Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy pincsim, és néha...

Van egy pincsim, és néha velem alszik egyágyba ilyenkor mindíg alapos fürdetést kap, kutyasamponnal de ettől még kivagyok téve akármilyen betegségnek, amit esetleg a kutya terjeszt?

Figyelt kérdés
2009. nov. 19. 19:38
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
azaz mielőtt az ágyra nézne már fürdik is
2009. nov. 19. 19:39
 2/12 anonim ***** válasza:
kutyám amióta megvan azóta velem alszik semmi bajom sincs tőlle nem kaptam el semmi betegséget se én se a kutyám tőllem.
2009. nov. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
nekem is pincsim van és mindig az ágyon alszik. de én nem fürdetem meg mindig előtte. vizont rendesen oltva és féreghajtva van, kutyákkal pedig nemigen találkozik. eddig mág semmit se kaptunk el tőle. de én úgy vagyok vele, hogy sokkal undorítóbbnak találok egy kapaszkodót a metrón. egyébként attól, hogy megfürdeted még elkaphatsz tőle dolgokat.
2009. nov. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha oltott és féreghajtott a kutyád akkor nem kapsz el tőle semmit, de a sok fürdetéstől az ő bőre/szőre tönkremegy. Legjobb lenne évente csak kétszer fürdetni, maximum 2 havonta.
2009. nov. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi bajod ha minden oltás, féreghajto...stb... megvan, fürdetni meg ne sürün mert kiszárad a böre, viszket neki, majd allergiás reakcio is felléphet, elég 2-3 havonta.
2009. nov. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
A mi kutyánk is mindig anyáékkal aludt.Semmit sem kaptak el sohasem és ritkán volt fürdetve.
2009. nov. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Sokan alszanak a kutyájukkal ,cicájukkal de sztem elég ha akkor fürdeted,ha amúgy is aktuális.Vagy ha zavar a kutya szag ne engedd az ágyadba.:)
2009. nov. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Te nem igazán kaphatsz el tőle semmit, amíg a mancsát is tisztán tartod hisz ő is a koszos, pisis járdán megy, a fűben meg ő is beleléphet a kutyagumiba.

Viszont te tönkreteszed őt az állandó fürdetéssel. Leggyakrabban negyedévente egészséges de jobb ha csak félévente fürdeted.

2009. nov. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kössz a sok választ

csak az a baj hogy nálunk van egy kis gané a kertbe és amikor kiszökik akkor alaposan bezabál valamiért belőle :S

2009. nov. 20. 18:29
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát akkor érthető hogy megfürdeted de ha megfogadsz egy tanácsot, egyszerűbb ha nem hagyod kiszökni hanem együtt mentek ki és szépen megneveled, hogy felé se nézzen többet. Nem nehéz.

Az egyik tévéműsorban úgy csinálták, hogy kicsi műanyag zászlókat szúrtak a földbe, csak úgy és mikor a kutya odamenet utasították, hogy hagyja a zászlót! Ekkor kapott egy jutalomfalatot. Mikor ezt megtanulta, mindig zászlókat szúrtak a kakik mellé és a kutyák békén hagyták, nem ették meg.. Később a zászlókat is el lehet hagyni, a kutyák megfelelő motiváció mellett nagyon gyorsan tanulnak..

2009. nov. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!