Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen jellembeli különbségek...

Milyen jellembeli különbségek vannak az alaszkai malamut és a szibériai husky között?

Figyelt kérdés
Valójában a husky jelleméről,belső tulajdonságairól már sokat olvastam,a malamutról viszont kevesebbet tudok.Több találatot is kihozott a gyik-es kereső,de inkább csak olyan kérdések voltak,hogy mi a különbség a két fajta között,amire ugye a többség a külső jegyek eltérésével válaszolt.Ha van valakinek malamutja,vagy tapasztalata a fajtával,megköszönném,ha leírná.

2013. nov. 17. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Tapasztalatom nincs, de úgy tudom, hogy a malamut sokkal inkább testi, fizikai fárasztást igényel, míg a malamut inkább szellemit (persze neki is kell a mozgás nyilván). Ezen kívül annyit tudok még, hogy a malamut szabadabb jellem, illetve kicsit makacsabb, nem annyira simulékony.
2013. nov. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Köszönjük első, hogy a malamutról ennyi mindent leírtál, de ezzel nem vagyunk beljebb...:D:D:D viccet félretéve, olvasd el mégegyszer, amit írtál, mert véletlen csak a malamutot írtad...
2013. nov. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én annyit tudok, hogy a malamut jóval keményebb kutya, első kutyának semmiképp. Jóval öntörvényűbb, nem barátkozós másokkal.
2013. nov. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk eddig két malamutunk volt (sajnos az egyik még kölyökkorában elpusztult betegségben), meg a szomszédságban is egy. Szerintem olvasd el Winkler Robi "Kutyaszorító" című könyvében a malamutról szóló fejezetet. Én még nem találkoztam attól találóbb, jobban rájuk illő leírással! Mintha a mieinkről írta volna!
2013. nov. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Javítanék: a malamut inkább testi fárasztást igényel, míg a husky... stb. Elírtam, bocsi.

2013. nov. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!