Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etessem a nagyon legyeng...

Vanika129 kérdése:

Mivel etessem a nagyon legyengült, vérszegény kutyámat?

Figyelt kérdés
Van egy lablador-vizsla keverék kutyusom.Ő a mindem,sajnos kullancsfertőzés érte és nagyon súlyos,vagyis már 3.dik napja hordom infulziós kezelésre (babézia fertőzés)a környék legjobb állatorvosához.azt monta a doki hogy a fele vérét tönkretette a baktérium,a foginye nagyon fehér és a szeme is.enni eszik és már iszik is ,a dolgát elvégzi és 10percet még sétálgat is,ugy látom javult,de nagyon aggaszt hogy még mindig nagyon fehérek a szemei.Mivel kellene etetnem hogy minnél hamarabb beinduljanak a vörös vérsejtek szaporodása??az orvos tegnap elfelejtettem erről megkérdezni mert nagyon sok gond járt közben a fejembe.kérlek segitsetek,kétségbe vagyok esve.nagyon félek hogy elveszítem. :( :( minden ötletnek nagyon örülnék.

2013. nov. 21. 11:14
1 2 3
 1/25 Imola Ágnes ***** válasza:
Calopet paszta, állatpatikában kapsz, nagyon jó. Van a Hills nek valamilyen konzerve, amit felépülésnél használnak. Emellett főzz neki rizset, zölsdégekkel, és annak a levével próbáld itatni, a rizset is megeheti. Szurkolok, hogy jobban legyen.
2013. nov. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Igen a calopet is jó, de szerintem most inkább olyan készítményre lenne szüksége mint pl. béres csepp kutyáknak, vagy valami folyékony erősítő. A koncentráció miatt: gyorsabb a felszívódása és az adagolás is pontosan le van írva.


Azért én mindig csodálkozom,hogy az állatorvosok ilyen esetekben miért nem tájékoztatják a gazdát teljes körűen, mint milyen erősítőre van szükség????

2013. nov. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
előzőnek köszönöm,már utánna is nézek :) hallottam másoktól hogy a főtt máj is nagyon jó,meg a cékla is jó vérszegénység kezelésére,nemtudom mennyire volt jó az infóm.jó lehet e valóban?
2013. nov. 21. 11:30
 4/25 anonim ***** válasza:
Mikor az én kutyám volt beteg, én is adtam neki céklát. Nem tudom, mennyit használt, de nagyon ette.:) Jobban lesz, ne aggódj, csak nagyon le tudja verni őket a lábukról. Anno az enyémet is egy hétig hordtam a dokihoz.
2013. nov. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Imola Ágnes ***** válasza:
A báres tényleg jó ötlet, vagy megpróbálhatod a VETRI DMG cseppet, az még erősebb, én is használtam, nagyon jó.
2013. nov. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
..ezaz Ági, ez nem jutott eszembe:)
2013. nov. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
0%

Ebben az esetben a veséjét és a máját kéne megtámogatni mert mind a babézia mind maga a vér hiánya, betegsége főleg ezekben a szervekben érződik ki.

Fontos hogy szerves alakban kapja az tápanyag utánpótlást, mert most életbe vágó a vérképzés szempontjábül. Tehát a minőségibb dolgokat szabadna csak választani. Cékla vasra jó lenne ha megenné.

Egyébként grépfrut magcsepp meg maga a babézia ellen lenne javasolt.

Elképzelésem szerint a babézia parazitát ami megtámadja a vörös vértesteket kéne kisöpörni pl grépfrut maggal.

Közben a vörös vértesteket kéne pótolni és azokat a szerveket amik ezt készítik, máj vese.

Bemész egy gyógyszertárba bioboltba, és ha valami képzettebb eladót találsz kérj dolgokat májra, vesére.

Parazita ellenes szereket is kéne, de a legjobb az lenne ha ezt az orvos mondaná meg.

2013. nov. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Süss neki májat.
2013. nov. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Utána olvastam a Verti DMG csepp után ,hát jónak tünik,bár drága is de nem érdekel,már meg is rendeltem a kutyusomnak,remélem nagyon hogy ez már tényleg helyrehozza. :)
2013. nov. 21. 14:29
 10/25 anonim ***** válasza:
A máj és a cékla valóba jó vérképző. Lehetőleg nyersen add neki. Napi 10-10 dkg maximum a májat vágd nagyon apróra a céklát pedig turmixold le és keverd össze a kettőtt úgy ad neki. Jobbulást:-)
2013. nov. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!