Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nehéz helyzetben vagyok, egy...

Nehéz helyzetben vagyok, egy legyengült, vörös bullmasztiff szukát mentenék meg az éhhaláltól, de sajnos nincs törzskönyve, nekem pedig inkább egy satnya boxernek tűnik. Melyek a konkrét megkülönböztető jelek?

Figyelt kérdés
Az egészségügyi könyve alapján 8hónapos bullmasztiff, de nem bízom benne mert nincs csak egyetlen védőoltása.. lehet kamu is a könyvecske.
2007. dec. 4. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Ha meg akarod menteni akkor mentsd meg törzskönyv nélkül is.

Ha meg nem a kutya kell, csak egy törzskönyv, akkor nyomtass magadnak egyet az interneről....

2007. dec. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem teljesen mindegy milyen fajta,nehogy ezen múljon,hogy megmented-e.Akár milyen is,nagyon hálás lesz.
2007. dec. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Ugye nem azt akarod mondani, hogyha más fajta, akkor hagyod éhenhalni?????
2007. dec. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

A barataim most fogadtak orokbe egy kis (valoszinu) nemetjuhasz-labrador keverek kiskutyat. Mar rajta volt az elaltatasi listan a menhelyen szegenyke. Csont es bor volt mikor elhoztak 9 hetesen...

En azt mondom amit az elottem szolok is. HA meg akarsz menteni egy ksi allatot, azt ne azert tedd, mert kulonleges a fajtaja hanem mert akarod, hogy eljen, hogy a tarsad legyen.

Ezek a kutyusok sokkal halasabbak a jobb letert mint azok akik mindig is megkaptak mindent.

Sajnos az en munkaidom nem teszi lehetove, hogy kutyam lehessen.

2007. dec. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
79%
Elnézést kell kérnem mindenkitől. A kérdező én voltam, hülyén fejeztem ki magam: nem úgy van a dolog hogy csak elhozni, szal én is eléggé állatbarát vagyok. Itt egy parasztnál van a kutyus, és nem menhelyen, a paraszt nemhogy foglalkozzon vele még enni sem ad rendesen sztem. Mégegyszer ami a legfontosabb: SZAL NEM MENHELYEN VAN, NEM INGYEN VAN, A PRIMITIVJE 200(KETTŐSZÁZ!!!!) EURÓT KÉR ÉRTE... Most már érti mindenki???????? Ezért fontos nekem az, h milyen fajta. Remélem ezuttal tisztább és világosabb voltam. Hátha igy kapok rendes választ is, nemcsak elfogult mellébeszélést. Köszi
2007. dec. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Na, erre én csak annyit mondok, hogy létezik bullmasztif és boxer fajtamentő egyesület is! Velük kellene felvenni a kapcsolatot, ha neked nincs ennyi pénzed, ők lehet, hogy másként is el tudnák onnan hozni, keresek fajtamentő szervezeteket neked, ved fel velük a kapcsolatot, mert ahogy én ezt olvastam, te egyedül nem fogod tudni megmenteni, még ha annyira szeretnéd is tényleg.
2007. dec. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Az allatmento szervezetekhez kell fordúlni ilyen esetben,ha ok megallapitjak,hogy a kutyussal nem torodnek,akkor megtalaljak a modjat,hogy elvegyek tole ingyen -allatkinzas cimen. Toluk aztan meg lehet szerezni,csak az allatorvos koltsegeit is gyoszereket kell kifizetni,mert amig a kutyus karantenban van,addig bizonyos koltsegek merulnek fel.
2007. dec. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Namost az van, hogy a törzskönyv nélküli kutya keveréknek minősül! Egy 8 hónapos kutyának 5db oltással kell rendelkeznie. Valószínúleg az 1db védőoltás egy veszettség oltás lehet, hogy a hatóságoktól védve legyen a feneke. Amennyiben pénzt kér az állatért, valamilyen számlát vagy elismervényt KELL adnia. Mert ugyi az mán kereskedelemnek minősül. Ha nincs mikrochip, vagy tetoválás amivel az állatot egyedileg azonosítani lehet, akkor cseszheti a törzskönyvet is. Pénzt azt kérhet, arra nincs törvény, hogy keverék kutyát nem adhatnak pénzért, de nem nevezheti fajkutyának, sem őt, sem az estleges kölyköket amik ettől a kutyától származnak. Ha kér pénzt, de nem ad elismervényt, vagy számlát, valamint állítja bizonylatok nélkül, hogy a kutya fajtatiszta akkor bűncselekményt követ el. ( Ezt jó ha tudja! )Egyrészt ugye adócsal, másrészt rosszhiszeműen megkárosít másokat. Te a következőket teheted: odamész és megmondod neki, hogy választhat: adsz neki 5ezret a kutyáért, ami egy keverékért lássuk be több mint méltányos ár, majd elbúcsúztok. Majd el lehet neki kezdeni pengetni a következő húrokat: rendőrség - mint állatkínzó és illegális kereskedő, APEH - mint adócsaló, MEOE - mint zugszaporító - ez utóbbihoz hozzáteheted, hogy ők szokták szeretni szólni az APEHnak és a rendőrségnek is, mert sérti a működése az érdekeiket. Esetleg nem viszed el a kutyát, így nem kap még 5ezret sem, de neked azért sérti ez az ügy az érzéseidet úgyhogy kutya nélkül is megkérdezed az adóhatóságot, hogy ilyenkor mi a teendő. Nézz utánna a jogszabályoknak, légy meggyőző, tájékozott és éreztesd vele, hogy letérdelhet és szerethet!
2007. dec. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
84%
De durva hogy még találni 2007-es kérdéseket is 😂
2016. okt. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Csak hogy a 10 éves kedélyeket felkorbácsoljam:

én voltam a kérdező anno, nem tudtam törölni a kérdést.

tudjátok mi lett a vége?

odakötötte sorban a három keverék nyájőrző kan kutyáihoz egy egy napra mikor tüzelt... belepusztult még mielőtt a kölykeit világra hozhatta volna.

s nem tehettünk semmit

2016. dec. 5. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!