az enyém, ha meglátja, hogy valaki megy a kapu előtt kerítéstől kerítésig kíséri, és közben csóvál, meg adja ki az idegeneknek a pacsikat...minden ember imádja, és ha erre jönnek el mindenki megáll, és megsimogatja, meg etetik is, aminek mondjuk egyáltalán nem örülök. Már raktam ki a kutya harap tábla alá egy saját gyártmányú, "kérem ne etessék a kutyámat, mert érzékeny a gyomra, és többet ártanak vele, mint használnak" táblát, ami bár nem igaz, de legalább nem etetik.

Meg amikor összefutok séta közben huskysokkal, rögtön kérdés, hogy szuka, vagy kan-e mert össze tehetnénk őket, mert milyen bájosak a kölykök...Persze én nekem első dolgom volt annó az ivartalanítás,és amikor megtudják, hogy ivartalan, akkor meg otthagynak, mint ha semmit se érne így.

Egyszóval teljesen kivagyok akadva az itteni huskysokra.

2013. nov. 22. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!