Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos kis puliban iszonyat...

5 hónapos kis puliban iszonyatosan sok kullancs mászott a tegnapi erdei séta után. Mára legyengült. Eltávolítottuk őket, rohantunk a dokihoz, kapott oltálst. Ugye nem hal meg?

Figyelt kérdés
istenem... pedig cseppeket is kapott, talán 1 hete járt le a hatása (elvileg...). tegnap este kivittük, 1 órát sétáltunk egy kis erdőben. ma reggel a kutya bágyadt, levert, lomha volt. észrevettük, h tele van a kutya kullanccsal. csak 1 lábába 5 db volt, de soksok tíz darab volt összesen:S:S:S egész délelőtt ezeket vettük ki, majd amikor nyitott a doki rohantunk. babesia ellen kapott oltást, szobaton ismét kap. ugye nem fog meghalni?:((((((
2010. máj. 20. 21:39
 1/6 Akiteki ***** válasza:

Minek viszed ilyen helyre? Főleg úgy, hogy tudod, hogy lejárt a cseppek hatóideje?

Babézia ellen nincs oltás, csak kezelés van, ha már beteg.

A a séta utáni nap lett levert, semmi baja, csak elfáradt. A kullancsok által terjesztett betegségeknek van lappangási ideje, attól függ mivel fertőzött: 1-2 hét. Másnap még nem láthatsz rajta semmit.

2010. máj. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én kutyámmal is ez volt bár nem volt benne több, mint öt kullancs csak három de ennyi is elég volt, hogy babáziás legyen.:S Szerencsére meggyógyult de benne volt a pakliban, hogy nem éli túl...Szerintem legyél mellette sokat, ilyenkor ez is sokat segít a kutyának a gyógyulásban, hogy tudja, hogy mellette vagy és támogatod. Amúgy szerintem nem fog meghalni a kutyád, mert ahogy leírtad még biztos időben kapott oltást, úgyhogy most már nincs mit tenni csak várni.Hidd el meg fog gyógyulni!Kitartás!
2010. máj. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nyugodj meg,szerintem idöben vitted dokihoz.

gondolom a doki mondta hogy a vizeletét figyeld.kicsit foglakozz vele mint szoktál ez is segit.

de nyugi nem lesz baj.

2010. máj. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

21:57-es már bocs de az én kutyám a kertben szedett össze 3 kullancsot pedig nem ápolatlan a kert.Az biztos, hogy erdőben nagyobb a valószínűsége a kullancsoknak de ugyanúgy össze tudja szedni egy tiszta kertben. Pláne egy puli kutya. És legtöbbször még a csepp se védi meg a kutyát a kullancsoktól csak biztonságosabb.

2010. máj. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves első! Vittük már ki edőbe, 1 db kullancs se mászott belé! A cseppek teljesen kimentek e fejemből, jövőhét eljén mentünk volna amugy is dokihoz. és akkor vettem volna.. de benne nem 5 volt, hanmem ilyen 30-40 db.:S:S:S bár szinte mind ki lett szedve. max fél -1 óra volt a séta. sokkkal több ideig is volt már h kivittük..:) ő szinte hiperaktív, ha jövök mindig rohan a kapuhoz, ugrál, beszaladgála konyháaba.. ma meg nem is ugatott, oda se ment a kapuhoz ha jöttek, alig evett, csak vánszorgott.. jajj csak igazataok legyen..:S
2010. máj. 20. 22:05
 6/6 anonim ***** válasza:

2 dolog számít:

milyen állapotban volt a kutya a betegség előtt.

milyen fázisban volt a betegség, amikor megkapta a kezelést (imizol injekciót).

Ha erős, jó kondíciójú, jól táplált kutya, és még csak levert, bágyadt volt (nem sárgult be és nem pisilt még véreset), akkor nagyon jók az esélyei a túlélésre.

2010. máj. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!